Zantac tabletki powlekane

  • Zantac jest preparatem oddziałującym na przewód pokarmowy o właściwościach hamujących wydzielanie kwasu solnego w żołądku. Wykorzystywany głównie w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz choroby refluksowej przełyku.
  • Zantac tabletki powlekane
Producent: GlaxoSmithKline
Skład: ranitydyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
ranitydyna (ranitidinum)

Wskazania:
- zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego u pacjentów ciężko chorych,
- zapobieganie nawracającym krwawieniom z wrzodów żołądka i dwunastnicy,
- zapobieganie wystąpieniu zespołu Mendelsona,
- choroba wrzodowa dwunastnicy oraz łagodna postać choroby wrzodowej żołądka,
- zapobieganie i leczenie owrzodzeń dwunastnicy występujących podczas stosowania NLPZ,
- owrzodzenia dwunastnicy współistniejące z zakażeniem Helicobacter pylori,
- choroba refluksowa przełyku: objawowe leczenie dolegliwości związanych z chorobą refluksową przełyku; refluksowe zapalenie przełyku,
- objawowe leczenie nawracających dolegliwości dyspeptycznych nie związanych z chorobą organiczną przewodu pokarmowego,
- zespół Zollingera-Ellisona.

Działanie:
Preparat to charakterystyczny, szybko działający antagonista receptorów histaminowych H2. Blokuje zarówno podstawowe, jak i poposiłkowe wydzielanie kwasu solnego oraz zmniejsza wytwarzanie pepsyny w soku żołądkowym.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na ranitydynę lub pozostałe składniki preparatu

Dawkowanie Zantac:
Doustnie. Dzieci: choroba wrzodowa - 2 mg/kg mc. do 4 mg/kg mc. 2x na dobę, maksymalnie 300 mg na dobę. Dorośli. Choroba refluksowa przełyku: objawowe leczenie dolegliwości związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym - 150 mg 1-2x na dobę przez 2-4 tyg.; u dorosłych z refluksowym zapaleniem przełyku - 150 mg 2x na dobę lub 300 mg jednorazowo przed snem przez 8-12 tyg.; w przypadku nasilonych objawów zapalenia przełyku - 150 mg 4x na dobę przez 12 tyg. Nawracające dolegliwości dyspeptyczne: 150 mg 1-2x na dobę przez 6 tyg. Zespół Zollingera-Ellisona: dawka początkowa wynosi 150 mg 3x na dobę, do 6 g na dobę. Zapobieganie wystąpieniu zespołu Mendelsona: 150 mg na 2 h przed rozpoczęciem znieczulenia ogólnego, również 150 mg wieczorem w dniu poprzedzającym znieczulenie; w położnictwie można stosować 150 mg co 6 h od początku porodu. Zapobieganie krwawieniom z owrzodzenia stresowego u pacjentów ciężko chorych i nawracającym krwawieniem u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka: 150 mg 2 razy na dobę. Choroba wrzodowa dwunastnicy i żołądka: zwykle 1 tabl. 2x na dobę lub jednorazowo 300 mg przed snem, leczenie trwa 4-8 tyg. Zapobieganie i leczenie owrzodzeń dwunastnicy występujących podczas stosowania NLPZ: 150 mg 2x na dobę lub jednorazowo 300 mg przed snem, leczenie trwa 8-12 tyg, zapobiegawczo podczas leczenia NLPZ: 150 mg 2x na dobę. Owrzodzenie dwunastnicy współistniejące z zakażeniem Helicobacter pylori 150 mg 2x na dobę lub 300 mg jednorazowo na noc równocześnie z amoksycyliną i metronidazolem przez 2 tyg. Przez 2 kolejne tyg. należy stosować wyłącznie ranitydynę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel