Ibum Express 0,4g x 12 kapsułek

  • Uciążliwe objawy przeziębienia i grypy oraz bóle o różnej etiologii dzięki Ibum Express staną się przeszłością. Szybki i skuteczny lek wykorzystuje w optymalnej dawce niesteroidowy lek przeciwzapalny – ibuprofen.
  • Ibum Express 0,4g x 12 kapsułek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 9793
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
11,97 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna w 1 kapsułce: ibuprofen – 400mg. Substancje pomocnicze: makrogol 400, potasu wodorotlenek 50%, żelatyna, sorbitol ciekły częściowo odwodniony, woda oczyszczona, żółcień chinolinowa E104, błękit patentowy E 131 (barwniki).

Działanie:
Ibum Ekspress to lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Jego działanie wynika ze zdolności do hamowania aktywności dwóch cyklooksygenaz prostaglandynowych (COX-1 i COX-2). W ten sposób ibuprofen blokuje powstawanie prostaglandyn, czyli mediatorów odczynu zapalnego. Ograniczenie aktywności cyklooksygenazy przekłada się na obniżenie temperatury ciała i działanie przeciwbólowe. Ibum Ekspress jest lekiem bezpiecznym, a rezultaty jego stosowania odczuwane są już po 30 minutach od zażycia kapsułki. Dodatkowym atutem jest fakt, że ibuprofen nie akumuluje się w organizmie.

Zastosowanie:
Ibum Express przeznaczony do uśmierzania bólów różnego pochodzenia o słabym i umiarkowanym natężeniu. Lek może być stosowany pomocniczo przy eliminowaniu objawów przeziębienia.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Przeciwwskazania:
Nie należy przyjmować w przypadku: nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu; choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy; perforacji i krwawienia, w tym po stosowaniu NLPZ; ciężkiej niewydolności wątroby, nerek lub serca; u osób, u których stwierdzona alergię na kwas acetylosalicylowy lub inne NLZP (objawy: zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki, skurczu oskrzeli lub astmy); zaburzeń krzepnięcia i skazy krwotocznej; naczyniowo-mózgowego lub innego czynnego krwawienia; małopłytkowości. Nie stosować w III trymestrze ciąży oraz w trakcie przyjmowania innych niesteroiowych leków przeciwzapalnych (w tym inhibitorów COX-2), u pacjentów odwodnionych (ciężkie odwodnienie wywołane wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów) oraz u dzieci poniżej 12. roku życia.

Sposób użycia:
Dzieci powyżej 12. roku życia i dorośli: przyjmować 1 kapsułkę dawki początkowej. Kolejne dawki w razie potrzeby powtarzać co 3-6 godzin. Nie przekraczać 3 kapsułek (1200mg) ibuprofenu na dobę. Jeśli objawy nie ustępują po 3 dniach stosowania, dalsze przyjmowanie leku należy skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ibum Express 0,4g x 12 kapsułek

2020-07-08

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?

Tani ibuprofen czy reklamowany ale droższy - co je różni?
Na rynku aptecznym znajdziemy kilku jak nie kilkunastu producentów, którzy w swoim portfolio oferują zamiennik ibupromu. Jak to możliwe, że jedna substancja – ibuprofen, doczekała się tylu rynkowych odsłon i czy tani ibuprofen różni się czymkolwiek od droższego i reklamowanego odpowiednika?
pixel