FERVEX o smaku cytrynowym x 12 saszetek

  • Paracetamol, feniramina oraz kwas askorbowy to skład produktu leczniczego Fervex o smaku cytrynowym. Jest to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu, wskazany w celu zwalczania objawów przeziębienia i grypy.
  • FERVEX o smaku cytrynowym x 12 saszetek
Producent: Upsa
Kod produktu: 29735
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,18 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna saszetka zawiera: paracetamol – 500mg, kwas askorbowy – 200mg, maleinian feniraminy – 25mg oraz substancje pomocnicze: sacharoza (11,5 g), kwas cytrynowy bezwodny, guma akacjowa, sacharyna sodowa, aromat cytrynowo-rumowy

Działanie:
Fervex o smaku cytrynowym jest lekiem złożonym, zawierającym aż trzy substancje aktywne. Działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe zapewnia paracetamol. Witamina C, czyli kwas askorbowy wpływa na skrócenie czasu trwania objawów. Feniramina w postaci maleinianu feniraminy jest składnikiem, który zmniejszenia przekrwienie oraz obrzęk śluzówki nosa. Dodatkowo redukuje nadprodukcję wydzieliny oraz hamuje takie nieprzyjemne objawy jak łzawienie oczu i odruch kichania.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Fervex o smaku cytrynowym wskazany do stosowania w doraźnym leczeniu objawów grypy, stanów grypopodobnych i przeziębienia, takich objawów jak: gorączka, ból głowy, zapalenie śluzówki gardła i nosa. Może być stosowany u dorosłych oraz u młodzieży powyżej 15. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Osoby chore na cukrzycę powinny zachować ostrożność, lek zawiera cukier. Lek może powodować senność, dlatego zaleca się zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na substancje czynne leku lub na składniki pomocnicze. Przeciwwskazaniem jest: ciężka niewydolność nerek lub wątroby, jaskra z wąskim kątem, rozrost gruczołu krokowego z utrudnionym oddawaniem moczu. Nie stosować u kobiet w ciąży, matek karmiących i u dzieci poniżej 15. roku życia. Nie należy stosować u osób z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy (zawartość sacharozy).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą pojawić się objawy niepożądane: powiązane z zastosowaniem feniraminy: działania neurowegetatywne – uspokojenie lub senność, bardziej nasilone w początkowym okresie leczenia, objawy antycholinergiczne, takie jak suchość błon śluzowych, zaparcia, zaburzenia akomodacji, rozszerzenie źrenic, kołatanie serca, ryzyko zatrzymania moczu, niedociśnienie ortostatyczne, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, zaburzenia pamięci lub koncentracji uwagi, częściej u osób w wieku podeszłym, zaburzenia koordynacji ruchowej, drżenia, splątanie, omamy, rzadziej objawy o typie pobudzenia: niepokój ruchowy, nerwowość, bezsenność; reakcje nadwrażliwości (rzadko): rumień, świąd, wyprysk plamica, pokrzywka, obrzęk, rzadziej obrzęk Quinckego (obrzęk warg, języka czy krtani), wstrząs anafilaktyczny; objawy ze strony układu krwiotwórczego – leukocytopenia (zmniejszona liczba białych krwinek), neutropenia (zmniejszona liczba granulocytów), małopłytkowość (zmniejszona liczba płytek krwi), niedokrwistość hemolityczna. Powiązane z zastosowaniem paracetamolu: reakcje nadwrażliwości (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk Quinckego, rumień pokrzywka i wysypka skórna) – objawy te wymagają natychmiastowego zaprzestania stosowania tego leku; wyjątkowo rzadko: małopłytkowość, leukocytopenia, neutropenia.

Dawkowanie:
Lek stosować należy zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Dorośli, dzieci powyżej 15. roku życia: 1 saszetka stosowana 2-3 razy na dobę. Należy zachować przynajmniej 4 godziny przerwy między kolejnymi dawkami. Osoby z zaburzeniami czynności nerek: przerwę należy wydłużyć do 8 godzin. Zawartość saszetki rozpuścić w szklance wody (zimnej lub gorącej). W przypadku stanów grypopodobnych zaleca się rozpuszczać preparat w gorącej wody i wypijać wieczorem, od razu po wystąpieniu pierwszych objawów. Nie stosować dłużej niż 5 dni bez wizyty u lekarza.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z FERVEX o smaku cytrynowym x 12 saszetek

2015-03-09

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?

Paracetamol - kiedy potencjalne bezpieczeństwo przegrywa ze śmiercią?
W kontekście ostatnich wydarzeń związanych ze śmiercią zdrowego mężczyzny po przedawkowaniu Paracetamolu, napiszemy Wam kilka słów na temat tej przeciwbólowej substancji i tego na ile jej przedawkowanie jest niebezpieczne.

Paracetamol to substancja o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym określana mianem skutecznej i bezpiecznej. Dzięki temu jest on tak powszechnie używany zarówno przez pacjentów jak i producentów leków. Należy jednak pamiętać, że istnieją granice których w przypadku wszystkich leków nie wolno przekraczać.
2018-11-18

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie

Top 10 kompleksowych preparatów na przeziębienie
Sezon na grypę i przeziębienie w pełni, jeśli do tej pory nie zadbałeś o swoją odporność, możesz mieć mały problem! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy ranking najlepiej sprzedających się leków łagodzących objawy przeziębienia dostępnych w naszej aptece. Ranking przedstawia preparaty, które cieszą się niezmiennie wysoką popularnością wśród naszych klientów. Stały popyt na te marki z pewnością dowodzi skuteczności ich działania!
pixel