Ibuprofen Max 400mg x 10 tabletek

  • Jeden z najczęściej stosowanych leków o działaniu przeciwbólowym – Ibuprofen Max 400mg. Substancją czynną produktu leczniczego jest ibuprofen, czyli niesteroidowy lek przeciwzapalny. Jedna tabletka zawiera 400mg ibuprofenu.
  • Ibuprofen Max 400mg x 10 tabletek
Producent: Polfa Łódź
Kod produktu: 33598
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
5,57 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Każda tabletka zawiera: 400mg ibuprofenu (substancja czynna) oraz składniki pomocnicze – rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, kroskarmeloza sodowa, powidon K30, talk, dimetykon, krzemionka koloidalna bezwodna; otoczka tabletki – talk, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 6000, czerwień koszelinowa (E124), azorubina (E122), dimetykon.

Działanie:
Ibuprofen to substancja czynna należąca do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie oraz przeciwgorączkowo. Produkt leczniczy Ibuprofen Max 400mg zaleca się stosować między innymi w celu złagodzenia bólu o słabym lub umiarkowanym nasileniu.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ibuprofen Max 400mg wskazany do stosowania w leczeniu bólu o nasileniu słabym lub umiarkowanym, różnego pochodzenia np. bóle głowy, w tym ból napięciowy i migrena, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle stawowe i kostne, nerwobóle, bóle w przebiegu przeziębienia i grypy. Wskazaniem do stosowania leku jest również gorączka różnego pochodzenia, a także bolesne miesiączkowanie.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, należy więc zachować ostrożność u osób z nietolerancją niektórych cukrów. Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) i azorubinę (E 122), które mogą wywoływać reakcję alergiczną. Stosowanie leku u kobiet w I i II trymestrze ciąży oraz u kobiet karmiących piersią może odbywać się wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, a także na inne leki z grupy NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy. Nie stosować w przypadku, gdy w przeszłości dochodziło do astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu śluzówki nosa, pokrzywki po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innego leku z grupy NLPZ. Nie stosować przy ciężkiej niewydolności nerek i/lub wątroby. Nie stosować przy chorobie wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy (w postaci czynnej lub przebytej), a także w przypadku perforacji lub krwawienia (także tych, które występują po przyjęciu NLPZ). Nie stosować przy ciężkiej niewydolności serca (klasa IV wg NYHA), a także przy ciężkim nadciśnieniu tętniczym. Nie stosować w przypadku krwawienia mózgowo-naczyniowego bądź innych krwawień czynnych. Nie stosować przy zaburzeniach hematopoezy o nieznanej przyczynie. Nie stosować przy ciężkim odwodnieniu. Nie stosować przy skazie krwotocznej, a także przy stosowaniu leków przeciwzakrzepowych lub przy równoczesnym stosowaniu innych leków z grupy NLPZ (również inhibitorów COX-2). Nie stosować w trzecim trymestrze ciąży oraz u młodzieży i dzieci o masie ciała poniżej 40kg (poniżej 12. roku życia).

Działania niepożądane:
Stosowanie leku Ibuprofen Max 400mg obciążone jest ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych. Podczas stosowania leków z grupy NLPZ notowano występowanie obrzęków, niewydolności serca oraz nadciśnienia tętniczego. Stosowanie leków z ibuprofenem może zwiększać w niewielkim stopniu ryzyko zawału serca lub udaru, przy czym wzrost ten związany jest z przyjmowaniem wysokich dawek leku lub stosowaniem leku przez długi okres czasu. Inne działania niepożądane: występujące niezbyt często: wysypki, niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, zaburzenia widzenia, pokrzywka i świąd; występujące rzadko: biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, depresja, dezorientacja, omamy, bezsenność, zawroty głowy, pobudzenie, drażliwość i uczucie zmęczenia, niedowidzenie toksyczne, szumy uszne, zmniejszenie wartości hemoglobiny i hematokrytu, hamowanie agregacji płytek, przedłużony czas krwawienia, zmniejszenie stężenia wapnia w surowicy, zwiększenie stężenia kwasu moczowego w surowicy; występujące bardzo rzadko: zaburzenia wskaźników morfologii krwi, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, smołowate stolce, krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, szczególnie u osób w wieku powyżej 65 lat, aseptyczne zapalenie opon mózgowych, obrzęki, dysuria, zmniejszenie ilości wydalanego moczu, niewydolność nerek, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia mocznika w surowicy, zwiększenie stężenia sodu w osoczu krwi, ciężkie reakcje nadwrażliwości (obrzęk twarzy, języka i krtani, duszność, tachykardia, hipotensja, wstrząs), zaostrzenie astmy i skurcz oskrzeli u pacjentów z istniejącymi chorobami auto-immunologicznymi (toczeń rumieniowaty układowy, mieszana choroba tkanki łącznej). Podczas leczenia ibuprofenem odnotowano pojedyncze przypadki objawów występujących w aseptycznym zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych jak sztywność karku, ból głowy, nudności, wymioty, gorączka, dezorientacja, obrzęk, nadciśnienie tętnicze, niewydolność serca związana ze stosowaniem leków z grupy NLPZ w dużych dawkach, nadciśnienie tętnicze.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. U dorosłych oraz u młodzież powyżej 12. roku życia lub o masie ciała powyżej 40kg zaleca się stosować następujący schemat dawkowania: dawka początkowa to 400mg ibuprofenu. Jeśli zachodzi taka konieczność dawkę można powtórzyć, przy czym należy zachować odpowiedni odstęp między kolejnymi dawkami: 6 godzin. Maksymalna dobowa dawka ibuprofenu to 1200mg. Przy migrenowym bólu głowy zaleca się zastosować 400mg ibuprofenu w dawce początkowej oraz 400mg w dawkach powtarzających co 4-6 godzin, przy czym w ciągu doby dawka maksymalna wynosi 1200mg ibuprofenu. Tabletki połykać w całości, popijać wodą. W przypadku dolegliwości przewodu pokarmowego zaleca się przyjmować lek podczas jedzenia. Zaleca się stosować lek nie częściej niż 2-3 dni w tygodniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel