Magne B6 Forte x 60 tabletek

  • Skład produktu leczniczego Magne B6 Forte stanowią jony magnezu (w postaci cytrynianu magnezu) oraz witamina B6. Lek wskazany jest do przyjmowania w niedoborach magnezu, można go stosować u dzieci powyżej 6. roku życia.
  • Magne B6 Forte x 60 tabletek
Producent: Sanofi Aventis
Kod produktu: 33493
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
32,59 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Jedna tabletka powlekana zawiera 100mg jonów magnezu w postaci magnezu cytrynianu (Magnesii citras) oraz 10mg pirydoksyny chlorowodorku (Pyridoxini hydrochloridum). Substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, makrogol 6000, magnezu stearynian; skład otoczki: hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek (E 171), talk.

Działanie:
Lek wskazany do stosowania przy niedoborach magnezu. Produkt leczniczy Magne B6 Forte zawiera 100mg jonów magnezu oraz 10mg chlorowodorku pirydoksyny, czyli witaminy B6. Niedobory magnezu mogą objawiać się zmęczeniem, drażliwością lub kurczami mięśni.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Magne B6 Forte wskazany do stosowania u osób z niedoborem magnezu, który może objawiać się nerwowością, drażliwością, wahaniami nastroju, niepokojem, łagodnym lękiem, przejściowym uczuciem zmęczenia, ospałością, zaburzeniami snu w niewielkim nasileniu, a także objawami lęku w postaci kurczów przewodu pokarmowego bądź kołataniem serca, jak również kurczami mięśni, mrowieniem lub drganiem powiek.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, nie jest zalecany u osób z rzadko występującą dziedziczą nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typu Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy – galaktozy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować równocześnie z lewodopą. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Czasem występuje biegunka, bóle brzucha lub zaczerwienienie skóry. Bardzo rzadko występowały reakcje alergiczne.

Dawkowanie:
Zaleca się stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Dawka dobowa u osób dorosłych wynosi 3-4 tabletki, stosowane w 2-3 dawkach podzielonych. Dawka dobowa u młodzież i dzieci powyżej 6. roku życia (masa ciała około 20kg): zaleca się stosować 10-30mg na kilogram masy ciała, czyli 2-4 tabletki, stosowane w 2-3 dawkach podzielonych. Tabletki należy przyjmować w trakcie jedzenia, popijać dużą ilością wody. Jeśli objawy nie ustępują po miesiącu przyjmowania leku, nie zaleca się dalszego stosowania.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Magne B6 Forte x 60 tabletek

2022-01-26

Jak poprawić pamięć?

Jak poprawić pamięć?
Zawrotne tempo życia, nawarstwiające się obowiązki i sprawy do załatwienia, których nie sposób spamiętać! Tak wygląda proza życia naszych czasów. Niestety nie każdy może się pochwalić fotograficzną pamięcią, większość z nas musi się mocno napracować, aby utrzymać dobrą pamięć i koncentrację! Co trzeba robić, aby zapomnieć o zapominaniu? Jakie witaminy na pamięć i koncentrację warto suplementować?
pixel