Pyralgina 0,5g x 20 tabletek

  • Produkt leczniczy Pyralgina 0,5g to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Zawarta w preparacie substancja czynna, czyli metamizol jest pochodną pirazolonu. Lek polecany w leczeniu bólu o duży nasileniu.
  • Pyralgina 0,5g x 20 tabletek
Producent: Polpharma
Kod produktu: 33613
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
18,88 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Jedna tabletka zawiera 500mg metamizolu sodowego jednowodnego oraz substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Działanie:
Oprócz działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego metamizol działa także spazmolitycznie. Produkt leczniczy Pyralgina 0,5g polecany jest do stosowania w celu łagodzenia gorączki oraz bólu o dużym nasileniu. Przeznaczony wyłącznie dla osób dorosłych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Pyralgina 0,5g wskazany do stosowania w leczeniu objawowym bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu, a także gorączki. Zaleca się stosować w sytuacji, gdy inne środki są nieskuteczne lub przeciwwskazane.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Jedna tabletka zawiera 34,5mg (1,5mmol) sodu.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku, na inne pochodne pirazolonu i pirazolidyny. Nie stosować w przypadku pacjentów z rozpoznanym zespołem astmy analgetycznej lub znanej nietolerancji na leki przeciwbólowe, która objawia się: pokrzywką, obrzękiem naczynioruchowym – pacjenci reagujący skurczem oskrzeli bądź inną reakcją anafilaktoidalną na salicylany, paracetamol bądź inne nieopioidowe leki przeciwbólowe, w tym NLPZ (m.in. diklofenak, ibuprofen, naproksen, indometacyna). Nie stosować w przypadku zaburzeń czynności szpiku kostnego, jak i w przypadku zmiany w obrazie morfologicznym krwi (niedokrwistość, agranulocytoza, leukopenia). Nie stosować w przypadku ostrej niewydolności nerek lub wątroby, ostrej porfirii wątrobowej, wrodzonego niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu i pirazolidyny (m.in. propyfenazol, fenylobutazon). Nie stosować w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować u dzieci i młodzieży.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku wystąpić mogą działania niepożądane. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: rzadko: leukopenia; bardzo rzadko: agranulocytoza, w tym przypadki zakończone śmiercią, małopłytkowość. Przypuszcza się, że reakcje te uwarunkowane są immunologicznie. Mogą wystąpić również u pacjentów, u których wcześniej metamizol przyjmowany był bez występowania jakichkolwiek powikłań. Ryzyko agranulocytozy może się zwiększyć, gdy metamizol stosowany jest dłużej niż tydzień; częstość nieznana: niedokrwistość hemolityczna, niedokrwistość aplastyczna, uszkodzenia szpiku, niekiedy kończące się śmiercią. U pacjentów z niedoborem dehydrogenazy gluko-6-fosforanowej lek wywołuje hemolizę krwinek. Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko: reakcje anafilaktoidalne lub anafilaktyczne; bardzo rzadko: astma analgetyczna, napady astmy; częstość nieznana: wstrząs anafilaktyczny. Zaburzenia układu nerwowego: częstość nieznana: bóle i zawroty głowy. Zaburzenia naczyniowe: niezbyt często: reakcje hipotensyjne. Zaburzenia żołądka i jelit: częstość nieznana: nudności, wymioty, bóle brzucha, podrażnienie żołądka, biegunka, suchość śluzówki jamy ustnej. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: częstość nieznana: uszkodzenie wątroby. Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: niezbyt często: wysypka polekowa; rzadko: wysypka (np. plamkowo-grudkowa); bardzo rzadko: zespół Stevensa-Johnsona lub toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka (konieczne natychmiastowe przerwanie stosowania leku). Zaburzenia nerek i dróg moczowych: bardzo rzadko: pogorszenie czynności nerek, w niektórych przypadkach może rozwinąć się białkomocz, skąpomocz lub bezmocz oraz ostra niewydolność nerek. Może wystąpić także śródmiąższowe zapalenie nerek; częstość nieznana: po przyjęciu bardzo dużej dawki metamizolu może wystąpić czerwone zabarwienie moczu związane z wydalaniem metabolitu.

Dawkowanie:
Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wskazówkami na ulotce. Wysokość dawki należy dostosować do natężenia bólu lub gorączki, a także indywidualnej wrażliwości na metamizol. Zaleca się przyjmować najmniejszą skuteczną dawkę. Bóle występujące sporadycznie, gorączka: zaleca się przyjmować jednorazowo 500-1000mg (1-2 tabletki). Maksymalna jednorazowa dawka: 1g, maksymalna dobowa dawka: 3g. Połykać tabletkę w całości, obficie popijając wodą (około szklanki), stosować podczas posiłku lub bezpośrednio po jego zakończeniu. Jeśli po 3-5 dniach stosowanie leku objawy nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Niezwłocznie należy udać się do lekarza w sytuacji, gdy po przyjęciu dawki leku objawy się nasilają.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Pyralgina 0,5g x 20 tabletek

2018-07-18

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!
Jak ma działać tabletka przeciwbólowa lub przeciwgorączkowa? Szybko! Więcej nas nie interesuje, liczy się efekt, czyli złagodzenie bólu lub obniżenie gorączki. Idąc tym tropem, łatwo domyślić się, że najlepiej sprzedają się środki zawierające w nazwie dopiski typu „Fast”, „Forte” lub „Max”. Mało kto zastanawia się nad substancją czynną, a to duży błąd! Na rynku dostępne są bowiem leki z paracetamolem oraz z substancjami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które wbrew powszechnej opinii różnią się między sobą działaniem. Oto mały przewodnik po lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
pixel