Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Furaginum Hasco Max 0,1g x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Furaginum Hasco Max 0,1g zawiera zwiększoną ilość substancji czynnej, czyli furazydyny. Wskazaniem do stosowania preparatu są bakteryjne zakażenia dolnych dróg moczowych. Można stosować od 15. roku życia.
  • Furaginum Hasco Max 0,1g x 30 tabletek
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 33971
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
15,59 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
Substancja czynna leku to furazydyna (Furazidinum). Jedna tabletka zawiera 100mg furazydyny. Pozostałe składniki leku to: skrobia żelowana, kukurydziana, sacharoza, krzemionka koloidalna bezwodna, kwas stearynowy 50.

Działanie:
Mechanizm działania furazydyny zawartej w produkcie leczniczym Furaginum Hasco Max 0,1g polega na hamowaniu rozwoju bakterii, które są odpowiedzialne za infekcje dolnych dróg moczowych. Furazydyna (inaczej nazywana furaginą) jest pochodną nitrofuranu. Zaleca się stosować pochodne nitrofuranu w trakcie posiłku, który zawiera białko, gdyż to właśnie ono zwiększa ich biologiczną dostępność.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Furaginum Hasco Max 0,1g wskazany do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 15. roku życia w leczeniu ostrych i nawracających niepowikłanych zakażeń dolnych dróg moczowych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. W trakcie stosowania furazydyny należy unikać spożywania alkoholu. Lek zawiera sacharozę, nie zaleca się podawać go osobom z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz pochodne nitrofuranu. Nie stosować w pierwszym trymestrze ciąży, a także w okresie donoszonej ciąży (od 38. tygodnia) i w okresie porodu (może to zwiększyć ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka). Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia. Nie stosować w przypadku niewydolności nerek (klirens kreatyniny poniżej 60ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy). Nie stosować w przypadku rozpoznanej polineuropatii (np. cukrzycowej). Nie stosować w przypadku niedoboru dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.

Działania niepożądane:
W trakcie leczenia u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zaburzenia układu immunologicznego: rzadko – anafilaksja, obrzęk naczynioruchowy; częstość nieznana – świąd, pokrzywka, wysypka. Zaburzenia krwi i układu chłonnego: częstość nieznana – sinica wskutek methemoglobinemii. U osób z niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej stosowanie furazydyny może doprowadzić do powstania niedokrwistości megaloblastycznej lub hemolitycznej. Zaburzenia układu nerwowego: często – ból głowy; częstość nieznana – zawroty głowy, senność, zaburzenia widzenia, neuropatia obwodowa, także o ostrym lub nieodwracalnym przebiegu (do jej wystąpienia szczególnie predysponują: niewydolność nerek, niedokrwistość, cukrzyca, zaburzenia elektrolitowe, niedobór witaminy B). Zaburzenia układu oddechowego, klatki piersiowej i śródpiersia: częstość nieznana – reakcja astmatyczna u pacjentów z astmą w wywiadzie; ostre, podostre i przewlekłe reakcje z nadwrażliwości na pochodne nitrofuranu. Reakcje przewlekłe występowały u pacjentów przyjmujących pochodne nitrofuranu przez co najmniej 6 miesięcy. Ostre reakcje z nadwrażliwości dotyczące układu oddechowego objawiały się gorączką, dreszczami, kaszlem, bólami w klatce piersiowej, dusznością, wysiękiem do jamy opłucnowej, zmianami w obrazie radiologicznym płuc i eozynofilią. Najczęściej szybko ustępowały po odstawieniu leku. W przypadku przewlekłych reakcji płucnych (w tym zwłóknienie płuc i rozsiane śródmiąższowe zapalenie płuc) nasilenie objawów i ich odwracalność po zaprzestaniu podawania leku zależy od czasu kontynuacji leczenia po wystąpieniu pierwszych objawów niepożądanych. Istotne jest jak najszybsze rozpoznanie działania niepożądanego i odstawienie leku. Upośledzenie czynności płuc może być nieodwracalne. Zaburzenia żołądka i jelit: często – nudności, nadmierne oddawanie gazów; częstość nieznana – wymioty, zaparcia, biegunka, objawy dyspeptyczne, bóle brzucha, utrata łaknienia, zapalenie ślinianek, zapalenie trzustki, rzekomobłoniaste zapalenie jelit. Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych: rzadko – objawy polekowego zapalenia wątroby, żółtaczka cholestatyczna, martwica miąższu wątroby (zwykle podczas długotrwałego stosowania). Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: rzadko – złuszczające zapalenie skóry, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa-Johnsona; częstość nieznana – łysienie (przemijające). Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania: częstość nieznana – zakażenia drobnoustrojami opornymi na pochodne nitrofuranu, najczęściej pałeczkami z rodzaju Pseudomonas, gorączka, dreszcze, złe samopoczucie.

Dawkowanie:
Należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub zgodnie z informacjami na ulotce. Lek do stosowania doustnego, należy go przyjmować z posiłkiem, który zawiera białko. Dawkowanie dla osób dorosłych oraz młodzieży powyżej 15. roku życia: w pierwszym dniu stosować jedną tabletkę 4 razy na dobę, w ciągu kolejnych dni stosować jedną tabletkę 3 razy na dobę. Leczenie trwa 7-10 dni. Kurację można powtórzyć, jeśli zachodzi taka konieczność po 10-15 dniach przerwy.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Furaginum Hasco Max 0,1g x 30 tabletek

2023-06-14

Krwiomocz - przyczyny, objawy, leczenie krwi w moczu

Krwiomocz - przyczyny, objawy, leczenie krwi w moczu
Krwiomocz to obecność erytrocytów w moczu. Hematuria może być spowodowana na przykład chorobami lub nowotworami dróg moczowych, kamicą nerkową lub urazem.
2020-10-20

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?

Zapalenie pęcherza moczowego - czym leczyć?
Zapalenie pęcherza moczowego to uciążliwa dolegliwość, która objawia się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: ból podbrzusza, osłabienie oraz pieczenie podczas oddawania moczu. Najczęstszą przyczyną wystąpienia zapalenia jest bakteria E.Coli, która dostaje się do układu moczowego drogą wstępującą, czyli poprzez cewkę moczową. Jak wyglądają pozostałe objawy zapalenia pęcherza i co przyjmować w przypadku dolegliwości?
pixel