Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Enterol x 20 kapsułek

  • Produkt leczniczy Enterol zawiera drożdżaki Saccharomyces boulardii. Wskazaniem do stosowania leku jest leczenie ostrych biegunek infekcyjnych, a także ograniczanie ryzyka wystąpienia biegunki poantybiotykowej lub biegunki podróżnych.
  • Enterol x 20 kapsułek
Producent: Biocodex
Kod produktu: 22919
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
53,06 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Enterol:

Substancja czynna: liofilizowane drożdżaki Saccharomyces bouldardii CNCM I-745. Jedna kapsułka zawiera 250mg drożdżaków oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian; składniki kapsułki żelatynowej: żelatyna, tytanu dwutlenek.

Działanie Enterol:

W produkcie leczniczym Enterol zastosowano liofilizowane drożdżaki Saccharomyces boulardii w ilości 250mg w każdej kapsułce. Drożdżaki te wykazują działanie przeciwbiegunkowe. Preparat określa się mianem „substytutu naturalnej flory jelitowej”, pomaga bowiem przywrócić równowagę w okresach jej przejściowego zaburzenia.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Enterol wskazany do stosowania w leczeniu biegunek infekcyjnych o ostrym przebiegu, a także zapobiegawczo w przypadku biegunki poantybiotykowej, biegunki występującej przy żywieniu dojelitowym, biegunki podróżnych. Do stosowania również w przypadku nawracającej biegunki wywołanej zakażeniem Clostridium difficile (wspomagająco przy leczeniu wankomycyną lub metronidazolem).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę, stosowanie leku nie jest zalecane u osób z nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy. Nie stosować ze zbyt gorącymi lub zbyt zimnymi napojami i potrawami, a także z alkoholem.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży, a także w okresie laktacji. Nie stosować równocześnie z lekami przeciwgrzybicznymi. Nie stosować w przypadku wkłucia do żyły centralnej.

Działania niepożądane:
U niektórych osób podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Rzadko: wzdęcia. Bardzo rzadko: miejscowa wysypka, reakcja alergiczna, świąd, pokrzywka; reakcje anafilaktyczne, obrzęk twarzy, obrzęk naczynioruchowy; wysypka na całym ciele.

Dawkowanie kapsułek Enterol:

Należy stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub zaleceniami lekarza. Przyjmować doustnie. Kapsułki popijać wodą (około jednej szklanki). Dawkowanie: ostra biegunka infekcyjna – 1-2 kapsułki na dobę, stosować przez tydzień; biegunka poantybiotykowa – 1-2 kapsułki na dobę, stosować podczas antybiotykoterapii i po jej zakończeniu; biegunka wywołana zakażeniem C. difficile – 4 kapsułki na dobę, stosować do 4 tygodni; biegunka występująca przy żywieniu dojelitowym – 1-2 kapsułka na dobę; biegunka podróżnych – 1-4 kapsułek na dobę, stosować do 1 tygodnia. U dzieci poniżej 6. roku należy podawać wyłącznie zawartość kapsułki (rozpuszczoną w pokarmie lub w niewielkiej ilości osłodzonego napoju), istnieje bowiem ryzyko zadławienia kapsułką.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Enterol x 20 kapsułek

2019-01-15

Biegunka bakteryjna: przyczyny, objawy, leczenie

Biegunka bakteryjna: przyczyny, objawy, leczenie
Zwiększona częstotliwość oddawania stolca, a także zmiana jego konsystencji na płynną lub półpłynną to niechybny znak, że dopadła nas biegunka. Choć najczęściej winowajcami rozwolnienia są wirusy, to zdarza się również, że objaw ten jest związany z zakażeniem bakteryjnym. Jak zatem rozpoznać biegunkę bakteryjną i jak ją leczyć?
pixel