Paracetamol syrop 100ml

  • Syrop o smaku truskawkowym z paracetamolem. Produkt leczniczy Paracetamol syrop przeznaczony jest do stosowania w leczeniu bólu i gorączki. Preparat polecany przede wszystkim dla dzieci, można stosować powyżej 3. miesiąca życia.
  • Paracetamol syrop 100ml
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 6012
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
6,86 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Paracetamol syrop:

Substancja czynna: paracetamol (Paracetamolum). 5ml zawiesiny doustnej zawiera 120mg paracetamolu oraz substancje pomocnicze: polisorbat 80, sacharoza, guma ksantan, sacharyna sodowa, sodu benzoesan, kwas cytrynowy bezwodny, czerwień koszenilowa(E 124), substancja poprawiająca smak i zapach truskawkowa (AR0012/F), woda oczyszczona.

Działanie Paracetamol syrop:

Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Produkt leczniczy Paracetamol syrop to zawiesiny doustna o smaku truskawkowym polecana do stosowania u dzieci. Lek można stosować już u dzieci powyżej 3. miesiąca życia, jednak może się to odbywać wyłącznie z zalecenia lekarza. Ponadto płynna forma leku sprawdzi się u osób, które mają problem z połykaniem tabletek.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Paracetamol syrop wskazany do stosowania w przypadku gorączki (w przebiegu grypy i przeziębienia) lub bólu o różnej etiologii o małym bądź umiarkowanym nasileniu (bóle głowy; bóle zębów; bóle mięśniowe; bóle kostno-stawowe; bóle związane z ząbkowaniem; bóle po zabiegach chirurgicznych lub stomatologicznych).

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera czerwień koszenilową – składnik ten może powodować reakcje alergiczne. Lek zawiera sacharozę (5ml – 386mg sacharozy) – należy to wziąć pod uwagę w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów (zaleca się skonsultować z lekarzem). Picie alkoholu podczas stosowania paracetamolu zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby. Nie stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek. Nie stosować w przypadku wirusowego zapalenia wątroby. Nie stosować w przypadku choroby alkoholowej. Nie zaleca się stosować u kobiet w ciąży i u matek karmiących piersią.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób wystąpić mogą działania niepożądane. W przypadku wystąpienia następujących objawów należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie skonsultować się z lekarzem: reakcja uczuleniowa (wysypka skórna lub swędzenie skóry, czasem połączone z obrzękiem warg, języka, gardła lub twarzy, utrudniającym oddychanie); obrzęk naczynioworuchowy (nagły obrzęk twarzy, kończyn lub stawów bez świądu i bólu), trudności w oddychaniu, świszczący oddech (napad astmy oskrzelowej); zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka (żółte zabarwienie skóry i białkówki oka). Rzadko: świąd; rumień (czerwono-sine plamy na skórze, niekiedy z pęcherzami); pokrzywka (jasnoróżowe, swędzące bąble na skórze); wysypka (swędzące, czerwone grudki na skórze); duszność; pocenie się; obniżenie ciśnienia tętniczego krwi, aż do objawów wstrząsu; nudności, wymioty; napad astmy oskrzelowej; zaburzenia czynności wątroby, żółtaczka. Bardzo rzadko: małopłytkowość; agranulocytoza, granulocytopenia; methemoglobinemia; kolka nerkowa, martwica brodawek nerkowych, ostra niewydolność nerek.

Dawkowanie syropu Paracetamol:

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z zaleceniami na ulotce. Podawać doustnie. Do odmierzania syropu używać miarki dołączonej do opakowania. Dawka ustalana jest według masy ciała dziecka (zwykle jednorazowo 10-15mg na kg masy ciała). Schemat dawkowania: od 3. do 12. miesiąca życia: 2,5-5ml (60-120mg paracetamolu); od 1. do 6. roku życia: 5-10ml syropu (120-240mg paracetamolu); od 6. do 12. roku życia: 10-20ml syropu (240-480mg paracetamolu). Maksymalnie podawać cztery dawki na dobę, jednak nie częściej niż co 4 godziny. Maksymalna dawka dobowa: 60mg paracetamolu na kg masy ciała. U dzieci poniżej 2. roku życia stosować wyłącznie z zalecenia lekarza. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować dłużej niż 3dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Paracetamol syrop 100ml

2019-11-26

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?

Ibuprofen czy paracetamol? Co podać dziecku?
Gorączka u dziecka to nie zawsze powód do dużego zmartwienia, choć oczywiście nie można jej całkowicie bagatelizować. Podwyższona temperatura to sygnał, że kluje się coś, przed czym organizm uruchamia tarczę obronną – tą tarczą jest właśnie zbliżająca się gorączka! W którym momencie podać lek? Wybrać ibuprofen czy paracetamol – co podać, by było skutecznie i bezpiecznie?
pixel