Vigalex Max 4000 x 60 tabletek

  • Bardzo wysoka dawka cholekalcyferolu (100mcg) w produkcie leczniczym Vigalex Max 4000 jest przeznaczona do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D u osób dorosłych z otyłością. Niedobór witaminy D może prowadzić np. do osteomalacji.
  • Vigalex Max 4000 x 60 tabletek
Producent: Biofarm
Kod produktu: 38362
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
50,48 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Vigalex Max 4000:

Substancja czynna: cholekalcyferol (Cholecalciferolum). Jedna tabletka zawiera 40mg cholekalcyferolu w proszku, co odpowiada 0,1mg cholekalcyferolu (witaminy D3) oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna (typ 102), wapnia wodorofosforan dwuwodny, skrobia żelowana, kukurydziana, krospowidon (typ A), sacharoza, magnezu stearynian, sodu askorbinian, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, krzemionka koloidalna bezwodna, all-rac-alfa-tokoferol.

Działanie Vigalex Max 4000:

Lek przeznaczony dla osób dorosłych z otyłością (wskaźnik masy ciała – BMI >30). Produkt leczniczy Vigalex Max 4000 jest rekomendowany do stosowania w profilaktyce niedoborów witaminy D, a równocześnie schorzeń, które wynikają z tych niedoborów (np. osteomalacja, osteoporoza). Każda tabletka zawiera 100mg cholekalcyferolu, czyli witaminy D. Witamina D to składnik niezbędny w procesie tworzenia kości.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Vigalex Max 4000 wskazany do stosowania w profilaktyce niedoboru witaminy D oraz w profilaktyce stanów, które wynikają z niedoboru witaminy D (m.in. osteomalacja, osteoporoza). Lek przeznaczony dla osób dorosłych z otyłością (wskaźnik BMI >30).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Stosować pod nadzorem lekarza u osób, które już przyjmują inne preparaty z witaminą D (dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza), u osób z sarkoidozą, u osób z zaburzeniami czynności nerek, u osób stosujących glikozydy nasercowe lub leki moczopędne, u osób przyjmujących witaminę D długotrwale (konieczna jest kontrola stężenia wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzanie czynności nerek). Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: kobiety powinny skonsultować się z lekarze w celu ustalenia dawki. Bez konsultacji z lekarzem nie należy w tym okresie stosować dawek powyżej 2000IU na dobę. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol (23mg) sodu w zalecanej jednostce dawkowania, czyli preparat uznawany jest za „wolny od sodu”. Lek zawiera sacharozę, osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość zastosowania leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku hiperkalcemii i/lub hiperkalciurii. Nie stosować w przypadku rzekomej niedoczynności przytarczyc. Nie stosować w przypadku kamicy nerkowej i/lub ciężkiej niewydolności nerek. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku mogą wystąpić działania niepożądane. Nie występują one u wszystkich. Częstość nieznana: dolegliwości żołądkowo-jelitowe – zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka; reakcje nadwrażliwości – świąd skóry, wysypka lub pokrzywka. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia i hiperkalciuria. W pojedynczych przypadkach opisywano zejścia śmiertelne.

Dawkowanie tabletek Vigalex Max 4000:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Stosować doustnie, tabletkę popić odpowiednią ilością wody. Profilaktyka niedoboru witaminy D i stanów wynikających z niedoboru witaminy D u osób dorosłych z otyłością: zwykle 4000IU (jedna tabletka) na dobę (w miesiącach od października do kwietnia lub przez cały rok, jeśli nie jest zapewniona efektywna synteza skórna witaminy D w miesiącach letnich). U osób z niewydolnością nerek nie stosować leku bez wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Bez konsultacji z lekarzem nie stosować długotrwale (dłużej niż 3 miesiące). Nie stosować w dawkach wyższych niż zalecane.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel