Mensil Max 0,05g x 4 tabletki

  • Bardzo wysoka dawka substancji czynnej – aż 50mg sildenafilu w jednej tabletce! Produkt leczniczy Mensil Max 0,05g wskazany jest do stosowania wyłącznie u mężczyzn powyżej 18. roku życia w leczeniu zaburzeń wzwodu, czyli impotencji.
  • Mensil Max 0,05g x 4 tabletki
Producent: Hasco-Lek
Kod produktu: 39345
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
34,95 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Mensil Max 0,05g:

Substancja czynna: sildenafil (Sildenafilum). Jedna tabletka zawiera 50mg sildenafilu (w postaci cytrynianu) oraz substancje pomocnicze: polakrylina potasowa, krzemionka koloidalna bezwodna, laktoza jednowodna, powidon K-30, aspartam (E951), kroskarmeloza sodowa, aromat miętowy, magnezu stearynian, potasu wodorotlenek (do ustalenia pH), kwas solny (do ustalenia pH).

Działanie Mensil Max 0,05g:

Sildenafil – substancja czynna produktu leczniczego Mensil Max 0,05g – to lek z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Sildenafil wspomagając rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, zwiększa napływ krwi do prącia w momencie podniecenia seksualnego. Co ważne, lek jest skuteczny, czyli pomaga osiągnąć wzwód tylko pod warunkiem wcześniejszego pobudzenia seksualnego. Wskazaniem do stosowania leku jest impotencja – niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji prącia, która byłaby wystarczająca do odbycia stosunku płciowego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Mensil Max 0,05g wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn (powyżej 18. roku życia) w leczeniu zaburzeń wzwodu (impotencja – niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji potrzebnej do odbycia stosunku).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Możliwość stosowania leku należy omówić z lekarzem w przypadku: niedokrwistości sierpowatokrwinkowej, białaczki, szpiczaka mnogiego, anatomicznego zniekształcenia prącia, choroby Peyroniego, dolegliwości ze strony serca, choroby wrzodowej, zaburzeń krzepnięcia krwi. Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, jeśli wystąpi nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku. Nie stosować równocześnie z innymi doustnymi lub miejscowymi rodzajami terapii zaburzeń wzwodu, a także z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego (z zastosowaniem sildenafilu), z innymi inhibitorami PDE5. Nie należy stosować w przypadku braku stwierdzonych zaburzeń erekcji. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. U osób z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby nie należy stosować dawki sildenafilu wyższej niż 25mg. Nie należy stosować u osób poniżej 18. roku życia. Ze względu na możliwość zawrotów głowy i zaburzeń widzenia należy zachować ostrożność w przypadku prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera aspartam (4,30mg w każdej tabletce) – jest to źródło fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera laktozę – osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować u osób, które przyjmują azotany lub leki uwalniające tlenek azotu (np. azotyn amylu, tzw. poppers) – może dojść do niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi. Nie stosować u osób, które przyjmują riocyguat. Nie stosować w przypadku ciężkich chorób serca lub wątroby. Nie stosować po niedawno przebytym udarze lub zawale serca. Nie stosować w przypadkach niskiego ciśnienia tętniczego krwi. Nie stosować w przypadku dziedzicznych zmian degeneracyjnych siatkówki (np. zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (tzw. retinitis pigmentosa)). Nie stosować u osób, u których kiedykolwiek stwierdzono utratę wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego (tzw. NAION).

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Działania niepożądane zwykle są łagodne lub umiarkowane, a także krótkotrwałe. Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się niezwłocznie z lekarzem w przypadku wystąpienia takich objawów jak: reakcja alergiczna (niezbyt często) – nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, ust lub gardła; bóle w klatce piersiowej (niezbyt często) – jeśli wystąpią w czasie stosunku płciowego lub po nim, trzeba przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić, nie stosować azotanów!; nadmiernie przedłużające się i czasem bolesne wzwody (rzadko) – jeśli wzwód utrzymuje się ponad 4 godziny, należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem; nagłe pogorszenie lub utrata wzroku (rzadko); ciężkie reakcje skórne (rzadko) – ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączkę; napady padaczkowe lub drgawki (rzadko). Inne działania niepożądane: bardzo często – ból głowy; często – nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (objawy obejmują uczucie gorąca w górnej części ciała), niestrawność, widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy; niezbyt często – wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie i zatkany nos), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku, krew w moczu, ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca oraz uczucie zmęczenia; rzadko – omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka, podwójne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, obrzęk oczu lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białka oka, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości oraz nagłe osłabienie lub utrata słuchu. Ponadto po wprowadzeniu leku do obrotu rzadko zgłaszano przypadki niestabilnej dławicy oraz nagłej śmierci, przy czym nie jest możliwe określenie, czy miały one faktycznie związek ze stosowaniem sildenafilu.

Dawkowanie tabletek Mensil Max 0,05g:

Lek należy stosować zgodnie z opisem na ulotce lub według zaleceń lekarza. Zalecana dawka dobowa: 50mg, przy czym dotyczy ona mężczyzn, którzy wcześniej stosowali sildenafil w dawce 50mg lub większej, a także mężczyzn, którzy nie odczuli pożądanego efektu (nie uzyskali wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku) po przyjęciu sildenafilu w dawce 25mg. Nie należy stosować sildenafilu w dawce 50mg, jeśli dawka 25mg pozwala uzyskać erekcję umożliwiającą odbycie stosunku. Nie stosować częściej niż raz na dobę. Nie stosować dawek większych niż zalecane. Tabletkę przyjmować około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną. Rozgryźć i żuć. Można stosować z jedzeniem lub bez jedzenia, przy czym obfity posiłek może opóźnić działanie leku. Zwykle działanie leku odczuwane jest po 30-60 minutach (osiągnięcie erekcji możliwe jest tylko w przypadku pobudzenia seksualnego). Alkohol może wpływać na zdolność uzyskania erekcji, nie zaleca się spożywania dużej ilości alkoholu przed zastosowaniem leku. Należy skonsultować się z lekarzem w przypadku wrażenia, że działanie leku jest za słabe lub za mocne.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Mensil Max 0,05g x 4 tabletki

2023-01-03

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?
Życie intymne seniorów to temat tabu. Trzeba jednak głośno rozmawiać o potrzebach osób starszych, głównie o tym, jak polepszyć jakość ich życia intymnego!
2022-05-31

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty
Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem wśród mężczyzn niezależnie od wieku. Na szczęście w obecnych czasach dostęp do różnego rodzaju środków wspomagających uzyskanie i utrzymanie wzwodu jest powszechny. W aptekach kupić można zarówno leki na potencję, jak i preparaty, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie męskiego organizmu.
2022-05-20

Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Jak poprawić jakość życia seksualnego?
Seks to ważny element naszego życia. Niestety codzienny pęd, wszechobecny stres i ciągłe zmęczenie odciskają swoje piętno także na tej sferze. Cierpią na tym kobiety, cierpią na tym mężczyźni! Co można zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego? Jakie preparaty z apteki warto wypróbować?
2021-11-12

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie
Mimo stałego nagłaśniania problemu większość mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcj traktuje to jako temat tabu, zapominając zupełnie, że szukanie przyczyn oraz ewentualne wdrożenie leczenia nie musi być krępujące. Podstawą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest zwiększenie świadomości oraz umiejętne zweryfikowanie przyczyny wystąpienia przypadłości, w czym pomóc może jedynie urolog. Jakie są zatem powody zaburzeń wzwodu, jak wygląda leczenie oraz jak działają preparaty, które pomagają uzyskać erekcję, tj. Maxon Forte czy Inventum?
pixel