Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty

31.05.2022
Porady farmaceuty
Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty

Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem wśród mężczyzn niezależnie od wieku. Na szczęście w obecnych czasach dostęp do różnego rodzaju środków wspomagających uzyskanie i utrzymanie wzwodu jest powszechny. W aptekach kupić można zarówno leki na potencję, jak i preparaty, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie męskiego organizmu.

Skąd się biorą zaburzenia erekcji?

Kłopoty w sypialni mogą mieć różne przyczyny. Naturalną koleją rzeczy jest to, że wraz z wiekiem nie wszystko działa, tak jak trzeba, jednak brak wzwodu obserwują także mężczyźni w sile wieku! Problemy z erekcją często wywołane są niehigienicznym trybem życia – przepracowaniem, ciągłym stresem, niedostateczną ilością snu, siedzącym trybem życia, złą dietą i nadużywaniem używek. Zaburzenia wzwodu mogą również pojawiać się w przypadku mężczyzn z chorobami przewlekłymi oraz stosujących sterydy anaboliczne.

Leki na potencję bez recepty

Producenci leków oferują szeroki wybór preparatów wspomagających potencję. Jeszcze kilka lat temu leczenie impotencji, czyli niemożności osiągnięcia erekcji lub utrzymania jej w stopniu wystarczającym do odbycia stosunku seksualnego nie było dostępne dla każdego. W ostatnim czasie leki na potencję sprzedawane są w aptekach bez recepty, w dodatku stanowią bardzo szybko rozrastającą się grupę medykamentów. Łatwy dostęp do tych leków to dobre rozwiązanie dla mężczyzn, jednak stwarza również ryzyko ich nadużywania, a trzeba pamiętać, że leki na potencję z sildenafilem mogą wywoływać poważne działania niepożądane, ponadto istnieje szereg przeciwwskazań do ich przyjmowania.

Sildenafil – najskuteczniejszy sposób leczenia impotencji

Niekwestionowanym królem w kategorii leków na potencję jest sildenafil. Jest to lek będący inhibitorem fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Jego mechanizm działania polega na tym, że zwiększa napływ krwi do członka. Dzieje się tak wskutek rozszerzania naczyń krwionośnych w prąciu. Leki na potencję z sildenafilem pod warunkiem podniecenia seksualnego pozwalają osiągnąć erekcję oraz utrzymać ją tak długo, aby możliwe było odbycie zadowalającego stosunku seksualnego. Skuteczność sildenafilu jest wysoka, jednak nie sprawdzi się on w każdej sytuacji. Nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, gdy impotencja związana jest np. z depresją. Ponadto trzeba zapamiętać, że leki na potencję zwiększają potencję, czyli zdolność do odbycia stosunku, ale nie zwiększają ochoty na seks.

Na rynku sildenafil można znaleźć pod różnymi nazwami handlowymi, warto podkreślić, że wszystkie będą działać tak samo, różnicę stanowić może postać leku (np. tabletki do żucia i rozgryzania lub zwykłe tabletki powlekane). Obecnie bez recepty można kupić również naprawdę mocne tabletki na potencję, które zawierają aż 50mg sildenafilu, czyli dwa razy więcej niż w standardowych preparatach! Mężczyźni, u których niższa dawka nie przynosi oczekiwanych rezultatów, powinni zwrócić uwagę na takie leki jak: Maxon Forte, Maxigra Max, Mensil Max.

Preparaty na potencję bez sildenafilu

Oprócz leków w aptekach znaleźć można liczne preparaty zawierające takie składniki jak np. roślinne ekstrakty, aminokwasy, minerały i witaminy na potencję. Są to zwykle suplementy diety, które nie leczą zaburzeń erekcji, jednak mogą być pomocne przy tego typu problemach, a także pomagają w utrzymaniu męskiego organizmu w dobrej kondycji. Wśród tych suplementów znajdują się preparaty, które podobnie jak leki na potencję z sildenafilem przyjmuje się około godziny przed stosunkiem. Jest to na przykład suplement diety Clavin zawierający unikalną mieszankę L-argininy, L-cytruliny oraz ekstraktów z buzdyganka naziemnego i krokusa uprawnego, która wspomaga poszerzanie naczyń, co zwiększa napływ krwi do członka podczas stymulacji seksualnej. Inne tego typu preparaty to m.in. Erekton Fast i Braveran.

Głównym składnikiem takich preparatów na potencję jest L-arginina, czyli prekursor syntezy tlenku azotu, który potrzebny jest do prawidłowego rozszerzania naczyń krwionośnych w prąciu, a tym samym do zwiększania napływu krwi do członka. Pomocna może być także obecność innego aminokwasu – L-cytruliny, która w organizmie przekształcana jest do L-argininy. Również niektóre roślinne ekstrakty działają korzystnie na zwiększenie witalności oraz popędu seksualnego, co na potencję będzie najlepsze? Przede wszystkim żeń-szeń, buzdyganek ziemny, korzeń maca, szafran. Żeń-szeń korzystnie oddziałuje na kondycję seksualną oraz na wzmocnienie erekcji, a szafran dodatkowo zwiększa libido. Oprócz ekstraktów i aminokwasów ważny jest także cynk (wspomaga utrzymanie odpowiedniego poziomu testosteronu, prawidłowych funkcji seksualnych oraz długiej, silnej erekcji) i selen (podnosi libido i zwiększa sprawność seksualną).

Jakie witaminy na potencję warto stosować?

Jako że problemy z erekcją często wynikają z niezdrowego trybu życia i nieprawidłowo zbilansowanej diety, w pierwszej kolejności należy dokonać zmian w dotychczasowych przyzwyczajeniach. Dodatkowym wsparciem może być suplementacja mająca na celu dostarczenie do organizmu witamin, składników mineralnych i roślinnych ekstraktów pomagających w utrzymaniu prawidłowego przebiegu zachodzących w organizmie procesów. Jednakże wprowadzając do codziennej diety preparaty witaminowe, nie należy oczekiwać nagłych spektakularnych efektów. Zmiana złych nawyków połączona z długotrwałą suplementacją będzie stopniowo wywierać dobroczynny wpływ na cały organizm, w tym także na libido i potencję.

Jakie produkty stosować? Najlepiej specjalne witaminy dla mężczyzn na potencję. Takie preparaty mają w składzie odpowiednio dobrane substancje, które wspierają między innymi utrzymanie prawidłowego poziomu testosteronu i utrzymanie odpowiedniej sprawności seksualnej. Szczególnie istotne jest przyjmowanie składników o właściwościach antyoksydacyjnych. A jakie są najważniejsze witaminy na potencję?

 • witaminy z grupy B

  Szczególną uwagę mężczyźni powinni zwracać na odpowiednią podaż witamin z grupy B. Tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2) i niacyna (witamina B3) wpływają na rozszerzenie naczyń krwionośnych, tym samym na lepsze ukrwienie ciała. Tiamina działa także pobudzająco na produkcję hormonów płciowych. Ryboflawina wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego oraz prawidłowe przekazywanie impulsów nerwowych – także tych odpowiedzialnych za erekcję. Niacyna poprawia stan naczyń krwionośnych.

 • witamina D

  Jednym ze skutków niedoboru cholekalcyferolu u mężczyzn może być brak wzwodu. Dlaczego witamina D jest taka ważna? Odpowiada bowiem za utrzymanie komórek śródbłonka wyściełającego naczynia krwionośne w zdrowiu. Niedostateczna ilość witaminy D może zaburzać przepływ krwi, który powoduje problemy z erekcją, ponadto może osłabiać produkcję testosteronu. Witamina D zapobiega nadprodukcji wolnych rodników, które ograniczają wydzielanie tlenku azotu – istotnego dla utrzymania erekcji.

 • witamina E

  Witamina E to antyoksydant, który skutecznie neutralizuje wolne rodniki odpowiadające za niszczenie komórek organizmu. Dodatkowo korzystnie wpływa na krążenie krwi i wzmocnienie naczyń krwionośnych, a także na produkcję hormonów płciowych.

 • witamina C

  Nie tylko witamina E zwalcza wolne rodniki, silnym antyoksydantem jest także witamina C. Pomaga ona utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny, jak również zmniejszać poziom stresu, czyli jednego z czynników negatywnie wpływających na potencję.

 • witamina A

  Składnik ten jest ważny w prawidłowej produkcji męskich hormonów płciowych. Dodatkowo witamina A również wykazuje właściwości antyoksydacyjne.

W aptekach bez recepty można kupić skuteczne leki na potencję – są to leki zawierające sildenafil, czyli substancję czynną, która wskazana jest do stosowania przy zaburzeniach erekcji. Trzeba jednak pamiętać, że leków tych nie można nadużywać, a przed ich zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z ulotką oraz rozwiązać ankietę znajdującą się w opakowaniu. Dodatkowo mężczyźni przyjmujący leki lub chorujący na choroby przewlekłe powinni skonsultować z lekarzem lub farmaceutą chęć stosowania sildenafilu. Inną kategorią preparatów na potencję są suplementy diety z witaminami, ekstraktami i L-argininą. Nie są to jednak leki, więc nie leczą impotencji, mogą natomiast poprawiać ogólną kondycję męskiego organizmu, zwiększyć sprawność seksualną i libido.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022
Rekomendowane produkty
Maxon Forte x 2 tabletki

Maxon Forte x 2 tabletki

29,90 zł
Maxon Forte x 4 tabletki

Maxon Forte x 4 tabletki

35,90 zł
Maxigra Max x 2 tabletki

Maxigra Max x 2 tabletki

22,99 zł
Maxigra Max x 4 tabletki

Maxigra Max x 4 tabletki

29,90 zł
Mensil Max 0,05g x 2 tabletki

Mensil Max 0,05g x 2 tabletki

20,99 zł
Inventum Max 50mg x 2 tabletki

Inventum Max 50mg x 2 tabletki

19,90 zł
Mensil Max 0,05g x 4 tabletki

Mensil Max 0,05g x 4 tabletki

29,90 zł
Inventum Max 50mg x 4 tabletki

Inventum Max 50mg x 4 tabletki

26,99 zł
pixel