Inventum Max 50mg x 4 tabletki

  • Produkt leczniczy Inventum Max zawiera w każdej tabletce aż 50mg sildenafilu. Jest to substancja czynna, która pomaga uzyskać erekcję u mężczyzn z impotencją. Lek jest wskazany w leczeniu zaburzeń erekcji wyłącznie u mężczyzn powyżej 18. roku życia.
  • Inventum Max 50mg x 4 tabletki
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 39920
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
26,99 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Inventum Max:

Substancja czynna: sildenafil (Sildenafilum). Każda tabletka zawiera 50mg sildenafilu tworzącego się in situ z 70,24mg cytrynianu sildenafilu oraz substancje pomocnicze: polakrylin potasu, woda oczyszczona, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam, kroskarmeloza sodowa, aromat mięty pieprzowej, laktoza jednowodna, powidon K-30.

Działanie Inventum Max:

Jako substancję czynną produkt leczniczy Inventum Max zawiera sildenafil. Jest to lek z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Wspomagając rozkurcz naczyń krwionośnych w prąciu, lek podczas podniecenia seksualnego zwiększa tam napływ krwi. Produkt leczniczy Inventum Max pomaga osiągnąć wzwód wyłącznie w sytuacji wcześniejszego pobudzenia seksualnego. Lek tylko dla mężczyzn dorosłych, u których występują zaburzenia erekcji.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Inventum Max wskazany do stosowania w leczeniu zaburzeń erekcji u mężczyzn powyżej 18. roku życia. Impotencja to niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu, który wystarczyłby do odbycia stosunku płciowego.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy omówić z lekarzem możliwość stosowania leku w następujących przypadkach: występowanie chorób zwiększających ryzyko priapizmu (m.in. niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, szpiczak mnogi, białaczka); występowanie anatomicznych zniekształceń prącia, choroby Peyroniego; występowanie dolegliwości ze strony serca; występowanie choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, zaburzeń krzepnięcia; gdy, doszło do nagłego pogorszenia widzenia lub nagłej utraty wzroku. Leku nie stosować jednocześnie z innymi lekami doustnymi lub miejscowymi terapiami zaburzeń wzwodu. Leku nie stosować jednocześnie z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego z zastosowaniem sildenafilu, a także z innymi inhibitorami PDE5. Nie stosować w przypadku, gdy nie stwierdzono zaburzeń erekcji. Lek nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet. Stosowanie u osób z zaburzeniami czynności nerek: nie należy stosować dawki wyższej niż 25mg sildenafilu na dobę. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Można stosować z posiłkiem lub niezależnie od jedzenia. Trzeba jednak pamiętać, że obfity posiłek może wydłużyć czas potrzebny do rozpoczęcia działania leku. Nie zaleca się łączyć leku z alkoholem, alkohol może czasowo zaburzać zdolność do uzyskania erekcji. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: lek może wywoływać zawroty głowy i zaburzenia widzenia, dlatego może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn. Lek zawiera laktozę jednowodną (140,92mg w każdej tabletce). Osoby z nietolerancją niektórych cukrów powinny omówić z lekarzem możliwość stosowania leku. Lek zawiera aspartam (4,3mg w każdej tabletce). Aspartam jako źródło fenyloalaniny może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią. Lek zawiera potas (13,223mg w każdej tabletce, mniej niż 1mmol (39mg) potasu w jednej tabletce, dlatego uznawany jest za „wolny od potasu”). Lek zawiera sód (0,848mg w każdej tabletce, mniej niż 1mmol (23mg) sodu w jednej tabletce, dlatego uznawany jest za „wolny od sodu”).

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy przyjmowane są azotany, leki uwalniające tlenek azotu, leki przeciwniedokrwienne (nikorandyl), inne leki lub produkty uwalniające tlenek azotu, riocyguat. Nie stosować w przypadku ciężkich chorób serca – niestabilna choroba wieńcowa, choroba niedokrwienna, zastoinowa niewydolność serca II, III, IV w klasie NYHA, w przypadku innych chorób serca – m.in. umiarkowana lub ciężka wada zastawkowa serca, kardiomiopatia przerostowa. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby. Nie stosować w sytuacji, gdy w ciągu ostatnich 6 miesięcy wystąpił zawał serca, udar lub zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca. Nie stosować w przypadku niskiego ciśnienia tętniczego. Nie stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego. Nie stosować w przypadku stwierdzonych dziedzicznych zmian degeneracyjnych siatkówki (zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa)). Nie stosować w przypadku stwierdzonej kiedykolwiek utraty wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Działania niepożądane:
Lek może u niektórych osób powodować występowanie działań niepożądanych. Zwykle obserwowane działania niepożądane są łagodne lub umiarkowane, a także krótkotrwałe. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, warg lub gardła; w czasie stosunku płciowego lub po nim pacjent odczuwa ból w klatce piersiowej (trzeba przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić; nie stosować azotanów), nadmiernie przedłużający się i czasem bolesny wzwód (ponad 4 godziny), nagłe pogorszenie lub utrata wzroku, ciężkie reakcje skórne (ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączka), napady padaczkowe lub drgawki. Inne działania niepożądane: bardzo często – ból głowy; często – nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (uczucie gorąca w górnej części ciała), niestrawność, widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy; niezbyt często – wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu, widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie tętnicze, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie i zatkany nos), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku (zgaga), ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca oraz uczucie zmęczenia, krwiomocz; rzadko – omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka, podwójne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, obrzęk oczu lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białkówki oka, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości oraz nagłe osłabienie lub utrata słuchu. Po wprowadzeniu sildenafilu do obrotu: notowano rzadko przypadki niestabilnej dławicy piersiowej (choroba serca) oraz nagłej śmierci, przy czym u większości (choć nie u wszystkich mężczyzn, u których wystąpiły te działania niepożądane), zaburzenia czynności serca występowały przed zastosowaniem sildenafilu. Oznacza to, że nie da się określić, czy faktycznie działania niepożądane miały związek ze stosowaniem sildenafilu.

Dawkowanie tabletek Inventum Max:

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dawka dobowa: 50mg – dla mężczyzn, którzy wcześniej stosowali lek w dawce 50mg sildenafilu lub wyższej, ponadto zalecana dobowa dawka wynosi 50mg dla mężczyzn, u których dawka 25mg nie zapewniała pożądanego efektu (brak wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku). U mężczyzn, u których dawka 25mg pozwala na uzyskanie erekcji umożliwiającej obycie stosunku seksualnego, nie należy stosować leku w dawce 50mg. Lek stosować raz na dobę. Stosować około 60 minut przed planowaną aktywnością seksualną. Tabletkę należy rozgryźć i żuć do całkowitego rozpuszczenia. Nie ma potrzeby popijać. Warunkiem uzyskania erekcji po zastosowaniu leku jest pobudzenie seksualne. Zwykle lek zaczyna działać po 30-60 minutach. Należy skonsultować się z lekarzem, gdy po zastosowaniu leku nie dochodzi do erekcji, wzwód nie wystarcza do odbycia stosunku lub odczuwane jest wrażenie zbyt mocnego/zbyt słabego działania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Inventum Max 50mg x 4 tabletki

2023-01-03

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?
Życie intymne seniorów to temat tabu. Trzeba jednak głośno rozmawiać o potrzebach osób starszych, głównie o tym, jak polepszyć jakość ich życia intymnego!
2022-05-31

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty
Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem wśród mężczyzn niezależnie od wieku. Na szczęście w obecnych czasach dostęp do różnego rodzaju środków wspomagających uzyskanie i utrzymanie wzwodu jest powszechny. W aptekach kupić można zarówno leki na potencję, jak i preparaty, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie męskiego organizmu.
2022-05-20

Jak poprawić jakość życia seksualnego?

Jak poprawić jakość życia seksualnego?
Seks to ważny element naszego życia. Niestety codzienny pęd, wszechobecny stres i ciągłe zmęczenie odciskają swoje piętno także na tej sferze. Cierpią na tym kobiety, cierpią na tym mężczyźni! Co można zrobić, aby poprawić jakość życia seksualnego? Jakie preparaty z apteki warto wypróbować?
2021-11-12

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie
Mimo stałego nagłaśniania problemu większość mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcj traktuje to jako temat tabu, zapominając zupełnie, że szukanie przyczyn oraz ewentualne wdrożenie leczenia nie musi być krępujące. Podstawą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest zwiększenie świadomości oraz umiejętne zweryfikowanie przyczyny wystąpienia przypadłości, w czym pomóc może jedynie urolog. Jakie są zatem powody zaburzeń wzwodu, jak wygląda leczenie oraz jak działają preparaty, które pomagają uzyskać erekcję, tj. Maxon Forte czy Inventum?
pixel