Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym x 16 sztuk

  • Lek przeznaczony do stosowania u osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia. Produkt leczniczy Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym z flurbiprofenem jest wskazany do stosowania przy objawach stanu zapalnego gardła.
  • Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym x 16 sztuk
Producent: Polpharma
Kod produktu: 39953
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
20,63 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym:

Substancja czynna: flurbiprofen (Flurbiprofenum). Jedna pastylka twarda zawiera 8,75mg flurbiprofenu oraz substancje pomocnicze: izomalt (E 953), maltitol (E 965), czerwień koszenilowa (E 124), żółcień pomarańczowa (E 110), acesulfam potasowy (E 950), makrogol 300 (E 1521), aromat pomarańczowy (limonen (50,0%-100%), dekanal (0,0%-10%) cytral, cytronelol (0,1%-1,0%)), lewomentol.

Działanie Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym:

Zawarta w leku substancja czynna – flurbiprofen – jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (grupa leków, które wpływają na zmianę odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i wysoką temperaturę). Flurbiprofen działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie w leczeniu bólu gardła. Produkt leczniczy Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym jest wskazany do stosowania u dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia w przypadku objawów stanu zapalnego gardła.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym wskazany do krótkotrwałego stosowania w łagodzeniu objawów stanu zapalnego gardła (objawami stanu zapalnego są: podrażnienie, ból i obrzęk gardła i trudności w przełykaniu). Lek dla młodzieży powyżej 12. roku życia i dla dorosłych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku skonsultuj się z lekarzem, jeśli masz lub kiedykolwiek miałeś astmę lub chorujesz z powodu alergii; masz zapalenie migdałków (obrzęk migdałków) lub podejrzewasz zakażenie bakteryjne gardła (może być konieczny antybiotyk); występują u Ciebie zaburzenia sercowo-naczyniowe, zaburzenia czynności wątroby lub nerek; przebyłeś udar; występowała u Ciebie w przeszłości choroba jelit; masz nadciśnienie; chorujesz na przewlekłą chorobę autoimmunologiczną; jesteś w podeszłym wieku (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych); jesteś w pierwszym lub drugim trymestrze ciąży lub karmisz piersią; występują u Ciebie bóle głowy wywołane lekami przeciwbólowymi. Nie należy stosować jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub kortykosteroidami. Skontaktuj się z lekarzem, jeśli zauważysz pierwsze objawy jakichkolwiek reakcji skórnych (wysypka, łuszczenie), inne objawy reakcji alergicznej, wszelkie nietypowe objawy brzuszne (szczególnie krwawienie). Flurbiprofen może nieznacznie zwiększać ryzyko ataku serca lub udaru – głównie przy długotrwałym stosowaniu większych dawek. Podczas leczenia należy zrezygnować z picia alkoholu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: należy omówić z lekarzem możliwość stosowania w pierwszym i drugim trymestrze oraz w okresie karmienia piersią. Stosowanie leku w ostatnim trymestrze jest przeciwwskazane. Lek może zaburzać płodność u kobiet. Lek zawiera izomalt i maltitol – możliwość stosowania leku u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy omówić z lekarzem. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna: 2,3kcal/g maltitolu i izomaltu. Lek zawiera czerwień koszenilową (E 124) i żółcień pomarańczową (E 110), przez co może wywoływać reakcje alergiczne.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w następujących przypadkach: kiedykolwiek występowała po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych astma, niespodziewane odgłosy podczas oddychania lub trudności w oddychaniu, wydzielina z nosa, obrzęk twarzy lub wysypka skórna ze świądem (pokrzywka); występuje lub występował wrzód w żołądku lub jelitach (dwa lub więcej epizodów wrzodów żołądka lub dwunastnicy); wystąpiło krwawienie lub perforacja przewodu pokarmowego, ciężkie zapalenie jelita grubego lub choroby krwi związane z leczeniem niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi; trzeci trymestr ciąży.; występuje lub występowała ciężka niewydolność serca, wątroby lub nerek; wiek poniżej 12. roku życia.

Działania niepożądane:
U niektórych osób w trakcie leczenia mogą pojawić się działania niepożądane. W następujących przypadkach należy przerwać stosowanie leku i natychmiast zgłosić się po pomoc lekarską: objawy reakcji alergicznych (astma, niewyjaśniony świszczący oddech lub duszność, świąd, zapalenie błony śluzowej nosa, wysypki skórne); obrzęk twarzy, języka lub gardła powodujący trudności w oddychaniu, przyśpieszone bicie serca i spadek ciśnienia krwi prowadzący do wstrząsu (mogą wystąpić nawet przy pierwszym zastosowaniu leku); ciężkie reakcje skórne – łuszczenie się, powstawanie pęcherzy lub odwarstwianie skóry. Działania niepożądane występujące często: zawroty głowy, ból głowy, podrażnienie gardła, owrzodzenia jamy ustnej lub ból w jamie ustnej, ból gardła, dyskomfort lub nietypowe odczucia w jamie ustnej (uczucie ciepła, pieczenia, mrowienia, kłucia), nudności i biegunka, uczucie mrowienia i swędzenia skóry. Działania niepożądane występujące niezbyt często: senność lub trudności w zasypianiu, zaostrzenie astmy, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, tworzenie pęcherzy w jamie ustnej i gardle, drętwienie gardła, suchość w jamie ustnej, uczucie pieczenia w ustach, zaburzenia smaku, wzdęcia, ból brzucha, wiatry, zaparcia, niestrawność, wymioty, zmniejszenie czucia w gardle, gorączka, ból, wysypki skórne, świąd skóry. Działania niepożądane występujące rzadko: reakcja anafilaktyczna. Działania niepożądane o nieznanej częstości występowania: niedokrwistość, trombocytopenia, obrzęk, wysokie ciśnienie krwi, niewydolność serca lub atak serca, ciężkie postaci reakcji skórnych (m.in. zespół Stevensa-Johnsona, zespół Lyella i toksyczna nekroliza naskórka), zapalenie wątroby.

Dawkowanie pastylek twardych o smaku pomarańczowym Polopiryna Gardło:

Stosować według zaleceń lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce. Dawka zalecana dla młodzieży powyżej 12. roku życia i dorosłych: jedna pastylka co 3-6 godzin – w razie potrzeby. Nie stosować więcej niż 5 pastylek na dobę. Pastylkę należy ssać powoli, cały czas przemieszczać ją w jamie ustnej), nie żuć, nie połykać w całości. Lek tylko do krótkotrwałego stosowania. Nie stosować dłużej niż 3 dni. Zaleca się stosować możliwie najniższą dawkę przez najkrótszy okres niezbędny do złagodzenia objawów. Jeśli nie nastąpiła poprawa lub doszło do pogorszenia objawów, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Polopiryna Gardło pastylki twarde o smaku pomarańczowym x 16 sztuk

2021-09-17

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia

Zapalenie gardła - objawy i sposoby leczenia
Wirusowe zapalenie gardła to jedna z najczęściej występujących infekcji w okresie jesienno-zimowym. W większości przypadków za pojawienie się uporczywych dolegliwości odpowiadają adenowirusy, enterowirusy i rynowirusy, które przenoszone są droga kropelkową. Jak objawia się zapalenie gardła i jak szybko wyleczyć ból gardła?
pixel