DeflaGyn żel dopochwowy 150ml + 2 aplikatory

  • Wyrób medyczny DeflaGyn żel dopochwowy wskazany jest do stosowania jako wsparcie dla spontanicznej remisji i regresji m.in. nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy oraz nienowotworowych zmian w szyjce macicy. Żel zawiera dwutlenek krzemu.
  • DeflaGyn żel dopochwowy 150ml + 2 aplikatory
Producent: Exeltis
Kod produktu: 42007
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: wyrób medyczny
211,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład DeflaGyn żel dopochwowy:

Jedno podanie (dawka) żelu zawiera: wysoce dyspergowany dwutlenek krzemu (10mg), kwas cytrynowy (24,8g), selenian sodu (0,83mg – w przeliczeniu na selen 0,25mg), substancje pomocnicze: hydroksyetyloceluloza, woda; substancje konserwujące: sorbinian potasu, benzoesan sodu.

Działanie DeflaGyn żel dopochwowy:

W składzie preparatu zawarto wysoce dyspergowany dwutlenek krzemu, a także selenian sodu i kwas cytrynowy. Wyrób medyczny DeflaGyn żel dopochwowy wiąże patogeny, równocześnie hamując ich rozprzestrzenianie się. Ponadto zapewnia ochronę antyoksydacyjną. Preparat wskazany jest do stosowania jako wsparcie dla spontanicznej remisji i regresji nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy, zmian na szyjce macicy, które wywołane są przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV), zmian na szyjce macicy z dodatnim wynikiem biomarkerów p16/Ki-67, nienowotworowych zmiany na szyjce macicy. W opakowaniu zawarto żel oraz dwa aplikatory wielorazowego użytku.

Zastosowanie:
Wyrób medyczny DeflaGyn żel dopochwowy przeznaczony do stosowania w przypadku nieprawidłowego wyniku szyjki macicy: ASC-US (atypowe komórki nabłonka płaskiego), ASC-H (atypowe komórki nabłonkowe, gdzie nie można wykluczyć obecności zmian HSIL), LSIL (zmiany małego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego), HSIL (zmiany dużego stopnia w komórkach nabłonka płaskiego/PAP II-p, PAP-III-p, PAP IIID1, PAP IIID2 (Munich III) / PAP III, PAP IIID); zmiany na szyjce macicy wywołane wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV); zmiany na szyjce macicy z dodatnim wynikiem biomarkerów p16/Ki-67; nienowotworowe zmiany na szyjce macicy.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie stosować aplikatora, jeśli został uszkodzony lub niedokładnie umyty. Nie należy myć aplikatora w zmywarce. Aplikator można używać wyłącznie do podawania tego żelu. Stosowanie żelu nie przeszkadza w odbywaniu stosunków. Na brzegu i wewnątrz zakrętki może pojawić się się lekko czerwone zabarwienie, nie ma to wpływu na jakość preparatu. Żel może poplamić bieliznę, plamy znikają po praniu, dla komfortu można zakładać wkładkę higieniczną. Leki dopochwowe i środki antykoncepcyjne należy stosować nie wcześniej niż po dwóch godzinach od zastosowania tego żelu. Rzadko podczas stosowania mogą wystąpić takie objawy jak pieczenie i swędzenie.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik wyrobu. Nie stosować jednocześnie z innymi produktami stosowanymi dopochwowo (np. pierścieniami dopochwowymi).

Sposób użycia żelu dopochwowego DeflaGyn:

Stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem, zwłaszcza w okresie ciąży. Należy stosować zgodnie z przeznaczeniem. Stosować dopochwowo. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją użytkowania. Dobrze wstrząsnąć butelką, odkręcić korek, w otworze butelki umieścić końcówkę aplikatora. Następnie butelkę odwrócić do góry dnem. Nabrać 5ml żelu, pociągając delikatnie za tłok aplikatora. Butelkę odwrócić, zdjąć napełniony aplikator. Do aplikacji należy położyć się na plecach, pod miednicą umieścić poduszkę, warto również zgiąć kolana, co ułatwi wprowadzanie aplikatora. Aplikator należy wprowadzić głęboko do pochwy – aż aplikator dotknie szyjki macicy. Nacisnąć tłok, po czym wyjąć aplikator z pochwy. Zaleca się stosować wieczorem, przed pójściem spać. Po aplikacji należy pozostać w pozycji leżącej na plecach przez około minutę. Miednica powinna pozostać uniesiona, dzięki czemu żel zostanie rozprowadzony na szyjce macicy. Po zastosowaniu należy umyć aplikator w wodzie o temperaturze do 50st. C, wysuszyć. Aplikator można użyć 28 razy, każdorazowo myjąc go po użyciu. Częstotliwość stosowania: kobiety niemiesiączkujące: stosować przez 3 okresy po 28 dni, po 28 dniach leczenia należy przerwać stosowanie żelu na 3 dni, następnie kontynuować leczenie przez kolejne 28 dni i ponownie przerwać na kolejne 3 dni. Kontynuować leczenie, rozpoczynając trzeci cykl leczenia. Kobiety miesiączkujące: stosowanie żelu można rozpocząć w dowolnym dniu cyklu. Nie stosować żelu w trakcie miesiączki (około 3-5 dni w cyklu), dzięki temu nie trzeba robić dodatkowej przerwy w leczeniu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel