Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Cyclodynon 20mg x 30 tabletek

  • Produkt leczniczy Cyclodynon 20mg wskazany do stosowania u kobiet w celu łagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Substancją czynna leku jest Agni casti fructus extractum siccum, czyli ekstrakt z owoców niepokalanka zwyczajnego.
  • Cyclodynon 20mg x 30 tabletek
Producent: Bionorica
Kod produktu: 42430
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
56,42 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Cyclodynon 20mg:

Substancja czynna: Agni casti fructus extractum siccum. Jedna tabletka powlekana zawiera 20mg wyciągu (jako suchy wyciąg) z Vitex agnus-castus L. Fructus (owoc niepokalanka zwyczajnego) (DERpierwotny 7-11:1). Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: 70% etanol (V/V) oraz substancje pomocnicze: powidon K 30, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia ziemniaczana, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, otoczka Opadry AMB II (alkohol poliwinylowy, talk, tytanu dwutlenek (E171), glicerolu monokaprylokaprynian i sodu laurylosiarczan).

Działanie Cyclodynon 20mg:

Jedna tabletka zawiera 20mg ekstraktu z owoców niepokalanka zwyczajnego. Jest to substancja czynna, która zmniejsza nasilenie objawów przedmenstruacyjnych. Produkt leczniczy Cyclodynon 20mg wskazany jest do stosowania u kobiet w celu łagodzenia dolegliwości związanych z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. Do objawów, które pojawiają się zwykle w okresie do dwóch tygodni przed miesiączką, zalicza się m.in. ból głowy, odczucie napięcia, obrzmienie piersi, dolegliwości ze strony układu pokarmowego, zmiany nastroju, napięcie nerwowe, rozdrażnienie oraz zmiany skórne.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Cyclodynon 20mg wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Lek dla kobiet dorosłych powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. W przypadku zaburzeń cyklu menstruacyjnego należy zachować ostrożność i skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem leczenia. Przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem w przypadku, gdy u pacjentki występuje lub występował nowotwór wrażliwy na estrogeny, pacjentka stosuje leki z grupy agonistów dopaminy (np. niektóre leki stosowane w chorobie Parkinsona), antagonistów dopaminy (niektóre leki stosowane w schizofrenii, zaburzeniach afektywnych dwubiegunowych, nudnościach lub wymiotach), estrogeny (np. stosowane w hormonalnej terapii zastępczej) i antyestrogeny (np. leki stosowane w leczeniu raka piersi), u pacjentki występuje choroba przysadki mózgowej w wywiadzie. Jeśli objawy się nasilają podczas stosowania leku, należy skonsultować się z lekarzem. Należy przerwać stosowanie leku i zgłosić się do lekarza, jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: nie należy stosować w okresie ciąży. Stosowanie u matek karmiących piersią nie jest zalecane, ewentualnie może się odbywać wyłącznie pod kontrolą lekarza. Stosowanie u dzieci i młodzieży: nie stosować poniżej 18. roku życia. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: nie ma danych. Stosowanie z innymi lekami: należy pomówić z lekarzem, jeśli są stosowane jakikolwiek leki; nie można wykluczyć interakcji owoców niepokalanka zwykłego z agonistami dopaminy, antagonistami dopaminy, estrogenami i antyestrogenami. Lek zawiera laktozę – przed zastosowaniem u osób z nietolerancją niektórych cukrów należy się skonsultować z lekarzem. Lek zawiera sód – mniej niż 1mmol sodu (23mg) na tabletkę, można go uznać jako „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku.

Działania niepożądane:
U niektórych osób lek może spowodować wystąpienie działań niepożądanych. Występuje ryzyko ciężkich reakcji alergicznych – obrzęk twarzy, duszność (trudności w oddychaniu) i trudności w połykaniu. Jeśli pojawią się pierwsze objawy reakcji alergicznej, należy przerwać stosowanie tego leku i natychmiast skontaktować się z lekarzem. Inne działania niepożądane: częstość nieznana – (alergiczne) reakcje skórne (wysypka i pokrzywka), trądzik, bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (takie jak nudności, bóle brzucha), zaburzenia miesiączkowania.

Dawkowanie tabletek Cyclodynon 20mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Zalecana dobowa dawka: jedna tabletka. Tabletkę połknąć w całości, nie żuć, popijać szklanką wody. Lek przyjmować codziennie o tej samej porze – niezależnie od posiłków. Nie należy przekraczać zalecanych dawek. Czas leczenia: przynajmniej 3 miesiące. Zwykle normalizacja w zakresie objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego następuje stopniowo w czasie 3 cykli miesięcznych. Należy przerwać stosowanie leku i skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy nasilą się lub nie ustępują po 3 miesiącach leczenia.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Cyclodynon 20mg x 30 tabletek

2023-08-04

Twoje miesiączki są nieregularne? Poznaj najczęstsze przyczyny i sposoby leczenia

Twoje miesiączki są nieregularne? Poznaj najczęstsze przyczyny i sposoby leczenia
Nieregularne miesiączki mogą być skutkiem m.in. zaburzeń hormonalnych. Leczenie jest uzależnione od przyczyny, dlatego należy się skonsultować z lekarzem.
pixel