Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Foxill żel 50g

  • Substancją czynną produktu leczniczego Foxill żel jest dimetynedenu maleinian. Jest to lek do stosowania na skórę. Działa przeciwuczuleniowo i silnie przeciwświądowo, działa miejscowo znieczulająco, zmniejsza obrzęk oraz łagodzi podrażnienia skóry.
  • Foxill żel 50g
Producent: Polpharma
Kod produktu: 42751
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
30,36 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Foxill żel:

Substancja czynna: dimetynedenu maleinian (Dimetindeni maleas). 1 gram żelu zawiera 1mg dimetynedenu maleinianu oraz substancje pomocnicze: karbomer (typ 974 P), disodu edetynian, sodu wodorotlenek, glikol propylenowy, benzalkoniowy chlorek, woda oczyszczona.

Działanie Foxill żel:

Lek do miejscowego stosowania na skórę. Produkt leczniczy Foxill żel zawiera dimetynedenu maleinian. Jest to substancja czynna, która hamuje działanie histaminy, czyli substancji odpowiedzialnej za reakcje alergiczne. Lek działa miejscowo przeciwuczuleniowo, silnie przeciwświądowo (oprócz świądu cholestatycznego), zmniejsza obrzęki, łagodzi podrażnienia skóry, działa miejscowo znieczulająco. Dodatkowo chłodzi oraz łagodzi podrażnioną skórę. Wskazaniem do stosowania preparatu jest świąd spowodowany np. ukąszeniem owada, oparzeniem słonecznym lub pokrzywką.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Foxill żel wskazany do stosowania w przypadku świądu towarzyszącego chorobom skóry, pokrzywce, ukąszeniom owadów, oparzeniom słonecznym, powierzchownym oparzeniom skóry (oparzeniom pierwszego stopnia).

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania leku należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą. W przypadku stosowania leku na rozległą powierzchnię skóry, należy unikać ekspozycji miejsca aplikacji na działanie promieni słonecznych. Należy poinformować lekarza o pojawieniu się bardzo silnego świądu lub rozległych zmian. Stosowanie u dzieci: należy unikać stosowania u niemowląt i małych dzieci poniżej 2. roku życia na duże obszary skóry, zwłaszcza w przypadkach zranień i stanów zapalnych skóry. Bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą nie należy stosować tego leku u dzieci poniżej 4. tygodnia życia na otwarte rany lub duże powierzchnie zranionej lub uszkodzonej skóry (np. oparzonej). Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: u kobiet w ciąży i matek karmiących piersią nie należy stosować na rozległą powierzchnię skóry, szczególnie w przypadku zranień lub stanów zapalnych skóry. Kobiety karmiące piersią nie powinny stosować leku na brodawki sutków i skórę piersi. Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn: lek nie ma wpływu. Lek zawiera benzalkoniowy chlorek – 0,05mg benzalkoniowego chlorku w każdym gramie żelu. Benzalkoniowy chlorek może podrażniać skórę. Lek zawiera glikol propylenowy – 150mg glikolu propylenowego w każdym gramie żelu. Glikol propylenowy może powodować podrażnienie skóry.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku oparzeń drugiego i trzeciego stopnia.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Częstość nieznana: uczucie pieczenia skóry, suchość skóry, skórne reakcje alergiczne obejmujące wysypkę i swędzenie skóry.

Dawkowanie żelu Foxill:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lub według wskazań na ulotce. Lek przeznaczony do stosowania na skórę. Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zazwyczaj zaleca się stosować 2-4 razy na dobę. Aplikować cienką warstwę żelu na zmienioną chorobowo i swędzącą powierzchnię skóry. Stosowanie u dzieci: należy unikać stosowania na duże obszary skóry u niemowląt i małych dzieci poniżej 2. roku życia. Jeśli objawy nie ustąpią lub się pogorszą, należy się skonsultować z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel