Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ORAQUICK Test wymazowy na obecność wirusa HIV x 1 sztuka

  • Wyrób medyczny Oraquick Test wymazowy na obecność wirusa HIV przeznaczony jest do samodzielnego stosowania. Do badania wystarczy próbka płynu dziąsłowego. Produkt przeznaczony do stosowania wyłącznie u osób dorosłych powyżej 18. roku życia.
  • ORAQUICK Test wymazowy na obecność wirusa HIV x 1 sztuka
Kod produktu: 43092
109,13 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

W zestawie Oraquick Test wymazowy na obecność wirusa HIV:

Zestaw testowy – zawierający probówkę z płynem i płytkę testową ze szpatułką; statyw, instrukcja użycia, worek jednorazowy.

Działanie Oraquick Test wymazowy na obecność wirusa HIV:

Produkt przeznaczony do stosowania u osób dorosłych powyżej 18. roku życia. Oraquick Test wymazowy na obecność wirusa HIV można wykonywać samodzielnie. Jest to wysoce czuły, immunochromatograficzny test diagnostyczny in vitro na obecność wirusa HIV (HIV-1 i HIV-2) w płynie dziąsłowym. Badanie wykrywa obecność przeciwciał przeciwko wirusom HIV-1 i HIV-2, jest proste do przeprowadzenia, wynik odczytuje się w ciągu 20 minut. Jeśli test wykaże wynik pozytywny, niezbędna jest dalsza diagnostyka. Test wykrywa infekcję wirusem HIV po 3 miesiącach od ryzykownego zdarzenia. Osoby, które chcą wykonać wcześniej, jeszcze przed upływem 3 miesięcy, powinny się zgłosić do lekarza.

Zastosowanie:

Oraquick Test wymazowy na obecność wirusa HIV przeznaczony do samodzielnego wykonania w celu wykrywania obecności wirusa HIV (HIV-1 i HIV-2) w płynie dziąsłowym. Do stosowania u osób dorosłych powyżej 18. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Tego produktu nie należy używać do podejmowania decyzji o zachowaniach, które mogą zwiększyć ryzyko zarażenia wirusem HIV. Fałszywie negatywny wynik można uzyskać, jeśli ryzykowne zdarzenie miało miejsce niedawno, przez co organizm nie zdążył jeszcze wytworzyć przeciwciał, nieprawidłowo odczytano wynik testu jako negatywny, instrukcja obsługi nie była ściśle przestrzegana, nie wyjęto z jamy ustnej na czas pobierania materiału do badań takich produktów stomatologicznych jak proteza i inne przedmioty zakrywające dziąsła. Fałszywie pozytywny wynik można otrzymać, gdy nieprawidłowo odczytano wynik jako pozytywny, nie przestrzegano ściśle instrukcji użytkowania, przed pobraniem próbki nie odczekano 30 minut po jedzeniu, piciu lub użyciu produktów do higieny jamy ustnej przed wykonaniem testu, osoba badana brała udział w badaniu klinicznym szczepionki przeciwko HIV, podczas pobierania próbki dziąsło było wielokrotnie pocierane.

Sposób użycia Testu wymazowego na obecność wirusa HIV Oraquick:

Stosować zgodnie z przeznaczeniem. Przed użyciem należy zapoznać się z instrukcją stosowania. Jednie ścisłe przestrzeganie zaleceń dotyczących użycia daje pewność, że wynik będzie wiarygodny. Przygotować zegarek lub stoper. Z torebki wyjąć probówkę, umieścić ją w statywie. Należy uważać, aby nie wylać znajdującego się w niej płynu. Płynu nie wolno pić. Zdjąć korek z probówki. Wyjąć płytkę testową ze szpatułką. Nie dotykać płaskiej części szpatułki palcami. Nie dotykać i nie jeść środka konserwującego. Płaską szpatułkę mocno przycisnąć do dziąsła i przeciągnąć ją raz po dziąśle górnym, następnie po dziąśle dolny, płaską szpatułkę włożyć do probówki, powinna dotykać dna. Odczekać 20 minut, odczytać wynik. Nie należy odczytywać wyniku po upływie 40 minut. Interpretacja wyniku: wynik pozytywny – pojawiają się dwie ciągłe linie C i T (także w sytuacji, gdy jedna z linii jest niewyraźna), wynik ten wskazuje, że osoba badana może być nosicielem wirusa HIV, przy czym pozytywny wynik testu nie stanowi diagnozy potwierdzającej ze 100% pewnością nosicielstwa wirusa HIV, wynik ten wymaga konsultacji z lekarzem i dalszej diagnostyki; wynik negatywny – pojawia się ciągła linia C, nie pojawia się linia T, ujemny wynik testu nie daje pewności braku zarażenia wirusem HIV, zwłaszcza w sytuacji, gdy ekspozycja na niego miała miejscu w ciągu ostatnich trzech miesięcy; wynik nieważny – nie pojawia się linia C, pojawiające się linie C i T są niepełne, czerwone tło uniemożliwia odczytanie wyniku, w takich sytuacjach należy wykonać nowy test. Po wykonaniu testu i odczytaniu wyniku, należy zamknąć probówkę korkiem, wszystkie elementy włożyć do woreczka i wyrzucić. Zaleca się regularnie wykonywać test na obecność wirusa HIV, jeśli podejmowane są czynności narażające na kontakt z tym patogenem.

Producent: OraSure Technologies, Inc

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel