APAP skład
1 tabletka powlekana zawiera:
substancję czynną: paracetamol 500 mg
Substancje pomocnicze:
wosk Carnauba, hypromeloza, makrogol, powidon, skrobia żelowana, kroskarmeloza sodowa, kwas stearynowy.
APAP działanie
Apap to jeden z najpopularniejszych i najbezpieczniejszych leków przeciwbólowych dostępnych na rynku. Substancja czynna - Paracetamol działa poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy kwasu arachidonowego w ośrodkowym układzie nerwowym i tym samym blokuje ból. Paracetamol wskazany jest także w przebiegu grypy, przeziębienia i stanów grypopodobnych występujących z gorączką i ogólnym, złym samopoczuciem.
Kiedy stosować APAP?
Apap to lek stosowany jako środek przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (ból głowy, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle miesiączkowe) oraz doraźnie jako środek przeciwgorączkowy.
Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na paracetamol. Ciężkie upośledzenie czynności wątroby i nerek, niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Lek nie powinien być stosowany w I trymestrze ciąży. Preparat w kroplach i zawiesinie nie powinien być stosowany u dzieci poniżej 3 m.ż. U dzieci poniżej 12 r.ż. w postaci tabletek może być stosowany po konsultacji z lekarzem.
Dawkowanie:
Lek przyjmuje się drogą doustną. Dorośli 1-2 tabl. (500-1000 mg) 3-4 razy dziennie. Doraźnie przeciwbólowo lub przeciwgorączkowo jednorazowo 1-2 tabl. (500-1000 mg).
Opinie o APAP 0,5 x 12 tabletek
Porady związane z APAP 0,5 x 12 tabletek
Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie

Czy ibuprofen jest szkodliwy dla chorych na Covid-19?

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?
