FAMOGAST tabletki

  • Famogast jest lekiem zawierającym substancję czynną famotydynę stosowanym w leczeniu choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Także w leczeniu choroby refluksowej przełyku oraz występującym przy tym nadżerkom i owrzodzeniom.
  • FAMOGAST tabletki
Producent: Polpharma
Skład: famotydyna
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
famotydyna (Famotidinum)

Wskazania:
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy
- zapobieganie nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy po wyleczeniu jej aktywnej postaci
- zespół Zollingera-Ellisona
- leczenie choroby refluksowej przełyku
- nadżerki i owrzodzenia przełyku
- stany chorobowe związane z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego (zespół Zollingera-Ellisona)

Działanie:
Substancja czynna famotydyna jest kompetycyjnym antagonistą receptora histaminowego H2. Lek hamuje wydzielanie kwasu solnego, a także zmniejsza stężenie pepsyny w soku żołądkowym. Po dłuższym stosowaniu famotydyny pojawia się hipergastrynemia ustępująca po jej odstawieniu. Substancja wchłania się szybko z przewodu pokarmowego (40-50%), osiągając w ciągu 1-3 h maksymalne stężenie we krwi (przy czym wiąże się z białkami osocza w 15-20%). Biodostępność leku po podaniu doustnym wynosi 40-45% (pokarm nie ma wpływu na wchłanialność famotydyny). Czas połowicznego rozpadu we krwi wynosi 3 h, u chorych z klirensem kreatyniny poniżej 10 ml/min może ulec wydłużeniu nawet do 20 h. Metabolizowana jest w wątrobie. Substancja wydalana jest z moczem w postaci niezmetabolizowanej w 25-30%.

Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancję czynną famotydynę lub inne składniki preparatu
- w nadwrażliwości na inne leki z grupy antagonistów receptora H2 w wywiadzie
- u dzieci w wieku poniżej 16 lat

Dawkowanie Famogast:
Lek podawany jest doustnie w chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy 40 mg przed snem przez 4-8 tyg. Do zapobiegania nawrotom choroby wrzodowej dwunastnicy 20 mg bezpośrednio przed snem. Stany chorobowe związane z nadmiernym wydzielaniem kwasu solnego początkowo 20 mg co 6h. Nie przekraczać dawki dobowej 800 mg. Zapobieganie nawrotom choroby refluksowej przełyku oraz wystąpieniu nadżerek lub owrzodzeń w przebiegu choroby refluksowej przełyku 20 mg 2 razy na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel