Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ZYRTEC UCB x 10 tabletek

  • Zyrtec UCB to produkt leczniczy zawierający cetyryzyny dichlorowodorek. Jest to substancja czynna, która działa przeciwalergicznie. Lek wskazany jest do stosowania dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia m.in. w celu łagodzenia pokrzywki.
  • ZYRTEC UCB x 10 tabletek
Producent: UCB Pharma
Kod produktu: 35597
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
15,63 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Stosowanie leku Zyrtec UCB

Długość kuracji preparatem Zyrtec UCB należy uzależnić od rodzaju oraz przebiegu objawów, a także od długości czasu ich występowania. Leczenie preparatem zawierającym cetyryzynę bez wskazania lekarskiego nie może trwać dłużej niż 10 dni. W przypadku przyjęcia dawki większej niż zalecana należy skorzystać z pomocy lekarza, który może zdecydować o podjęciu odpowiednich środków zaradczych. Przedawkowanie leku może nasilać jego niepożądane działanie. Nie należy przyjmować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki leku. Wątpliwości dotyczące przyjmowania leku Zyrtec UCB należy konsultować z lekarzem lub farmaceutą.

Dodatkowe zalecenia dotyczące leku Zyrtec UCB

Nie zaobserwowano istotnych klinicznie interakcji pomiędzy cetyryzyną a niewielką ilością spożywanego alkoholu. Brak jednak informacji dotyczących bezpieczeństwa pacjenta w przypadku przyjmowania większych dawek leku i alkoholu, dlatego zaleca się unikanie jednoczesnego zażywania preparatu Zyrtec UCB i spożywania alkoholu. Jeżeli pacjent planuje wykonanie testów alergicznych, powinien skonsultować z lekarzem konieczność przerwania kuracji lekiem przeciwhistaminowym.

Skład Zyrtec UCB:

Substancja czynna: cetyryzyny dichlorowodorek. Jedna tabletka zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku oraz pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczna, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, Opadry Y-1-7000 (hypromeloza (E 464), tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400).

Działanie Zyrtec UCB:

Cetyryzyny dichlorowodorek jest substancją czynną o działaniu przeciwalergicznym. Produkt leczniczy Zyrtec UCB w każdej tabletce zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku. Lek ten łagodzi objawy ze strony nosa i oczu towarzyszące sezonowemu i przewlekłemu zapaleniu błony śluzowej nosa, a także łagodzi objawy pokrzywki.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Zyrtec UCB wskazany do stosowania w łagodzeniu objawów związanych z sezonowym i przewlekłym zapaleniem śluzówki nosa oraz w łagodzeniu objawów pokrzywki. Lek dla dorosłych oraz dzieci powyżej 6. roku życia.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Lek zawiera laktozę, dlatego osoby ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz nadwrażliwości na hydroksyzynę lub pochodne piperazyny. Nie stosować poniżej 6. roku życia. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i laktacji. Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby nerek (ciężka niewydolność nerek z klirensem kreatyniny mniejszym niż 10ml/min).

Działania niepożądane:

Podczas stosowanie leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Często: senność, zawroty głowy, bóle głowy, zapalenie gardła, zapalenie błony śluzowej nosa (u dzieci), biegunka, nudności, suchość w jamie ustnej, zmęczenie. Niezbyt często: pobudzenie, parestezja (zaburzenia czucia), ból brzucha, świąd, wysypka, astenia, złe samopoczucie. Rzadko: reakcje alergiczne, czasami ciężkie (bardzo rzadko) - depresja, omamy, zachowanie agresywne, dezorientacja, bezsenność, drgawki, tachykardia, nieprawidłowa czynność wątroby, pokrzywka, obrzęk, zwiększenie masy ciała. Bardzo rzadko: trombocytopenia, tiki, omdlenie, dyskineza, dystonia, drżenie, zaburzenia smaku. niewyraźne widzenie, zaburzenia akomodacji, rotacja gałek ocznych, obrzęk naczynioruchowy, wysypka polekowa, zaburzenia oddawania moczu. Częstość nieznana: zwiększony apetyt, próby samobójcze, koszmary senne, utrata pamięci, zaburzenia pamięci, zawroty głowy (uczucie wirowania lub utraty równowagi), zatrzymanie moczu (niemożność całkowitego opróżnienia pęcherza moczowego), świąd i/lub pokrzywka po przerwaniu stosowania leku, ból stawów, wysypka z pęcherzami zawierającymi wydzielinę ropną, zapalenie wątroby.

Dawkowanie tabletek Zyrtec UCB:

Stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według zaleceń na ulotce. Tabletki zaleca się popijać szklanką płynu, w razie konieczności tabletkę można podzielić na dwie równe części. Dorośli, młodzież powyżej 12. roku życia: zalecana dawka dobowa: jedna tabletka. Dzieci od 6. do 12. roku życia: zalecana dobowa dawka po pół tabletki dwa razy na dobę. Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 10 dni.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z ZYRTEC UCB x 10 tabletek

2023-05-30

Alergia na trawy – w jaki sposób ją rozpoznać, kiedy przypada szczyt pylenia i jak sobie radzić z uczuleniem?

Alergia na trawy – w jaki sposób ją rozpoznać, kiedy przypada szczyt pylenia i jak sobie radzić z uczuleniem?
Alergia na trawy objawia się wodnistą wydzieliną z nosa oraz świądem oczu. Dolegliwości są najsilniejsze w szczycie pylenia, czyli od końca maja do lipca.
2022-11-01

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie

Alergia na kurz i roztocza - objawy, sposoby, leczenie
Alergia na kurz i roztocza dotyczy dzieci i osób dorosłych. Kluczowe w walce z chorobą jest unikanie alergenu oraz stosowanie leków przeciwhistaminowych.
2022-07-22

Pokrzywka - przyczyny, objawy, leczenie

Pokrzywka - przyczyny, objawy, leczenie
Pokrzywka może mieć różne przyczyny, np. alergiczne, fizyczne. Najczęściej ma ostry przebieg, czyli bąble pokrzywkowe utrzymują się maksymalnie 6 tygodni.
2022-05-25

Alergia pokarmowa - czym jest i jak ją leczyć?

Alergia pokarmowa - czym jest i jak ją leczyć?
Mianem alergii pokarmowej określa się nadwrażliwość na określone produkty spożywcze, które układ immunologiczny rozpoznaje jako alergeny. Alergia pokarmowa staje się coraz powszechniejszym zjawiskiem, liczba chorych systematycznie rośnie – nie tylko wśród dzieci, ale i wśród osób dorosłych. Jakie są przyczyny alergii pokarmowej? Czym się objawia? Jak wygląda leczenie alergii pokarmowej?
2022-03-02

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Alergia wziewna - wszystko, co trzeba o niej wiedzieć
O alergii wziewnej mówimy, gdy układ immunologiczny reaguje w sposób nieproporcjonalny do zagrożenia, jakie dla niego stanowią niektóre substancje, np. pyłki roślin lub kurz. Objawami tego stanu jest najczęściej nieżyt nosa, kaszel i zapalenie spojówek. Alergia wziewna może dotyczyć zarówno dorosłych, jak i dzieci. W przypadku podejrzenia alergii należy jak najszybciej zgłosić się do alergologa! Nieleczona alergia wziewana może doprowadzić do rozwoju astmy!
2021-08-04

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?

Alergia w ciąży - jak sobie pomóc?
Jesteś w ciąży i oprócz porannych mdłości oraz opuchniętych nóg dokucza Ci także alergia? Alergia w ciąży nie jest czymś nadzwyczajnym i dotyka wiele kobiet w okresie rozrodczym, lecz jej diagnozowanie i leczenie nie może obejść się bez konsultacji położniczej i alergologicznej. Lekarz wskaże, które leki na alergię w ciąży będą bezpieczne dla Ciebie i Twojego maleństwa oraz jak unikać pogorszenia samopoczucia.
2021-04-20

Alergia skórna - objawy i leczenie

Alergia skórna - objawy i leczenie
Alergie to plaga naszych czasów. Choroba ta może mieć różne oblicza, bardzo często manifestuje się na naszej skórze. Alergia skórna na twarzy i rękach to bardzo częsty widok nie tylko u dorosłych, ale i u dzieci. Co zrobić, gdy zmiany skórne i towarzyszący im świąd nie dają normalnie funkcjonować? Jakie są skuteczne leki na alergie, które można kupić bez recepty?
2020-05-12

Jakie tabletki na alergię wybrać?

Jakie tabletki na alergię wybrać?
Alergia traktowana jest jako jedna z najpowszechniejszych chorób XXI wieku. Według danych statystycznych jej objawy odczuwa około 40% alergików, a w głowie każdego z nich rodzi się jedno pytanie: jakie tabletki na alergię wybrać, aby pozbyć się dokuczliwych dolegliwości i odetchnąć z ulgą? W aptekach znajdziecie wiele preparatów na alergię, między innymi: żele, krople do oczu, aerozole do nosa oraz najbardziej popularne wśród pacjentów tabletki – jednakże zanim sięgniecie po dostępne leki na alergię bez przypisu lekarza zapoznajcie się z ich składem oraz działaniem, aby preparat przyniósł zadowalające rezultaty.
pixel