SILDENAFIL APOTEX tabletki

  • SILDENAFIL APOTEX w postaci tabletek powlekanych jest używany przez mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji z niezdolnością do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.
  • SILDENAFIL APOTEX tabletki
Producent: Apotex
Skład: sildenafil
Lek niedostępny w sprzedaży wysyłkowej
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
sildenafil (Sildenafilum)

Wskazania:
W farmakologii mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji z niezdolnością do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Działanie:
Substancja czynna sildenafil jest to silny selektywny inhibitor swoistej dla cGMP fosfodiesterazy typu 5 (PDE5). Odpowiada za rozkład cGMP w ciałach jamistych i wywołuje erekcję dzięki działaniu obwodowemu. Sildenafil powoduje wzrost stężenia cGMP w ciałach jamistych podczas stosunku. Pobudzenie seksualne jest niezbędne do odpowiedniego działania leku. Po podaniu doustnym szybko się wchłania, a na czczo osiąga stężenie maksymalne w surowicy po 30-120 minutach. Wiąże się w ok. 96% z białkami krwi. Metabolizm zachodzi przez enzymy cytochromu P450, w tym przez CYP3A4 i w mniejszym stopniu przez CYP2C9. Czas połowicznego rozpadu sildenafilu wynosi 3-5 h. Usuwanie substancji zachodzi w postaci metabolitów, w większości z kałem oraz w mniejszym stopniu z moczem.

Przeciwwskazania:
- nadwrażliwość na sildenafil lub inne składniki preparatu Sildenafil Apotex
- równoczesne przyjmowanie leków uwalniających tlenek azotu (np. azotan amylu) lub azotanów w jakiejkolwiek postaci
- przebyty udar lub zawał serca w bliskiej przeszłości
- stwierdzone dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki tj. retinitis pigmentosa
- ciężka niewydolność wątroby
- hipotonia (ciśnienie krwi < 90/50 mmHg)
- nie stosować u mężczyzn u których aktywność seksualna jest niewskazana (pacjenci z ciężkimi schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, takimi jak niestabilna dławica piersiowa lub ciężka niewydolność serca) oraz mężczyzn którzy stracili wzrok w jednym oku w wyniku nietętniczej przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego niezależnie od tego czy miało to związek z wcześniejszą ekspozycją na inhibitor PDE5

Dawkowanie Sildenafil Apotex:
Prpearat podaje się doustnie. Dawka jest uzależniona indywidualnie od pacjenta i wynosi 25-100 mg na dobę. Lek przyjmuje się na godzinę przed stosunkiem. Pobudzenie seksualne jest niezbędne do prawidłowego działania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel