Test Na Boreliozę TIK’ALERT x 1 sztuka

  • Test na boreliozę to test do domowego użytku, dzięki któremu możliwe jest samodzielne przeprowadzenie badania na obecność we krwi groźnej dla zdrowia bakterii Borrelia przenoszonej przez kleszcze. Wiarygodność badania na poziomie laboratoryjnym!
  • Test Na Boreliozę TIK’ALERT x 1 sztuka
Producent: LabHome
Kod produktu: 26749
47,21 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Opakowanie testu zawiera:
Nakuwacz x 1 sztuka
Rozpuszczalnik x 1 sztuka
Ulotka

Aluminiowa zamknięta torebka zawierająca:
Płytka testowa x 1 sztuka
Plastikowa pipeta x 1 sztuka

Jak działa test na boreliozę:

Test Na Boreliozę to test domowego użytku, dzięki któremu w ciągu 10 minut możesz samodzielnie i bez potrzeby wizyty w laboratorium analitycznym przeprowadzić proste i bezbolesne badanie na obecność przeciwciał przeciw groźnej bakterii Borrelia. Test nie jest skomplikowany w użyciu, a do uzyskania wyniku potrzebujesz jedynie kilku kropli krwi. Test wykazuje bardzo dużą skuteczność jeśli chodzi o wynik - Wiarygodność badania na poziomie laboratoryjnym! Bakteria Borrelia jest przyczyną coraz częściej spotykanej choroby zwanej boreliozą. Bakterie te szybko i agresywnie atakują tkankę łączną, mięśniową i nerwową człowieka, powodując wiele dolegliwości zgoła przypominających zupełnie inne schorzenia i niewłaściwie leczonych. Dlatego niezwłocznie po ukąszeniu przez kleszcza bądź po zauważeniu na skórze niepokojących objawów typu rumień w miejscach charakterystycznych dla ukąszeń - należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, a dla pewności w okresie od 2-4 tygodni można wykonać test na boreliozę, który pozwoli wykluczyć zakażenie bakterią Borrelia.

Zastosowanie testu na boreliozę:

Test Na Boreliozę pozwala na wczesne wykrycie przeciwciał IgM: Immunoglobuliny M, którą można wykryć pomiędzy 2-4 tygodni od chwili ukąszenia przez kleszcza. Wykrycie zakażenia w tak wczesnym stadium pozwala na zastosowanie odpowiedniego leczenia i uniknięcie powikłań.

Jak wykonać test na boreliozę:
Bezpośrednio przed badaniem należy dobrze umyć ręce. Następnie wyjmij płytkę testową, nakłuwacz oraz płyn buforowy z opakowania. Następnie należy rozerwać torebkę ochronną (zaczynając od nacięcia) i wyjąć urządzenia testowe oraz pipetę - torebka ze środkiem wysuszającym jest do wyrzucenia! Nakłuwacz aktywujesz wciskając wystającą końcówkę do środka - wyraźne kliknięcie oznacza aktywację nakłuwacza. Odwróć i oderwij wystającą końcówkę. Rozmasuj palec tak by poprawić krążenie krwi przy opuszku, następnie przemyj palec alkoholem i użyj nakłuwacza (dokładna instrukcja - także obrazkowa jest dołączona do opakowania testu). Krew należy pobrać pipetą. Zebraną za pomocą pipety krew należy umieścić w otworze na próbkę pojemnika testowego. Dodaj kilka diluentu do dołka próbkowego. Na wynik testu należy poczekać 10  minut aż krew z płynem buforowym wchłonie się, a następnie odczytaj wynik. 

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Test Na Boreliozę TIK’ALERT x 1 sztuka

2015-05-12

Kleszcze - niebezpieczeństwo w lesie i na trawie

Kleszcze - niebezpieczeństwo w lesie i na trawie

Kleszcze to niewielkie pajęczaki, które są zmorą lasów i terenów krzaczastych. Nie oznacza to jednak, że kleszcza nie załapiemy leżąc na trawniku przed domem. Na kleszcze należy uważać już od marca aż do końca października. Bowiem w tym okresie są najbardziej aktywne.

2015-09-29

Nie daj się zakleszczyć, czyli jak żyć z boreliozą?

Nie daj się zakleszczyć, czyli jak żyć z boreliozą?

Jesień to dla wielu z nas okres wielkich poszukiwań grzybów. W leśnym gąszczu szukamy kurek i borowików. Niestety równie często do domu przynosimy nieproszonych gości – kleszcze. Te malutkie insekty są niezwykle uciążliwe, potrafią skutecznie schować się w zakamarkach naszego ciała. Żerując, zarażają chorobą zwaną boreliozą. Problematyczne jest, że w początkowych stadiach nie daje ona typowych objawów, w przebiegu przypomina zwykłą grypę. Jak zatem rozpoznać boreliozę i jak z nią walczyć?

2017-04-28

Jak wyjąć kleszcza? - kilka porad na sezon kleszczowy!

Jak wyjąć kleszcza? - kilka porad na sezon kleszczowy!
Niestety wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ten rok może być rekordowy pod względem liczby kleszczy! I choć głównie na ich ukąszenie narażeni są grzybiarze, miłośnicy leśnych spacerów oraz posiadacze kotów i psów to wiedza o tym, jak wyjąć kleszcza, przyda się każdemu. Oto kilka porad i praktycznych gadżetów, które mogą okazać się pomocne podczas zbliżającej się inwazji kleszczy!
2018-05-08

Jak wykryć boreliozę? Skorzystaj z domowych testów diagnostycznych!

Jak wykryć boreliozę? Skorzystaj z domowych testów diagnostycznych!
Z roku na rok rośnie populacja kleszczy, równocześnie coraz więcej spośród nich jest nosicielami groźnych chorób, w tym krętków boreliozy. Zagrożenie jest tym poważniejsze, iż kleszcze sukcesywnie poszerzają terytorium swojego żerowania, wychodząc z lasów do miejskich parków oraz do przydomowych ogródków. I choć nie każde ukąszenie kleszcza jest jednoznaczne z zarażeniem boreliozą, każdy taki przypadek należy zbadać! Na przykład samodzielnie wykonując prosty w obsłudze domowy test na boreliozę Tik’Alert!
pixel