Ketonal Active x 20 kapsułek

  • Substancją czynną produktu leczniczego Ketonal Active jest ketoprofen, czyli lek należący do grypy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Lek stosuje się między innymi w chorobie zwyrodnieniowej stawów. Preparat do kupienia bez recepty!
  • Ketonal Active x 20 kapsułek
Producent: Sandoz
Kod produktu: 31996
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
22,96 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Ketonal Active - opis produktu

Ketonal Active to silny lek pomocny w zwalczaniu wielu dolegliwości bólowych o umiarkowanym i mocnym nasileniu. Każda kapsułka Ketonal Active zawiera 50mg ketoprofen, substancji działającej przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo. Lek Ketonal Active wskazany jest w sytuacji, gdy pacjent uskarża się na: ból głowy, ból zęba, bóle menstruacyjne, bóle kości i stawów, bóle mięśni, bóle urazowe. Kapsułki Ketonal Active są łatwe do połknięcia, a w opinii pacjentów działa szybko i skutecznie na wiele dolegliwości bólowych. Każda z kapsułek Ketonal Active zawiera maksymalną, dozwoloną bez recepty dawkę ketoprofenu. Maksymalna dawka leku to 3 kapsułki na dobę, każdą dawkę leku należy zastosować podczas posiłku popijając wodą. Lek Ketonal Active mogą stosować dorośli i młodzież w wieku powyżej 15 lat.
Uwaga! Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować leku dłużej niż przez 5 dni! Przed zastosowaniem leku należy zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania, ponieważ lek Ketonal Active, tak jak inne leki zawierające ketprofenum mogą wywołać skutki niepożądane. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności przy stosowaniu leku Ketonal Active

Działanie leku Ketonal Active może zamaskować objawy zakażenia organizmu, takie jak gorączka oraz ból. W takim przypadku zachodzi ryzyko, że wdrożenie odpowiedniego leczenia zostanie opóźnione, a w konsekwencji dojdzie do powikłań po zakażeniu. Taki przebieg zaobserwowano między innymi przy zakażeniu bakteriami zapalenia płuc oraz przy bakteryjnych zakażeniach skóry związanych z ospą wietrzną. Niezwłoczna konsultacja lekarska jest konieczna, jeśli pacjent przyjmuje lek Ketonal Active w czasie przebiegu zakażenia, a jego objawy nasilają się lub nie ustępują. Konsultacji z lekarzem lub farmaceutom wymaga stosowanie leku przez pacjentów palących tytoń.

Nie należy stosować leku w czasie dłuższym i w dawkach większych niż zalecane. Bardzo istotne jest stosowanie najmniejszej skutecznej dawki w najkrótszym możliwym czasie niezbędnym do złagodzenia objawów.

Ketonal Active a inne leki

Przyjmowane przez pacjenta inne leki oraz Ketonal Active mogą na siebie wzajemnie oddziaływać i wpływać na występowanie działań niepożądanych. Dlatego należy poinformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych w ostatnim czasie oraz obecnie lekach, a także o tych, które pacjent zamierza stosować.

Ketonal Active - skład

Substancja czynna: ketoprofen (Ketoprofenum). Jedna kapsułka zawiera 50mg ketoprofenu oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, składniki kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131).

Ketonal Active - działanie

Ketoprofen wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Z tego względu produkt leczniczy Ketonal Active najczęściej zalecany jest w leczeniu objawów związanych z chorobami reumatycznymi układu kostnego, a także w łagodzeniu bólów różnego pochodzenia o nasileniu od łagodnego do umiarkowanego.

Ketonal Active - zastosowanie

Produkt leczniczy Ketonal Active wskazany do stosowania w leczeniu objawowym zapalnych oraz zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego, a także do stosowania w celu łagodzenia niektórych zespołów bólowych (reumatoidalnego zapalenia stawów, choroby zwyrodnieniowej stawów, bólów o umiarkowanym nasileniu).

Ketonal Active - informacje dodatkowe

Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Lek zawiera laktozę.

Ketonal Active - przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku, gdy występowała wcześniej reakcja nadwrażliwości (np. skurcz oskrzeli, napad astmy oskrzelowej, zapalenie błony śluzowej nosa, pokrzywka) po zastosowaniu ketoprofenu, salicylanów (w tym kwasu acetylosalicylowego) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku: ciężkiej niewydolności serca, nerek, wątroby, przewlekłej niestrawności, skłonności do krwawień, astmy oskrzelowej i zapalenia błony śluzowej nosa, czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, występujących w przeszłości krwawień z przewodu pokarmowego, perforacji przewodu pokarmowego (w tym tych, związanych ze stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych), bólu okołooperacyjnego po zabiegu wszczepienia pomostów naczyniowych. Nie stosować poniżej 15. roku życia. Nie stosować u kobiet w III trymestrze ciąży (w I i II trymestrze wyłącznie ze wskazania lekarza). Nie zaleca się stosować w okresie karmienia piersią.

Ketonal Active - działania niepożądane

Lek może przyczynić się do wystąpienia działań niepożądanych. Długotrwałe przyjmowanie wysokich dawek leku może w zwiększać w niewielkim stopniu ryzyko zawału serca lub udaru mózgu. Działania niepożądane występujące: bardzo często – zwiększenie wyników testów czynności wątroby; często – niestrawność, nudności, ból brzucha, wymioty, jadłowstręt, depresja, nerwowość, koszmary senne, senność, osłabienie, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, obrzęki; niezbyt często: niedokrwistość, hemoliza, plamica, skórne reakcje alergiczne, ból głowy, zawroty głowy, krwioplucie, duszność, zapalenie gardła, zaparcie, biegunka, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, świąd, wyprysk, wysypka plamicopodobna, nadmierne pocenie się, złuszczające zapalenie skóry, krwotok miesiączkowy lub obfite nieregularne miesiączkowanie, obrzęk, uczucie zmęczenia, zwiększenie stężenia potasu we krwi; rzadko – niedokrwistość pokrwotoczna, majaczenie z omamami wzrokowymi i słuchowymi, zaburzenia orientacji i zaburzenia mowy, uczucie mrowienia, zaburzenia widzenia, szumy uszne, astma oskrzelowa, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, wrzód żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT), zwiększenie stężenia bilirubiny w surowicy, zwiększenie masy ciała; bardzo rzadko – obrzęk naczynioruchowy, jeden przypadek rzekomego guza mózgu, jeden przypadek zapalenia spojówek po doustnym podaniu ketoprofenu, zapalenie okrężnicy, enteropatia z perforacją, owrzodzeniem lub zwężeniami, ciężkie zaburzenia czynności wątroby z żółtaczką i stanem zapalnym, odmiedniczkowe zapalenie nerek. Działanie niepożądane o nieznanej częstości występowania: całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, niewydolność szpiku kostnego, bardzo ciężkie reakcje nadwrażliwości (reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs), zmiany nastroju, drgawki, zaburzenia smaku, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych, skurcz oskrzeli lub obrzęk krtani (zwłaszcza u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i NLPZ), zapalenie błony śluzowej nosa, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, nadwrażliwość na światło, łysienie, pokrzywka, bardzo ciężkie reakcje skórne (reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), ostra niewydolność nerek, cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, nieprawidłowe wyniki badań czynności nerek.

Ketonal Active - dawkowanie

Stosować doustnie według zaleceń lekarza lub zgodnie z opisem na ulotce. Stosować w trakcie posiłku, popijać wodą lub mlekiem (około 100ml). W niektórych przypadkach zaleca się równoczesne stosowanie leków zobojętniających kwas solny w żołądku. Dorośli, dzieci powyżej 15. roku życia: przyjmować jedną kapsułkę trzy razy dziennie (rano, w południe, wieczorem). Reumatoidalne zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów: stosować jedną kapsułkę co 6 godzin. Leczenie bólu: przyjmować jedną kapsułkę co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa ketoprofenu: 200mg (cztery kapsułki). U osób w podeszłym wieku ze względu na podwyższone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych zaleca się stosowanie najmniejszej skutecznej dawki.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ketonal Active x 20 kapsułek

2021-04-26

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?

Ból głowy - co robić, aby się go pozbyć?
Ból głowy czasem atakuje znienacka i całkowicie paraliżuje codzienne funkcjonowanie. Skąd właściwie bierze się ból głowy? Przyczyn może być wiele, choć zdarza się, że nie da się określić powodów, dlaczego głowa nagle „pęka”. Jakie są skuteczne sposoby radzenia sobie z różnymi rodzajami bólu głowy? Które leki przeciwbólowe będą najskuteczniejsze na napięciowy ból głowy?
2020-11-17

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?

Leki przeciwbólowe bez recepty - gdzie je kupić?
Oprócz preparatów wspomagających leczenie objawów grypy i przeziębienia najczęściej kupowanymi przez Polaków medykamentami są dostępne bez recepty leki przeciwbólowe. Największy wybór substancji czynnych znaleźć można oczywiście w aptekach, jednak najpopularniejsze leki o działaniu przeciwbólowym w niskich dawkach można kupić także w obrocie pozaaptecznym.
2020-01-10

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?
Migrenę zwykło traktować się jak silniejszy ból głowy, jednak migrena to bardzo poważne schorzenie neurologiczne, które nie może być ignorowane! Medycyna nadal nie poznała dokładnych mechanizmów odpowiadających za ten paraliżujący ból, a i leczenie migreny również nie należy do najłatwiejszych. Osoby, które cierpią na bóle migrenowe, muszą wprowadzić do swojego codziennego życia określone działania profilaktyczne oraz wyposażyć swoją apteczkę w odpowiednie leki.
2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

pixel