Ketonal Active x 10 kapsułek

  • Ketoprofen bez recepty! Ketoprofen to substancja czynna z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Produkt leczniczy Ketonal Active polecany jest między innymi do przyjmowania w celu łagodzenia bólu o nasileniu umiarkowanym.
  • Ketonal Active x 10 kapsułek
Producent: Sandoz
Kod produktu: 32776
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
10,81 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład:
Substancja czynna: ketoprofen (Ketoprofenum). Jedna kapsułka zawiera 50mg ketoprofenu oraz substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, składniki kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131).

Działanie:
Substancja czynna zawarta w produkcie leczniczym Ketonal Active to ketoprofen. Jako niesteroidowy lek przeciwzapalny wykazuje on działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, a także przeciwgorączkowe. Lek polecany jest w leczeniu bólu, a także dolegliwości związanych z chorobami reumatycznymi i zapalnymi układu kostnego.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Ketonal Active wskazany do stosowania w objawowym leczeniu – zapalnych bądź zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego. Wskazaniem do stosowania leku są bóle o umiarkowanym nasileniu oraz niektóre zespoły bólowe towarzyszące np. chorobie zwyrodnieniowej stawów lub reumatoidalnemu zapaleniu stawów.

Informacje dodatkowe:
Kapsułki zawierają laktozę. Produkt przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w temperaturze pokojowej.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik produktu leczniczego. Nie stosować w sytuacjach, gdy występowała już w przeszłości reakcja nadwrażliwości w postaci np. skurczu oskrzeli, napadu astmy oskrzelowej, zapalenia błony śluzowej nosa, pokrzywki po przyjęciu ketoprofenu, salicylanów (w tym kwasu acetylosalicylowego) lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie stosować w przypadku: ciężkiej niewydolności serca, nerek, wątroby, przewlekłej niestrawności, skłonności do krwawień, astmy oskrzelowej i zapalenia błony śluzowej nosa, czynnej lub nawracającej choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, występujących w przeszłości krwawień z przewodu pokarmowego, perforacji przewodu pokarmowego (także perforacji powodowanych stosowaniem niesteroidowych leków przeciwzapalnych), bólu okołooperacyjnego po zabiegu wszczepienia pomostów naczyniowych. Nie stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15. roku życia. Nie stosować u kobiet w III trymestrze ciąży (stosowanie w I i II trymestrze może nastąpić tylko z zalecenia lekarskiego). Nie zaleca się także stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane:
Stosowanie leku obarczone jest możliwością wystąpienia niepożądanych działań. Przy długotrwałym stosowaniu wysokich dawek preparatu w niewielkim stopniu może zwiększać się ryzyko zawału serca bądź udaru mózgu. Niepożądane działania występujące z określoną częstotliwością: bardzo często – zwiększenie wyników testów czynności wątroby; często – niestrawność, nudności, ból brzucha, wymioty, jadłowstręt, depresja, nerwowość, koszmary senne, senność, osłabienie, złe samopoczucie, uczucie zmęczenia, obrzęki; niezbyt często: niedokrwistość, hemoliza, plamica, skórne reakcje alergiczne, ból głowy, zawroty głowy, krwioplucie, duszność, zapalenie gardła, zaparcie, biegunka, wzdęcia, zapalenie błony śluzowej żołądka, wysypka, świąd, wyprysk, wysypka plamicopodobna, nadmierne pocenie się, złuszczające zapalenie skóry, krwotok miesiączkowy lub obfite nieregularne miesiączkowanie, obrzęk, uczucie zmęczenia, zwiększenie stężenia potasu we krwi; rzadko – niedokrwistość pokrwotoczna, majaczenie z omamami wzrokowymi i słuchowymi, zaburzenia orientacji i zaburzenia mowy, uczucie mrowienia, zaburzenia widzenia, szumy uszne, astma oskrzelowa, zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, wrzód żołądka i/lub dwunastnicy, zapalenie wątroby, zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych (AlAT, AspAT), zwiększenie stężenia bilirubiny w surowicy, zwiększenie masy ciała; bardzo rzadko – obrzęk naczynioruchowy, jeden przypadek rzekomego guza mózgu, jeden przypadek zapalenia spojówek po doustnym podaniu ketoprofenu, zapalenie okrężnicy, enteropatia z perforacją, owrzodzeniem lub zwężeniami, ciężkie zaburzenia czynności wątroby z żółtaczką i stanem zapalnym, odmiedniczkowe zapalenie nerek. Niepożądane działania występujące z nieznaną częstotliwością: całkowity lub prawie całkowity brak granulocytów, zmniejszenie liczby płytek krwi, niewydolność szpiku kostnego, bardzo ciężkie reakcje nadwrażliwości (reakcje anafilaktyczne, w tym wstrząs), zmiany nastroju, drgawki, zaburzenia smaku, niewydolność serca, nadciśnienie tętnicze, rozszerzenie naczyń krwionośnych, skurcz oskrzeli lub obrzęk krtani (zwłaszcza u pacjentów z nadwrażliwością na kwas acetylosalicylowy i NLPZ), zapalenie błony śluzowej nosa, zaostrzenie zapalenia jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna, krwawienie z przewodu pokarmowego i perforacja, nadwrażliwość na światło, łysienie, pokrzywka, bardzo ciężkie reakcje skórne (reakcje pęcherzowe, w tym zespół Stevensa-Johnsona i toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka), ostra niewydolność nerek, cewkowo-śródmiąższowe zapalenie nerek, zespół nerczycowy, nieprawidłowe wyniki badań czynności nerek.

Dawkowanie:
Do stosowania doustnego. Zażywać według zaleceń na ulotce bądź według zaleceń lekarza. Kapsułki należy przyjmować podczas posiłku, zaleca się popijać odpowiednią ilością wody lub mleka (100ml). U niektórych osób może być konieczne jednoczesne stosowanie preparatu zobojętniającego kwas solny w żołądku. Młodzież powyżej 15. roku życia, dorośli: jedna kapsułka trzy razy dziennie (rano, w południe, wieczorem). W przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów: jedna kapsułka co 6 godzin. Leczenie bólu: przyjmować jedną kapsułkę co 6-8 godzin. Maksymalna dawka dobowa ketoprofenu: 200mg, czyli cztery kapsułki. Osoby w podeszłym wieku: zaleca się stosować najmniejsze skuteczne dawki, gdyż w podeszłym wieku istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Ketonal Active x 10 kapsułek

2015-09-22

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Jak żyć z nadwrażliwością na salicylany?

Niezbyt wielu z nas wie, że istnieje coś takiego jak nadwrażliwość na salicylany. Osoby będące uczulone na salicylany mają z tym jednak bardzo duży problem. Bo wbrew pozorom ich ograniczenia nie dotyczą tylko spożywania leków ale nawet niektórych owoców, warzyw, soków, słodyczy. Muszą być naprawdę bardzo ostrożne. Zobaczmy więc, co może zaszkodzić osobom nadwrażliwym na salicylany.

2020-01-10

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?

Migrena - jak radzić sobie z bardzo silnym bólem głowy?
Migrenę zwykło traktować się jak silniejszy ból głowy, jednak migrena to bardzo poważne schorzenie neurologiczne, które nie może być ignorowane! Medycyna nadal nie poznała dokładnych mechanizmów odpowiadających za ten paraliżujący ból, a i leczenie migreny również nie należy do najłatwiejszych. Osoby, które cierpią na bóle migrenowe, muszą wprowadzić do swojego codziennego życia określone działania profilaktyczne oraz wyposażyć swoją apteczkę w odpowiednie leki.
pixel