Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

ESPUMISAN x 100 kapsułek

  • Espumisan jest lekiem, skutecznie znoszącym uczucie wzdęcia, spowodowane przez gromadzenie się gazów w jelitach. Lek jest również pomocny w przygotowaniu do zabiegów diagnostycznych oraz po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej.
  • ESPUMISAN x 100 kapsułek
Producent: GlaxoSmithKline
Kod produktu: 1192
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
23,96 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład:
1 kapsułka zawiera 40 mg simetikonu

Pozostałe składniki:
parahydroksybenzoesan metylu, żelatyna, glicerol 85%, żółcień pomarańczowa (E 110), żółcień chinolinowa (E 104)

Działanie:
Espumisan w dużym, ekonomicznym opakowaniu zawierającym 100 tabletek pozwala cieszyć się dobrym samopoczuciem bez dokuczliwych dolegliwości ze strony jelit - wzdęć. Simetikon, zawarty w leku Espumisan skutecznie obniża napięcie powierzchniowe pęcherzyków gazu zawartych w pokarmie i śluzie przewodu pokarmowego, powodując ich pękanie i wchłanianie przez ściany jelit lub wydalenie. Espumisan wskazany jest w przygotowaniu do badań diagnostycznych: żołądka, jelit, trzustki, pęcherzyka żółciowego i nerek, ponieważ zapobiega nakładaniu się gazów i pieniącej treści pokarmowej na obraz badanych narządów. Stosowanie Espumisanu jest także często wskazane po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej.

Zastosowanie:
Leczenie objawowe zaburzeń żołądkowo-jelitowych związanych z nadmiernym gromadzeniem gazów (wzdęcia), również po zabiegach chirurgicznych. Środek pomocniczy w przygotowaniu pacjentów do badań jamy brzusznej (badania radiologiczne, ultrasonograficzne, gastroskopowe). W badaniach z zastosowaniem podwójnego kontrastu jako substancja dodatkowa podawana razem ze środkiem cieniującym.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu i 4-hydroksybenzoesan. Podczas stosowania preparatu nie należy pić napojów gazowanych.

Ciąża i okres karmienia piersią:
Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone.

Dawkowanie:
Doustnie. W stanach nadmiernego gromadzenia gazów w przewodzie pokarmowym, dzieci w wieku szkolnym i dorośli: 1-4 kaps. na dobę, dawka maksymalna dla dorosłych wynosi 6 kaps. W przygotowaniu pacjentów do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: w dniu poprzedzającym badanie - 2 kaps. wieczorem lub 2 ml kropli 3 razy dziennie oraz rano w dniu badania - 2 kaps.Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku oraz jeśli to konieczne przed snem; leczenie należy kontynuować do czasu ustąpienia dolegliwości, preparat może być podawany przez dłuższy okres czasu.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o ESPUMISAN x 100 kapsułek

5.00
Liczba opinii: 4
5
4
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-10-15
Zaskakująca zmiana i przede wszystkim mocne ograniczenie problemu. Jestem pod wrażeniem - pierwszy lek, który mi faktycznie pomógł.
Jarek, Berło
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie2
5/5
2014-09-04
Espumisan pomaga - przynajmniej na niestrawności, a tym bardziej wzdęcia. Bywały okresy kiedy wstyd mi było jeść w towarzystwie.
Bożena, Mroziska
Czy opinia była pomocna? Tak2 Nie0
5/5
2014-07-30
Rzeczywiście pomaga - przynajmniej przy wzdęciach. Mam od lat problemy żołądkowe - to faktycznie przynosi ulgę.
Radek, Raczków
Czy opinia była pomocna? Tak1 Nie0
5/5
2014-04-25
Przyznaję, że pomaga mi na wzdęcia. Polecam każdemu w zaburzeniach żołądkowo - jelitowych.
Anna, Ząbki
Czy opinia była pomocna? Tak2 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z ESPUMISAN x 100 kapsułek

2022-10-28

Dokuczają Ci wzdęcia? Sprawdź, jak się ich pozbyć!

Dokuczają Ci wzdęcia? Sprawdź, jak się ich pozbyć!
Dokuczają Ci wzdęcia? Dobrym sposobem, aby złagodzić uciążliwe dolegliwości, jest zastosowanie leku na wzdęcia lub wypicie naparu np. z kopru włoskiego.
2022-07-01

Ból brzucha po jedzeniu - skąd się bierze, jak mu zapobiegać i leczyć?

Ból brzucha po jedzeniu - skąd się bierze, jak mu zapobiegać i leczyć?
Dlaczego po jedzeniu boli brzuch? Przyczyn tego stanu może być wiele! Czasem to wina diety, jednak możliwe jest, że ból brzucha jest objawem chorobowym. Nawracający ból brzucha po jedzeniu to sygnał do wykonania diagnostyki w kierunku chorób żołądka, jelit i pęcherzyka żółciowego.
2021-11-16

Przygotowanie do kolonoskopii

Przygotowanie do kolonoskopii
Kolonoskopia to badanie polegające na wprowadzeniu przez odbyt specjalistycznego wziernika i obejrzeniu całego jelita grubego. Jest to podstawowe badanie służące do rozpoznania wszelkich nieprawidłowości oraz chorób jelita grubego. Przed wykonaniem badania jelito powinno być dokładnie oczyszczone, dlatego też niezbędne jest przestrzeganie zaleceń ogólnych. Jak wygląda prawidłowe przygotowanie do kolonoskopii i jak powinna wyglądać dieta przed wykonaniem badania?
2020-12-16

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?

Świąteczne przejedzenie - jak sobie z nim radzić?
Nareszcie nadszedł grudzień, w powietrzu czuć już zapach kapusty z grochem i grzybami, barszczu z uszkami i słodkich, lukrowanych pierniczków. Na te wspaniałości każdy z nas czeka cały rok, nie dziwi więc, że świąteczne objadanie niemal zawsze kończy się uczuciem ciężkości. Jak uniknąć świątecznego przejedzenia, nie rezygnując z bożonarodzeniowych pyszności?
2016-07-04

Mądrość podróżnika, czyli jak właściwie skompletować apteczkę na wyjazd ?

Mądrość podróżnika, czyli jak właściwie skompletować apteczkę na wyjazd ?
Jadąc na wakacje, powinniśmy pomyśleć o małym zabezpieczeniu w postaci odpowiednio zaopatrzonej apteczki. Po co? No cóż, na wakacjach pozwalamy sobie na więcej, często nie myśląc o skutkach. A kiedy przedobrzymy ze słońcem, alkoholem czy jedzeniem dobrze mieć pod ręką coś, co nam pomoże, zamiast w panice szukać apteki. Przygotowując taką podróżną apteczkę, trzeba wziąć pod uwagę, dokąd jedziemy, czym jedziemy, a także z kim. Inaczej będzie wyglądała apteczka rodzinna, a inaczej apteczka górskiego wędrowca.
pixel