Kosmetyki do skóry trądzikowej

( ilość produktów: 496 )

Rozszerzone pory, nadprodukcja sebum powodująca błyszczenie się skóry, zmiany skórne w postaci zaskórników, krostek i grudek. To problemy, z którymi zmagają się osoby ze skórą trądzikową (nie bez powodu nazywaną problematyczną). Pomocne w tym przypadku mogą okazać się dedykowane skórze trądzikowej kosmetyki, które pomogą ją wyciszyć.

Czym charakteryzują się kosmetyki do skóry trądzikowej?

Kosmetyki do skóry trądzikowej powinny być dobrane tak, żeby regulowały pracę gruczołów łojowych i zapobiegały nadprodukcji sebum. Nie powinny one jednak wysuszać skóry, ponieważ może przynieść to odwrotny efekt. W związku z tym dobrze dobrane kosmetyki to takie, które zarówno regulują pracę gruczołów łojowych, jak i nawilżają skórę.
 

Czym jeszcze charakteryzują się kosmetyki do pielęgnacji skóry trądzikowej? Dobrej jakości produkty przeznaczone do tego typu cery zawierają składniki ułatwiające złuszczanie martwego naskórka. Jeśli nie będzie on regularnie usuwany, przyczyni się do zatkania porów i powstawania niedoskonałości.
 

Kosmetyki do cery trądzikowej charakteryzują się również tym, że mają właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Dzięki nim są w stanie zapobiegać namnażaniu się bakterii będących przyczyną zmian skórnych, a także złagodzić stan zapalny.
 

Jakie składniki zawierają dobre kosmetyki do skóry trądzikowej?

Jakie składniki decydują o tym, że kosmetyki do skóry trądzikowej pomagają pozbyć się problemów charakterystycznych dla tego typu cery? Lista jest długa, dlatego ciężko wymienić tu wszystkie składniki. Jednak można podać kilka najpopularniejszych, do których należą:
 

  • ekstrakty roślinne o właściwościach przeciwzapalnych (np. z kocanki piaskowej, zielonej herbaty, rozmarynu, aloesu);
  • glinki, które hamują rozwój bakterii i łagodzą stan zapalny;
  • witamina B3, która łagodzi stan zapalny, reguluje wydzielanie sebum i pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia;
  • cynk, czyli pierwiastek absorbujący nadmiar sebum.
     

Przy czym należy pamiętać, że aby kosmetyki do pielęgnacji skóry trądzikowej działały, ważna jest systematyczność. W przeciwnym razie nawet produkt z najlepszym składem nie spełni swojego zadania.

pixel