IBUPROM Max x 12 tabletek

  • Ibuprom Max to aż 400mg ibuprofenu w jednej tabletce. Ibuprofen to niesteroidowy lek przeciwzapalny stosowany najczęściej w łagodzeniu objawów bólowych oraz gorączki. Ibuprom Max to skuteczny i szybko działający lek przeciwbólowy.
  • IBUPROM Max x 12 tabletek
Producent: USP zdrowie
Kod produktu: 2252
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,44 zł
Dodaj do ulubionych
Dostawa
Ekspresowa wysyłka
w ciągu 24h
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł
Dostawa
Bezproblemowy zwrot
w ciągu 14 dni

Skład Ibuprom Max:

1 tabletka zawiera substancję czynną: ibuprofen – 400mg oraz substancje pomocnicze: (skład rdzenia): laktoza, powidon, skrobia kukurydziana, talk, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna; (skład otoczki): sacharoza, talk, skrobia kukurydziana, tytanu dwutlenek, wosk carnauba, wosk biały.

Działanie Ibuprom Max:

Lek Ibuprom Max zawiera substancję czynną należącą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych – ibuprofen. Substancja ta wykazuje właściwości o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwgorączkowym. Ibuprofen przede wszystkim zapobiega syntezie prostaglandyn, które biorą udział w rozwoju stanów zapalnych.

Zastosowanie Ibuprom Max:

Lek Ibuprom Max przeznaczony do stosowania w łagodzeniu bólów o słabym lub umiarkowanym nasileniu, bólów o różnej etiologii – bóle głowy, bóle migrenowe, bóle zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle mięśniowe, kostne, stawowe i nerwobóle. Do stosowania u kobiet cierpiących z powodu silnych bólów miesiączkowych. Wskazany w łagodzeniu gorączki.

Informacje dodatkowe:

Lek zawiera sacharozę oraz laktozę, przed zastosowaniem leku pacjenci ze stwierdzoną nietolerancją niektórych cukrów powinni skonsultować się z lekarzem.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku uczulenia na ibuprofen (jak również inne niesteroidowe leki przeciwzapalne) oraz na pozostałe składniki leku. Nie stosować u pacjentów, u których w przeszłości występowały objawy alergiczne (np. katar, pokrzywka, astma oskrzelowa) po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub leków z grupy NLPZ; u osób z czynną lub przebytą chorobą wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, perforacją bądź krwawieniem, także związanymi ze stosowaniem NLPZ; u osób z ciężką niewydolnością wątroby, nerek lub serca; u osób, którzy równocześnie przyjmują inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, także inhibitory COX-2, u kobiet w III trymestrze ciąży; dzieci poniżej 12. roku życia; w przypadku skazy krwotocznej.

Działania niepożądane:

Stosowanie leku u niektórych może wywołać niepożądane objawy: zgaga, bóle brzucha, nudności, wymioty, wzdęcia z oddawaniem gazów, biegunka, zaparcia i niewielkie krwawienie z przewodu pokarmowego; reakcje nadwrażliwości z wysypką skórną i świądem, jak również napady duszności, bóle, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość i zmęczenie, zaburzenia widzenia, owrzodzenia przewodu pokarmowego, potencjalnie z krwawieniem i perforacją, wrzodziejące zapalenie błony śluzowej jamy ustnej, zaostrzenie zapalenia okrężnicy i choroby Crohna, zapalenie błony śluzowej żołądka; szumy uszne, martwica brodawek nerkowych, zwiększenie stężenia kwasu moczowego we krwi; zaostrzenie stanów zapalnych związanych z zakażeniem, objawy aseptycznego zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych ze sztywnością karku, bólem głowy, nudnościami, wymiotami, gorączką lub zaburzeniami świadomości, zaburzenia wskaźników morfologii krwi (niedokrwistość, leukopenia, małopłytkowość, pancytopenia, agranulocytoza); pierwszymi objawami są gorączka, ból gardła, powierzchowne owrzodzenia błony śluzowej jamy ustnej, objawy grypopodobne, zmęczenie, krwawienie (np. siniaki, wybroczyny, plamica, krwawienie z nosa), ciężkie uogólnione reakcje nadwrażliwości; obrzęk twarzy, obrzęk języka, obrzęk wewnętrzny krtani z upośledzeniem drożności dróg oddechowych, niewydolność oddechowa, przyspieszenie czynności serca, spadek ciśnienia krwi, do zagrażającego życiu wstrząsu włącznie, reakcje psychotyczne, depresja, kołatanie serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego, nadciśnienie tętnicze, zapalenie przełyku, zapalenie trzustki, tworzenie się przeponopodobnych zwężeń jelita, zaburzenia czynności wątroby, szczególnie podczas długotrwałego stosowania, niewydolność wątroby, ostre zapalenie wątroby, rumień wielopostaciowy, zespół Stevensa i Johnsona, martwica toksyczno-rozpływna naskórka.

Dawkowanie:

Stosować według wskazań lekarza lub farmaceuty. Dorośli, dzieci powyżej 12. roku życia, leczenie doraźne: zwyczajowo zaleca się przyjmować 1 tabletkę co 4 godziny, przy czym maksymalna dawka dobowa to 3 tabletki. Nie należy zwiększać zalecanej dawki. Lek przeznaczony do krótkotrwałego stosowania, bez konsultacji lekarskiej nie należy przyjmować dłużej niż 3 dni. W przypadku braku efektów lub nasilenia objawów należy skontaktować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Opinie o IBUPROM Max x 12 tabletek

5.00
Liczba opinii: 5
5
3
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
2014-09-12
Jeden z nielicznych leków, przy których faktycznie widać efekty - wprawdzie nie na każdy ból pomaga, ale z reguły efekty faktycznie widać.
Jacek, Nawrotów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-08-08
Zdecydowanie pomaga - w przypadku bólu głowy udaje się go wyeliminować w czasie 10 minut. Lek polecam.
Ala, Police
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
5/5
2014-07-11
Jedyny lek który faktycznie u mnie radzi sobie z bólami głowy - podstawe leki nic mi nie dają, może to kwestia zbyt częstego stosowania? Nie wiem, ale aktualnie to właśnie ten lek ma na mnie najlepszy wpływ.
Radosław, Majanów
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
2011-12-17
Tylko IBUPROM MAX pomaga mi na migrenę.Środek skuteczny i niedrogi.A zakupy w i-aptece to sama przyjemność!!!
Jolanta, Sieniawka
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
2011-11-05
Dla mnie najskuteczniejszy środek przeciwbólowy i przeciwzapalny
Paulina, Mielec
Czy opinia była pomocna? Tak0 Nie0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z IBUPROM Max x 12 tabletek

2018-07-18

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!

Na ból i gorączkę - paracetamol czy ibuprofen? Oto jest pytanie!
Jak ma działać tabletka przeciwbólowa lub przeciwgorączkowa? Szybko! Więcej nas nie interesuje, liczy się efekt, czyli złagodzenie bólu lub obniżenie gorączki. Idąc tym tropem, łatwo domyślić się, że najlepiej sprzedają się środki zawierające w nazwie dopiski typu „Fast”, „Forte” lub „Max”. Mało kto zastanawia się nad substancją czynną, a to duży błąd! Na rynku dostępne są bowiem leki z paracetamolem oraz z substancjami z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, które wbrew powszechnej opinii różnią się między sobą działaniem. Oto mały przewodnik po lekach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych.
2019-05-27

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie

Ból menstruacyjny i sposoby na bolesne miesiączkowanie
Życie kobiety determinowane jest przez jej cykl miesiączkowy, kilka dni krwawienia miesięcznego potrafi skutecznie zaprzepaścić weekendowe plany, przeszkodzić w wykonywaniu obowiązków zawodowych, a nawet w codziennym funkcjonowaniu. Ponad 40% kobiet odczuwa bardzo silne bóle menstruacyjne, a ponad 10% bywa sparaliżowana przez ból oraz towarzyszące mu objawy. Zamiast jednak się poddawać, można wypróbować kilka metod złagodzenia dolegliwości menstruacyjnych!
pixel