Inventum Max 50mg x 2 tabletki

  • Sildenafil to substancja czynna produktu leczniczego Inventum Max. Lek ten wskazany jest do stosowania u dorosłych mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji, czyli niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu wystarczającego do odbycia stosunku.
  • Inventum Max 50mg x 2 tabletki
Producent: Aflofarm
Kod produktu: 39396
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
19,90 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Inventum Max:

Substancja czynna: sildenafil (Sildenafilum). Każda tabletka zawiera 50mg sildenafilu tworzącego się in situ z 70,24mg cytrynianu sildenafilu oraz substancje pomocnicze: polakrylin potasu, woda oczyszczona, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam, kroskarmeloza sodowa, aromat mięty pieprzowej, laktoza jednowodna, powidon K-30.

Działanie Inventum Max:

Zawarta w leku substancja czynna – sildenafil – to lek z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5(PDE5). Mechanizm jego działania polega na wspomaganiu rozkurczu naczyń krwionośnych w prąciu, co wpływa na zwiększenie napływu krwi do prącia podczas podniecenia seksualnego. Produkt leczniczy Inventum Max jest skuteczny wyłącznie pod warunkiem wcześniejszego pobudzenia seksualnego. Lek wskazany dla mężczyzn powyżej 18. roku życia w leczeniu zaburzeń erekcji.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Inventum Max wskazany do stosowania w leczeniu zaburzeń wzwodu. Lek wyłącznie dla mężczyzn powyżej 18. roku życia. Zaburzenia erekcji definiuje się jako niemożność uzyskania lub utrzymania wzwodu, który wystarcza do odbycia stosunku płciowego

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Nie należy jednocześnie stosować innych doustnych lub miejscowych terapii zaburzeń wzwodu. Nie należy jednocześnie stosować z terapiami tętniczego nadciśnienia płucnego z zastosowaniem sildenafilu ani z innymi inhibitorami PDE5. Nie należy stosować w przypadku, gdy nie występują zaburzenia erekcji. Produkt leczniczy Inventum Max nie jest przeznaczony dla kobiet. U osób z zaburzeniami czynności nerek: nie zaleca się stosować syldenafilu w dawce wyższej niż 25mg. Nie należy stosować poniżej 18. roku życia. Preparat może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami (np. stosowanymi w leczeniu bólu w klatce piersiowej).

Jeśli nastąpi pogorszenie stanu zdrowia, które będzie wymagało pomocy medycznej, należy poinformować o zastosowaniu sildenafilu wraz z godziną zażycia leku. Jeśli po zastosowaniu leku wystąpią działania niepożądane w postaci zaburzeń widzenia i zawrotów głowy, należy wstrzymać się z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn. Lek zawiera laktozę jednowodną (140,92mg w jednej tabletce) – w przypadku stwierdzonej nietolerancji niektórych cukrów należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem leku. Lek zawiera aspartam (4,3mg w jednej tabletce) – jest to źródło fenyloalaniny, dlatego może być szkodliwy w przypadku fenyloketonurii. Lek zawiera potas (13,223mg w jednej tabletce, mniej niż 1mmol (39mg) w jednej tabletce) – uznaje się go za „wolny od potasu”. Lek zawiera sód (0,848mg sodu w jednej tabletce, mniej niż 1mmol (23mg) w jednej tabletce) – uznaje się go za „wolny od sodu”.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować w przypadku przyjmowania azotanów (ryzyko niebezpiecznego zmniejszenia ciśnienia tętniczego). Nie stosować w przypadku przyjmowania leków lub innych środków uwalniających tlenek azotu (ryzyko niebezpiecznego obniżenia ciśnienia tętniczego). Nie stosować w przypadku przyjmowania riocyguatu. Nie stosować w przypadku ciężkiej choroby serca np. niestabilna choroba wieńcowa, choroba niedokrwienna, zastoinowa niewydolność serca II, III, IV w klasie NYHA. Nie stosować w przypadku innych chorób serca np. umiarkowana lub ciężka wada zastawkowa serca, kardiomiopatia przerostowa lub inne. Nie stosować w przypadku ciężkiej niewydolności wątroby.

Nie stosować w przypadku przebytego w ciągu ostatnich 6 miesięcy zawału serca, udaru, zagrażającego życiu zaburzenia rytmu serca. Nie stosować w przypadku niskiego ciśnienia tętniczego (w spoczynku poniżej 90/50mmHg). Nie stosować w przypadku nadciśnienia tętniczego (w spoczynku powyżej 160/100mmHg). Nie stosować, jeśli stwierdzono dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki np. zwyrodnienie barwnikowe siatkówki (retinitis pigmentosa). Nie stosować, jeśli stwierdzono kiedykolwiek utratę wzroku w wyniku niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Zazwyczaj działania niepożądane są krótkotrwałe o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu. Jeśli wystąpią następujące objawy, należy zaprzestać stosowania leku i niezwłocznie zgłosić się po pomoc medyczną: nagły świszczący oddech, trudności w oddychaniu lub zawroty głowy, obrzęk powiek, twarzy, warg lub gardła; ból w klatce piersiowej (jeśli pojawia się w czasie stosunku płciowego lub po nim, należy przyjąć półsiedzącą pozycję i spróbować się rozluźnić, nie stosować azotanów); nadmiernie przedłużający się i czasem bolesny wzwód (utrzymujący się ponad 4 godziny); nagłe pogorszenie lub utrata wzroku; ciężkie reakcje skórne – objawy: ciężkie łuszczenie się i obrzęk skóry, powstawanie pęcherzy w jamie ustnej, na narządach płciowych i dookoła oczu, gorączka; napady padaczkowe lub drgawki. Inne działania niepożądane: Bardzo często: ból głowy.

Często: nudności, nagłe zaczerwienienie twarzy, uderzenia gorąca (uczucie gorąca w górnej części ciała), niestrawność, widzenie z kolorową poświatą, niewyraźne widzenie, zaburzenia widzenia, uczucie zatkanego nosa, zawroty głowy. Niezbyt często: wymioty, wysypka skórna, podrażnienie oka, przekrwienie oczu, ból oczu,widzenie błysków światła, jaskrawe widzenie, wrażliwość na światło, łzawienie oczu, kołatanie serca, szybkie bicie serca, nadciśnienie tętnicze, niedociśnienie tętnicze, bóle mięśni, senność, osłabione czucie dotyku, zawroty głowy pochodzenia błędnikowego, dzwonienie w uszach, suchość w jamie ustnej, zatkane lub niedrożne zatoki, zapalenie błony śluzowej nosa (katar, kichanie, zatkany nos), ból w górnej części brzucha, choroba refluksowa przełyku (zgaga), ból rąk lub nóg, krwawienie z nosa, uczucie gorąca, uczucie zmęczenia, krwiomocz.

Rzadko: omdlenia, udar, zawał serca, nieregularne bicie serca, przemijające zmniejszenie przepływu krwi do części mózgu, uczucie ucisku w gardle, zdrętwienie ust, krwawienie do tylnej części oka, podwójne widzenie, zmniejszona ostrość widzenia, nieprawidłowe odczucia we wnętrzu oka, obrzęk oczu lub powiek, niewielkie cząstki lub punkty w polu widzenia, widzenie obwódek wokół źródeł światła, rozszerzenie źrenicy, nieprawidłowe zabarwienie białkówki oka, krwawienie z prącia, obecność krwi w spermie, suchość nosa, obrzęk wewnątrz nosa, uczucie drażliwości oraz nagłe osłabienie lub utrata słuchu. Po wprowadzeniu syldenafilu do obrotu rzadko były zgłaszane przypadki niestabilnej dławicy piersiowej i nagłej śmierci, ale u większości mężczyzn (nie u wszystkich), u których wystąpiły te działania niepożądane, zaburzenia czynności serca występowały przed przyjęciem leku. Oznacza to, że nie da się określić czy te działania niepożądane były powiązane ze stosowaniem sildenafilu.

Dawkowanie tabletek Inventum Max:

Lek stosować zgodnie zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazań lekarza. Zalecana dawka leku wynosi 50mg tylko dla mężczyzn, którzy wcześniej stosowali sildenafil w dawce 50mg (lub wyższej) oraz dla mężczyzn, u których lek w dawce 25mg nie przynosił pożądanego efektu (nie uzyskano wzwodu potrzebnego do odbycia stosunku). W przypadku, gdy dawka 25mg jest wystarczająca, nie należy stosować leku w dawce 50mg. Lek stosować nie częściej niż raz na dobę.

Stosować około godzinę przed planowaną aktywnością seksualną, tabletkę rozgryźć i żuć do całkowitego rozpuszczenia, tabletki nie trzeba popijać. Do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest pobudzenie seksualne. Zwykle działanie jest odczuwane po 30-60 minutach. Lek można stosować z posiłkiem lub niezależnie od jedzenia, przy czym obfity posiłek może opóźnić to działanie. Należy pamiętać, że alkohol może zaburzać zdolność do uzyskania erekcji. Jeśli odczuwane jest wrażenie zbyt słabego lub zbyt mocnego działania, należy skonsultować się z lekarzem. Jeśli po zastosowaniu leku nie dochodzi do erekcji lub wzwód nie wystarcza do odbycia stosunku, należy skonsultować się z lekarzem.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Inventum Max 50mg x 2 tabletki

2023-01-03

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?

Życie intymne seniorów - jak polepszyć jego jakość?
Życie intymne seniorów to temat tabu. Trzeba jednak głośno rozmawiać o potrzebach osób starszych, głównie o tym, jak polepszyć jakość ich życia intymnego!
2022-05-31

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty

Przegląd skutecznych leków na potencję dla mężczyzn bez recepty
Zaburzenia erekcji to coraz częstszy problem wśród mężczyzn niezależnie od wieku. Na szczęście w obecnych czasach dostęp do różnego rodzaju środków wspomagających uzyskanie i utrzymanie wzwodu jest powszechny. W aptekach kupić można zarówno leki na potencję, jak i preparaty, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie męskiego organizmu.
2021-11-12

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie

Zaburzenia erekcji – powody, objawy, leczenie
Mimo stałego nagłaśniania problemu większość mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcj traktuje to jako temat tabu, zapominając zupełnie, że szukanie przyczyn oraz ewentualne wdrożenie leczenia nie musi być krępujące. Podstawą w osiągnięciu satysfakcji seksualnej jest zwiększenie świadomości oraz umiejętne zweryfikowanie przyczyny wystąpienia przypadłości, w czym pomóc może jedynie urolog. Jakie są zatem powody zaburzeń wzwodu, jak wygląda leczenie oraz jak działają preparaty, które pomagają uzyskać erekcję, tj. Maxon Forte czy Inventum?
2021-05-12

Inventum Max - nowa, silniejsza dawka

Inventum Max - nowa, silniejsza dawka
W sieci krążą setki dowcipów i memów z Viagrą w roli głównej i choć niektóre są faktycznie śmieszne, to problem impotencji zdecydowanie nie jest zabawny! Odkładając żarty na bok, wiemy dobrze, że sildenafil – substancja czynna Viagry i jej odpowiedników np. Inventum i Inventum Max faktycznie działa i pomaga zwalczyć zaburzenia erekcji u mężczyzn.
pixel