Melatonina 5mg x 60 tabletek

  • Melatonina reguluje godziny snu i czuwania w ciągu doby, dlatego też produkt leczniczy Melatonina 5mg wskazany jest do stosowania jako wsparcie w przypadku zaburzeń snu, które są związane np. z pracą zmianową lub podróżami ze zmianą stref czasowych.
  • Melatonina 5mg x 60 tabletek
Producent: Lek-am
Kod produktu: 40642
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
49,74 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Skład Melatonina 5mg:

Substancja czynna: melatonina (Melatoninum). Jedna tabletka zawiera 5mg melatoniny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna 102, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie Melatonina 5mg:

Melatonina jest hormonem naturalnie występującym w organizmie ludzkim. Produkowana jest przez szyszynkę. Pełni ona istotną funkcję w procesie regulowania godzin snu i czuwania w ciągu doby. Produkt leczniczy Melatonina 5mg zawiera syntetycznie produkowany odpowiednik naturalnego hormonu. Wskazaniem do stosowania leku są zaburzenia snu związane z zaburzeniami rytmu snu i czuwania – zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych lub pracą zmianową, a także zaburzenia rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Zastosowanie:
Produkt leczniczy Melatonina 5mg wskazany do stosowania wspomagającego w przypadku zaburzeń snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania (np. zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych lub z pracą zmianową), zaburzeń rytmu dobowego snu i czuwania u pacjentów niewidomych.

Informacje dodatkowe:
Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem stosowania leku, jeśli pacjent ma: zaburzenia czynności wątroby, depresję, zaburzenia funkcji układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, padaczkę lub zaburzenia czynności nerek. Lek może wchodzić w reakcje z innymi lekami: fluwoksamina oraz leki ulegające przemianom w wątrobie – citalopram, omeprazol, lanzoprazol; 5- lub 8- metoksypsoralen, cymetydyna, estrogeny, tiorydazyna, imipramina, leki nasenne i uspokajające np. benzodiazepin. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: po przyjęciu leku może wystąpić uczucie senności i spadek koncentracji, dlatego nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać urządzeń mechanicznych.

Przeciwwskazania:
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować po spożyciu alkoholu. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży lub laktacji

Działania niepożądane:
Podczas stosowania leku u niektórych osób mogą pojawić się działania niepożądane. Najczęściej występujące działania niepożądane – zaburzenia układu nerwowego: astenia, bóle głowy, splątanie (dezorientacja), sedacja, obniżenie temperatury ciała. Rzadziej występujące działania niepożądane – zwiększenie liczby napadów padaczkowych u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i padaczką; zaburzenia serca: tachykardia; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej: świąd, wysypka, pokrzywka, wyprysk; zaburzenia endokrynologiczne: ginekomastia.

Dawkowanie tabletek Melatonina 5mg:

Stosować zgodnie z zaleceniami na ulotce lub według wskazówek lekarza. Stosować doustnie. Osoby dorosłe – zaburzenia snu związane ze zmianą stref czasowych: 2-3mg melatoniny przyjmowane raz na dobę po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży taki schemat dawkowania kontynuować przez 2-3 kolejne dni po zakończeniu podróży. Osoby dorosłe – zaburzenia rytmu dobowego snu i czuwania związane np. z pracą zmianową: 1-5mg na dobę przyjmowane na godzinę przed snem. Osoby dorosłe – zaburzenia rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: 0,5-5mg przyjmowane raz na dobę około godziny 21:00-22:00. Taki sposób dawkowania dotyczy również długotrwałego przyjmowania leku. Działanie leku obserwuje się stopniowo – nawet po upływie 2 tygodni od przyjmowania leku.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Melatonina 5mg x 60 tabletek

2021-02-09

Zdrowie psychiczne w dobie pandemii

Zdrowie psychiczne w dobie pandemii
Narzekanie i marudzenie to narodowa domena Polaków? Może i tak, ale od momentu pojawienia się na świecie koronawirusa narzekanie i ogólny marazm zapanował nad całym światem! Covid-19 wyniszcza fizycznie – to fakt, ale to zdrowie psychiczne w dobie pandemii cierpi najbardziej. Jakie są tego efekty i jak można sobie pomóc o tym w naszym artykule.
2018-10-22

Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?

Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?
Sen to naturalny stan, w którym organizm człowieka regeneruje się po całym dniu pracy na najwyższych obrotach. Bez snu osłabia się koncentracja, w widoczny sposób pogarsza się jakość życia. Każda nieprzespana noc odciska również piętno na wyglądzie zewnętrznym – osoba tryskająca energią zamienia się w snującego się po ulicach zombie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by znów przesypiać noce i budzić się pełnym energii o poranku!
2017-01-29

Bezsenność - prawdziwy problem?

Bezsenność - prawdziwy problem?
Nieprzespana noc? Problemy z zaśnięciem? A może budzisz się w nocy? Te wszystkie zachowania mogą być diagnozowane jako bezsenność. Pozornie może się wydawać, że kłopoty ze spaniem są tylko uciążliwe, jednak mogą prowadzić do znacznego pogorszenia komfortu życia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci! Poznaj przyczyny zaburzeń snu i postaraj się je wyeliminować, a zapewne jakość Twojego życia się poprawi!
2014-11-25

Co na sen bez recepty?

Co na sen bez recepty?

Każda osoba mająca problem ze snem, wiem jak bardzo jest to uciążliwe. Problemem nie jest dostępność leków na bezsenność. Skuteczne leki na receptę są, ale mogą silnie uzależniać. Dlatego też zanim wpadnie się w wir zażywania leków z przepisu lekarza warto przyjrzeć się lekom bez recepty, które można kupić w aptece.Sprawdźmy więc, co mają w składzie i jak się je zażywa.

pixel