Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Melatonina 5mg x 90 tabletek

  • Produkt leczniczy Melatonina 5mg wskazany jest do stosowania m.in. w zaburzeniach snu, które są związane z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. u osób podróżujących ze zmianą strefy czasowej. Lek zawiera 5mg melatoniny w każdej tabletce.
  • Melatonina 5mg x 90 tabletek
Producent: Lek-am
Kod produktu: 43398
Przechowywanie: temperatura pokojowa
Typ preparatu: lek
58,39 zł
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład Melatonina 5mg:

Substancja czynna: melatonina (Melatoninum). Jedna tabletka zawiera 5mg melatoniny oraz substancje pomocnicze: celuloza mikrokrystaliczna 102, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Działanie Melatonina 5mg:

Melatonina to naturalnie występujący w organizmie ludzkim hormon. Jest on produkowany przez szyszynkę. Ogrywa on kluczową rolę w regulowaniu godzin snu i czuwania w ciągu dobry. Produkt leczniczy Melatonina 5mg zawiera syntetycznie produkowany odpowiednik naturalnego hormonu. Wskazaniem do stosowania leku są m.in. zaburzenia snu wynikające z zaburzenia rytmu snu i czuwania u osób dorosłych.

Zastosowanie:

Produkt leczniczy Melatonina 5mg wskazany do stosowania wspomagająco w przypadku zaburzeń snu związanych z zaburzeniami rytmu snu i czuwania, np. wynikających ze zmiany stref czasowych lub pracy zmianowej, a także w przypadku zaburzeń rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych. Lek dla osób dorosłych.

Informacje dodatkowe:

Produkt przechowywać w sposób niedostępny dla dzieci, w temperaturze pokojowej. Zaleca się chronić przed działaniem wilgoci i światła. Przed rozpoczęciem stosowania tego leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli występują: zaburzenia czynności wątroby, depresja, zaburzenia funkcji układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, padaczka lub zaburzenia czynności nerek. Stosowanie z innymi lekami: należy to omówić z lekarzem. Fluwoksamina oraz leki ulegające przemianom w wątrobie (tj.: citalopram, omeprazol, lanzoprazol) zwiększają stężenie we krwi podawanej równocześnie melatoniny. Inne leki, które mogą wpływać na działanie melatoniny: 5- lub 8- metoksypsoralen (stosowany w leczeniu łuszczycy), cymetydyna (w leczeniu choroby wrzodowej), estrogeny (środki antykoncepcyjne i hormonalna terapia zastępcza), tiorydazyna (stosowana w leczeniu problemów psychiatrycznych), imipramina (stosowana w leczeniu depresji), leków nasennych i uspokajających np. benzodiazepin. Lekarza należy poinformować o wszystkich stosowanych ostatnio lekach, również tych wydawanych bez recepty. Stosowanie z jedzeniem i piciem: podczas stosowania leku nie spożywać alkoholu. Stosowanie w okresie ciąży i karmienia piersią: stosowanie leku jest przeciwwskazane. Prowadzenie pojazdów i obsługa maszyn: nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych i obsługiwać maszyn, gdyż po przyjęciu leku może wystąpić uczucie senności prowadzące do spadku koncentracji.

Przeciwwskazania:

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku. Nie stosować po spożyciu alkoholu. Nie stosować u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania u niektórych osób mogą wystąpić działania niepożądane. Najczęściej występują takie objawy jak: zaburzenia układu nerwowego – astenia, bóle głowy, splątanie (dezorientacja), sedacja, obniżenie temperatury ciała; rzadziej – zwiększenie liczby napadów padaczkowych u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego i padaczką; zaburzenia serca – tachykardia; zaburzenia skóry i tkanki podskórnej – świąd, wysypka, pokrzywka, wyprysk; zaburzenia endokrynologiczne – ginekomastia.

Dawkowanie tabletek Melatonina 5mg:

Lek stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub według wskazówek na ulotce. Lek przyjmować doustnie. Osoby dorosłe: dawkowanie w zaburzeniach snu związanych ze zmianą stref czasowych: stosować 2-3mg melatoniny raz na dobę po zapadnięciu zmroku, rozpoczynając od pierwszego dnia podróży. Leczenie należy kontynuować przez 2-3 kolejne dni po zakończeniu podróży; dawkowanie w zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania związanych np. z pracą zmianową: stosować 1-5mg na dobę, na godzinę przed snem; dawkowanie w zaburzeniach rytmu dobowego snu i czuwania u osób niewidomych: stosować 0,5-5mg raz na dobę około godziny 21-22. Dawkowanie dotyczy też długotrwałego przyjmowania leku. Działanie leku pojawia się stopniowo, można je obserwować nierzadko po upływie 2 tygodni od rozpoczęcia leczenia.

Producent: Lek-am

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:

Porady związane z Melatonina 5mg x 90 tabletek

2021-02-09

Zdrowie psychiczne w dobie pandemii

Zdrowie psychiczne w dobie pandemii
Narzekanie i marudzenie to narodowa domena Polaków? Może i tak, ale od momentu pojawienia się na świecie koronawirusa narzekanie i ogólny marazm zapanował nad całym światem! Covid-19 wyniszcza fizycznie – to fakt, ale to zdrowie psychiczne w dobie pandemii cierpi najbardziej. Jakie są tego efekty i jak można sobie pomóc o tym w naszym artykule.
2018-10-22

Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?

Bezsenność, czyli dlaczego człowiek potrzebuje snu?
Sen to naturalny stan, w którym organizm człowieka regeneruje się po całym dniu pracy na najwyższych obrotach. Bez snu osłabia się koncentracja, w widoczny sposób pogarsza się jakość życia. Każda nieprzespana noc odciska również piętno na wyglądzie zewnętrznym – osoba tryskająca energią zamienia się w snującego się po ulicach zombie. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by znów przesypiać noce i budzić się pełnym energii o poranku!
2017-01-29

Bezsenność - prawdziwy problem?

Bezsenność - prawdziwy problem?
Nieprzespana noc? Problemy z zaśnięciem? A może budzisz się w nocy? Te wszystkie zachowania mogą być diagnozowane jako bezsenność. Pozornie może się wydawać, że kłopoty ze spaniem są tylko uciążliwe, jednak mogą prowadzić do znacznego pogorszenia komfortu życia, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci! Poznaj przyczyny zaburzeń snu i postaraj się je wyeliminować, a zapewne jakość Twojego życia się poprawi!
2014-11-25

Co na sen bez recepty?

Co na sen bez recepty?

Każda osoba mająca problem ze snem, wiem jak bardzo jest to uciążliwe. Problemem nie jest dostępność leków na bezsenność. Skuteczne leki na receptę są, ale mogą silnie uzależniać. Dlatego też zanim wpadnie się w wir zażywania leków z przepisu lekarza warto przyjrzeć się lekom bez recepty, które można kupić w aptece.Sprawdźmy więc, co mają w składzie i jak się je zażywa.

pixel