Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

GRYPOLEK x 12 tabletek

  • Lek stosowany w stanach przeziębienia z bólami głowy, mięśni, gorączką, bólem gardła, nieżytem nosa; kaszel spowodowany przeziębieniem.
  • GRYPOLEK x 12 tabletek
Producent: Kato Labs
Kod produktu: 1253
Typ preparatu: lek
Przechowywanie: temperatura pokojowa
9,69 zł
8,49 zł
Oszczędzasz 12% (1,20 zł).
Dodaj do ulubionych
Produkt oryginalny
Produkt oryginalny
pochodzi z legalnej apteki
Dostawa
Darmowa wysyłka
już od 200 zł

Polecane produkty

Skład
1 tabletka powlekana zawiera:
325 mg paracetamolu (Paracetamolum), 200 mg gwajfenezyny (Guaifenesinum), 30 mg chlorowodorku pseudoefedryny (Pseudoephedrini hydrochloridum), 15 mg bromowodoru dekstrometorfanu (Dextromethorpani hydrobromidum).

Substancje pomocnicze:
celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana, karboksymetyloskrobia sodowa, krzemionka koloidalna, magnezu stearynian, Opadry Yellow Y-5-12821: Hypromeloza, Hydroksypropylometyloceluloza, tytanu dwutlenek, makrogol

Działanie:
Lek łączy działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, wyksztuśne, udrożniające drogi oddechowe, przeciwkaszlowe. Paracetamol działa przeciwbólowo i przeciwgorączkowo, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 60 min., przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, jest wydalany z moczem w postaci glukuronianów, siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. Gwajafenezyna jest estrem glicerynowym gwajakolu o krótkotrwałym (około 30 min) działaniu wykrztuśnym i słabym odkażającym. Wchłania się z przewodu pokarmowego i wydziela w oskrzelach, drażniąc błony śluzowe oskrzeli i działając sekretolitycznie. Chlorowodorek pseudoefedryny obkurcza naczynia krwionośne, zmniejsza przekrwienie błony śluzowej nosa. Jest wydalany z moczem w postaci nie zmienionej. Bromowodorek dekstrometorfanu wykazuje działanie hamujące odruch kaszlu przez bezpośredni wpływ na ośrodek kaszlu w rdzeniu przedłużonym: zmniejsza nasilenie suchego, drażniącego kaszlu. Wchłania się szybko z przewodu pokarmowego. Działanie przeciwkaszlowe występuje po około 30 min po podaniu i utrzymuje się przez 5-6 h. W dawkach leczniczych lek nie hamuje czynności nabłonka rzęskowego oskrzeli.

Wskazania:
Stany przeziębienia z bólami głowy, mięśni, gorączką, bólem gardła, nieżytem nosa; kaszel spowodowany przeziębieniem.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nadciśnienie tętnicze, choroby serca, cukrzyca, nadczynność tarczycy, zaburzenia w oddawaniu moczu na tle przerostu gruczołu krokowego, jaskra z wąskim kątem przesączania, jednoczesne leczenie inhibitorami MAO (zachować minimum 2 tygodnie odstępu od zaprzestania stosowania) lub lekami przeciwparkinsonowskimi; dzieci poniżej 6 r.ż., ciężka niewydolność wątroby, choroba alkoholowa; wrodzony niedobór G-6-PD i reduktazy methemoglobinowej. Ostrożnie stosować w ciąży i okresie karmienia; unikać stosowania w I trymestrze ciąży.

Działanie niepożądane:
Istnieją pojedyncze opisy zmian w obrazie morfologicznym krwi po paracetamolu: trombocytopenii, leukopenii, agranulocytozy oraz skórnych reakcji alergicznych. Sporadycznie mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, m.in. ze względu na zawartość gwajakolu - nudności, wymioty, biegunka, pieczenie w nadbrzuszu. Przy nadwrażliwości lub zastosowaniu w dużych dawkach może powodować senność, zawroty głowy, euforię, zaburzenia nastroju.

Interakcje:
Stosowanie paracetamolu z lekami hamującymi jego rozkład w wątrobie (rifampicyna, karbamazepina, fenobarbital, glutetymid, fenytoina) zwiększa ryzyko uszkodzenia wątroby; z lekami z grupy NLPZ - zwiększa ryzyko uszkodzenia nerek; z inhibitorami MAO lub lekami przeciwparkinsonowskimi może wywołać stany pobudzenia i wysoką gorączkę. Cymetydyna, metyrapon, probenecid, antypiryna, salicylamid, izoniazyd, ranitydyna, propranolol - wydłużają okres półtrwania paracetamolu we krwi. Pseudoefedryna stosowana z glikozydami naparstnicy może nasilać ektopową aktywność układu bodźcoprzewodzącego serca; nasila działanie innych leków sympatykomimetycznych, osłabia działanie przeciwnadciśnieniowe guanetydyny i rezerpiny. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyje mogą nasilać działanie pseudoefedryny.

Dawkowanie:
Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: 2 tabl. co 6-8 h, maksymalnie 8 tabl. na dobę. Dzieci 6-12 r.ż.: 1 tabl. co 6-8 h, maksymalnie 4 tabl. na dobę.

Zadaj pytanie specjaliście

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
pixel