Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Problemy z erekcją - najczęstsze powody zaburzenia erekcji

05.06.2022
Problemy z erekcją - najczęstsze powody zaburzenia erekcji

Zaburzenie erekcji – zmiany hormonalne

Przede wszystkim, mówiąc o dysfunkcji erekcyjnej, jak inaczej nazywa się impotencję, musimy pamiętać o tym, że nigdy nie jest ona chorobą samą w sobie, a objawem innego schorzenia. Oczywiście, często zaburzenie erekcji jest po prostu naturalnym objawem starzenia się organizmu. Po pięćdziesiątym roku życia męski organizm produkuje coraz mniej męskich hormonów – androgenów – przy jednoczesnym wzroście prolaktyny.

Najważniejszym hormonem pod tym względem jest testosteron, który wpływa na zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Gdy po ukończeniu 65 roku życia dochodzi do szybkiego spadku testosteronu, osiągnięcie wzwodu może stać się praktycznie niemożliwe. Takie zaburzenie erekcji można leczyć farmakologicznie.

Przyczyny somatyczne problemów ze wzwodem

Za zaburzenia erekcji często odpowiadają problemy z układem sercowo-naczyniowym. Erekcja następuje poprzez ukrwienie prącia, dlatego w momencie, gdy mężczyzna zmaga się ze schorzeniami krążenia, takimi jak miażdżyca, dopływ krwi do prącia zmniejsza się. Choroby układu sercowo-naczyniowego mogą sprawiać, że dopływ krwi do prącia jest ograniczony lub że krew odpływa z członka zbyt szybko, uniemożliwiając tym samym odbycie satysfakcjonującego stosunku.

Zaburzenia erekcji mogą być spowodowane także innymi chorobami – na przykład metabolicznymi i endokrynologicznymi, a także schorzeniami neurologicznymi. Co więcej, w niektórych przypadkach brak wzwodu jest spowodowany dość prozaicznymi czynnikami – nieprawidłową dietą, nadużywaniem alkoholu lub papierosów lub siedzącym trybem życia. W takich okolicznościach warto zadbać o dietę bogatą w owoce i warzywa oraz postawić na aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na krążenie, wzmacnia organizm i powoduje zwiększoną produkcję testosteronu.

Należy pamiętać, że choroby układu sercowo-naczyniowego są przeciwwskazaniem do stosowania tabletek na erekcję, także tych bez recepty. Z kolei w przypadku schorzeń metabolicznych, endokrynologicznych czy neurologicznych sięgnięcie po tego rodzaju preparaty powinno być skonsultowane z lekarzem.

Psychogenne zaburzenia erekcji

Problemy z erekcją, takie jak brak wzwodu, niepełna erekcja, niemożność utrzymania erekcji czy przedwczesny wytrysk, nie zawsze mają podłoże somatyczne. Miejmy świadomość tego, że w osiągnięciu wzwodu dużą rolę odgrywa psychika, dlatego wszelkie schorzenia i zaburzenia psychiczne również mogą wpływać na wzwód.

Psychogenne zaburzenia erekcji mogą być spowodowane między innymi depresją, ostrym lękiem, chronicznym stresem, przewlekłym zmęczeniem, traumami z przeszłości czy kompleksem małego członka. W takich okolicznościach konieczne jest udanie się do psychologa lub seksuologa.

U fizycznie zdrowych mężczyzn, w sytuacjach, w których dochodzi do ograniczonego dopływu krwi do prącia, doraźnie można stosować specjalne produkty lecznicze z syldenafilem, takie jak tabletki na erekcję Actigra Forte lub ActiGra Forte.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel