Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Zaszycie alkoholowe ‒ zapomniana metoda czy rewolucyjne rozwiązanie?

03.01.2023

Zaszycie alkoholowe jeszcze nie tak dawno święciło triumfy jako jedna z najpopularniejszych metod leczenia choroby alkoholowej. Obecnie rozwiązanie to budzi wiele kontrowersji, także wśród specjalistów zajmujących się terapią uzależnień. Czy oznacza to, że zaszycie alkoholowe powinno całkowicie odejść do lamusa, na rzecz innych, bardziej nowoczesnych metod leczenia? W poniższym artykule przyglądamy się działaniu tej metody oraz jej potencjalnemu wykorzystaniu. 

Jak działa zaszycie alkoholowe?

Zaszycie alkoholowe zaliczane jest do farmakologicznych metod leczenia alkoholizmu. Metoda ta wykorzystuje w swym działaniu wszywkę alkoholową, czyli jałowe tabletki przeznaczone do wszycia podpowięziowego. Działają one długoterminowo, ponieważ wydzielają stopniowo do krwiobiegu substancję aktywną, jaką jest esperal. Jest to lek hamujący kluczowy etap metabolizmu alkoholu, czyli rozkład toksycznego aldehydu octowego. Osoba z wszywką alkoholową powinna unikać nawet niewielkich ilości alkoholu, ponieważ doprowadzają one do gwałtownego nagromadzenia aldehydu octowego i pojawienia się nieprzyjemnych objawów zatrucia, takich jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • wzmożona potliwość;
  • uderzenia gorąca;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty i bóle głowy;
  • lęk i niepokój;
  • uczucie duszności;
  • przyspieszenie pracy serca;
  • uczucie kołatania serca;
  • spadek ciśnienia tętniczego.

Czy zaszycie alkoholowe leczy uzależnienie?

Warto wyraźnie podkreślić, że wszywka alkoholowa nie jest niestety cudownym lekiem na uzależnienie od alkoholu. Zaszycie alkoholowe zalicza się do metod awersyjnych, które polegają na wymuszeniu abstynencji u chorego poprzez wykształcenie u niego lęku przed negatywnym skutkiem spożycia alkoholu. Łatwo z tego wywnioskować, że zaszycie alkoholowe nie niweluje przyczyn stojących za rozwojem choroby alkoholowej. Chorzy, po ustaniu aktywności wszywki, nierzadko wracają do swojego nałogu. Czy oznacza to zatem, że zaszycie alkoholowe powinno odejść w zapomnienie?

Absolutnie nie! Specjaliści podkreślają, że metoda ta może być bardzo skuteczna jako wsparcie kompleksowej terapii uzależnienia. Sprawdza się ona w połączeniu z profesjonalną psychoterapią uzależnień, zwłaszcza na jej początkowych etapach, gdy chory dopiero wypracowuje mechanizmy radzenia sobie z głodem alkoholowym. Zaszycie alkoholowe to dobra metoda dla osób, które są zmotywowane do walki z nałogiem i pragną zwiększyć swoje szanse na utrzymanie długotrwałej abstynencji.

Zabieg zaszycia alkoholowego? Wybierz mądrze!

Zabieg wszywania esperalu zalicza się do niewielkich zabiegów chirurgicznych. Jest on dość prosty i szybki, pomimo tego istnieje ryzyko groźnych powikłań, w tym zakażeń drobnoustrojami. Właśnie dlatego zaszycie alkoholowe powinno być wykonywane jedynie przez doświadczonego lekarza chirurga. Takiego specjalistę możesz znaleźć w KacDoktorze ‒ firmie świadczącej od wielu lat nie tylko zabiegi wszywania esperalu, ale także wykonującej odtrucie alkoholowe.

Skorzystanie z usług KacDoktora jest banalnie proste. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie, by ustalić dogodny termin wizyty, a pracownicy zajmą się całą resztą. Zaszycie alkoholowe u KacDoktora jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Przebieg zabiegu jest komfortowy i całkowicie bezbolesny, dzięki wykorzystaniu miejscowego znieczulenia. Po wizycie pacjent może otrzymać zaświadczenie lekarskie potwierdzające wykonanie zabiegu.

Chcesz ułatwić sobie walkę z nałogiem? Zaszycie alkoholowe pomoże Ci utrzymać abstynencję nawet przez kolejne 10 miesięcy!

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2023

Polecane produkty

pixel