Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Choroba lokomocyjna u dzieci - metoda nr 1 na jazdę bez wymiotów i bez zażywania leków

09.04.2019
Dolegliwości i choroby

Z powodu choroby lokomocyjnej cierpi wiele osób, jednak ta wyjątkowo uciążliwa dolegliwość zdecydowanie częściej dotyka dzieci niż dorosłych! Jednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z dyskomfortem w podróży jest stosowanie specjalnych leków lub innych preparatów dostępnych w aptekach, jednak większość z tych środków może powodować działania niepożądane! Rozwiązaniem w tej sytuacji jest opaska na mdłości Sea-Band!

Choroba lokomocyjna

U niektórych osób jazda samochodem, autokarem, pociągiem lub innymi środkami transportu może powodować duży dyskomfort i szereg nieprzyjemnych dolegliwości m.in. ze strony układu pokarmowego. Schorzenie to związane jest z tym, że mózg rejestruje sprzeczne informacje dochodzące z narządów zmysłu i równowagi. Błędnik, czyli znajdujący się w uchu wewnętrznym narząd równowagi, nie odnotowuje zmian położenia ciała (rejestruje jednak siły, które powstają w trakcie jazdy np. hamowanie lub przyspieszanie), natomiast narząd wzroku sygnalizuje ruch – zmieniający się krajobraz. W wyniku zgrzytu między różnymi bodźcami organizm odreagowuje niepokojącą sytuację takimi objawami jak złe samopoczucie, bóle oraz zawroty głowy, suchość w ustach bądź ślinotok, nadmierne poty, nudności i wymioty.

Jak radzić sobie z chorobą lokomocyjną?


Jest kilka sposobów pomagających zapobiegać objawom choroby lokomocyjnej, które nie wymagają podawania żadnych doustnych środków farmakologicznych. Po pierwsze zawsze należy zajmować miejsce twarzą do kierunku jazdy. Po drugie przed podróżą nie należy objadać się tłustymi, ciężkostrawnymi potrawami oraz pić gazowanych napojów. Po trzecie należy zadbać o dostęp do świeżego powietrza, otwierając okno oraz robiąc częste postoje. Po czwarte podczas jazdy dobrze jest patrzeć na horyzont (nie na mijane za oknem krajobrazy), w przypadku dzieci doskonale sprawdzają się gry lub zabawy, które zajmują ich uwagę. Po piąte i najważniejsze warto wypróbować oryginalną, angielską opaską na mdłości Sea-Band, którą można stosować u dzieci powyżej 3. roku życia!

Opaska na mdłości Sea-Band

Sea-Band to specjalna opaska na nadgarstek, która – jak dowodzą badania – pozwala zapobiegać objawom choroby lokomocyjnej u dzieci! Za skutecznością opaski Sea-Band stoi tradycyjna technika wykorzystywana w medycynie chińskiej od tysięcy lat – akupresura. Jest to metoda leczenia różnych schorzeń uciskiem określonych punktów na ciele, co ma na celu przywrócenie prawidłowego przepływu energii życiowej Chi (zaburzenie jej przepływu stanowi przyczynę chorób somatycznych). Zgodnie z naukami chińskiej medycyny Chi krąży w ciele, wykorzystując znajdującą się pod skórą niewidoczną sieć kanałów – meridianów. Mamy 12 podstawowych meridianów, które odpowiadają określonym narządom wewnętrznym. W kontekście choroby lokomocyjnej interesujący jest meridian osierdzia, który odpowiada za przepływ energii w klatce piersiowej, harmonizację trawienia i pracy żołądka, a także regulację przepływu krwi i uspokajanie umysłu. Uciskanie tego konkretnego punktu jest praktykowane m.in. w leczeniu bólu w klatce piersiowej, bezsenności, bolesnych lub nieregularnych miesiączek, a także w łagodzeniu mdłości oraz wymiotów, czkawki, odbijania i refluksu. Na meridianie osierdzia znajduje się punkt P6 (Neiguan), który zlokalizowany jest między dwoma głównymi ścięgnami w pobliżu nadgarstka. To właśnie akupresura tego punktu zmniejsza nudności i wymioty!

Akupresura Punktu P6 – czy to działa?

Zachodnia medycyna zwykle nie jest przyjazna technikom, które odbiegają od przyjętych przez nią standardów. Jednak metoda łagodzenia bólu za pomocą stymulowania, uciskania i nakłuwania określonych punktów na ciele jest od lat praktykowana w medycynie konwencjonalnej. Podobnie jak w akupresurze punkty ucisku nie muszą znajdować się tam, gdzie umiejscowione jest źródło bólu, medycyna zachodnia nazywa to zjawisko bólem rzutowym. Tak więc zarówno akupresura, jak i akupunktura są często stosowane jako terapie uzupełniające konwencjonalne leczenie. Zresztą zasadność wykorzystywania tych technik wielokrotnie była tematem artykułów i prac naukowych. Wysoce poważane w środowisku medycznym czasopisma często przedstawiały dowody na skuteczność stymulacji punktu P6 w łagodzeniu mdłości i wymiotów. Takie publikacje pojawiły się w ponad 30 periodykach m.in. w najstarszym recenzowanym naukowym czasopiśmie medycznym The Lancet, ponadto w British Medical Journal, Journal of the Royal Society of Medicine i Journal of the American Society of Obstetricians and Gynecologists.

Opaska na mdłości nie tylko dla dzieci z chorobą lokomocyjną!

Zaletą opaski na mdłości Sea-Band jest jej uniwersalność! Testy kliniczne udowodniły jej skuteczność nie tylko w chorobie lokomocyjnej (u dzieci i dorosłych), ale i w przypadku ciążowych porannych mdłości, mdłości migrenowych, pooperacyjnych oraz mdłości i wymiotów u pacjentów poddawanych chemioterapii. Na rynku dostępne są opaski w dwóch uniwersalnych rozmiarach – SEA-BAND Opaska akupresurowa dla dorosłych i SEA-BAND Opaska akupresurowa dla dzieci. Obie wersje występują w kilku kolorach, wykonane są z trzech rodzajów włókien – nylonu, akrylu i lycry (nie zawierają lateksu). Wysoka skuteczność opasek została doceniona przez osoby z chorobą lokomocyjną, osoby zmagające się z mdłościami po chemioterapii i przez kobiety w ciąży przy uciążliwych porannych mdłościach, również lekarze coraz częściej polecają ją swoim pacjentom, także pacjentom hospitalizowanym! Opaska jest środkiem niefarmakologicznym, nie wywołuje skutków ubocznych (np. suchość w ustach, senność) i co najważniejsze działa bardzo szybko – już po 2-5 minutach! Opaska Sea-Band to produkt wielokrotnego użycia (można ją prać w ciepłej wodzie), stanowi więc inwestycję na lata!

Jak założyć opaskę Sea-Band?


sea band jak założyćStosowanie opaski jest bardzo proste, a także bezpieczne! Dla uzyskania szybkiego i skutecznego działania należy ją prawidłowo założyć! Warto także zwrócić uwagę na to, że w odróżnieniu od środków farmakologicznych, które trzeba zażyć przed rozpoczęciem podróży, opaskę można założyć już po wystąpieniu pierwszych objawów! A jak prawidłowo założyć opaskę? Na wewnętrznej stronie nadgarstka należy umieścić trzy środkowe palce w taki sposób, aby krawędź palca serdecznego umiejscowiona była poniżej pierwszej linii nadgarstka. Tym sposobem pod palcem wskazującym pomiędzy dwoma wyczuwalnymi ścięgnami będzie znajdował się punkt Neiguan. Guzik uciskający, który jest na wewnętrznej stronie opaski, powinien być ułożony w kierunku nadgarstka dokładnie w punkcie P6. Bardzo ważne jest to, aby osoba, która będzie nosić opaskę, przy pomocy własnych palców lokalizowała punkt P6. Dla uzyskania optymalnego efektu zaleca się zakładać opaski na obu nadgarstkach!
jak założyć sea band
Opaska przeciw mdłościom Sea-Band cieszy się wysoką popularnością, o czym świadczy fakt, że dostępna jest w 50 krajach na całym świecie, a w Anglii jej sprzedaż niezmiennie utrzymuje się na wysokim poziomie od 20 lat! Jeśli Twoje dziecko cierpi z powodu choroby lokomocyjnej, warto wypróbować alternatywną metodę leczenia, jaką jest opaska Sea-Band. Jest to produkt o skuteczności potwierdzonej badaniami klinicznymi, na jego korzyść przemawia także brak skutków ubocznych, które towarzyszą zażywaniu środków farmakologicznych!

Autor: mgr Ewa Krulicka, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Kwiecień 2019

Polecane produkty

Rekomendowane produkty
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel