Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Oleje na włosy - fantastyczny sposób na zdrowe, mocne i piękne włosy!

15.01.2017
Pielęgnacja

Od kilku lat wśród kobiet utrzymuje się silny trend promowania naturalnych kosmetyków oraz nieinwazyjnych sposobów pielęgnacji włosów. Zachwytom nad olejowaniem włosów właściwie nie ma końca. Kto da sobie szansę i będzie regularnie stosował olejki, całkowicie odmieni swoje włosy! Staną się mocniejsze, gładsze, skończą się problemy z puszeniem! Nie wiesz, od czego zacząć? Oto kilka porad dla początkujących włosomaniaczek!

Korzyści z olejowania włosów 

Niestety włosy mają wielu wrogów! Zła pielęgnacja, szkodliwe składniki w kosmetykach, gorące powietrze suszarki lub prostownicy, zbyt mocne związywanie włosów, noszenie czapek, zła dieta. Sporo tego! Jednak w dużej mierze stosowanie olejków może zneutralizować niekorzystne działanie powyższych czynników i przywrócić włosom wspaniały wygląd, a także wzmocnić ich ochronę. Olejowanie włosów przyczynia się do ich regeneracji i odbudowy, a to oznacza poprawę elastyczności i sprężystości. Kosmyki stają się gładsze i błyszczące. U wielu kobiet wyraźnie zmniejsza się problem wypadania włosów, ich łamania i rozdwajania końcówek. Jeśli dotyczy Cię problem łupieżu, nadmiaru sebum, podrażnionego skalpu, puszenia i elektryzowania się włosów, olej może stanowić idealne rozwiązanie! 

Jak stosować olejki na włosy? 

Na to pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi, istnieją różne szkoły stosowania olejów na włosy. Spośród kilku wytycznych, kilku zasad i sposobów Ty sama musisz wybrać optymalną dla Twoich włosów metodę! Co sprawdza się u innych, u Ciebie może powodować odwrotny efekt, dlatego testujemy, eksperymentujemy i obserwujemy! Pewne jest, że olejowanie włosów musi odbywać się regularnie, reszta zależy od kilku czynników tj. rodzaju włosów, stopnia ich zniszczenia, częstotliwości mycia, reakcji na oleje. Jednym słowem zabiegi można powtarzać 2 razy w tygodniu, co drugi dzień, a nawet codziennie. Te same czynniki decydują o tym, jak długo należy trzymać olej na włosach. Optymalny czas to 1-2 godziny, ale można i całą noc. Kwestią sporną jest nakładanie oleju na skórę głowy. Z pewnością istotne jest, jaki olej aplikujemy i na jak długo, jednak jest to sprawa indywidualna! Nanosząc olej, należy zachować umiar! Nie chodzi o zatopienie włosów w głębokim tłuszczu, jedynie o dokładne pokrycie ich cieniuteńką warstwą. Proszę uwierzyć, że jedna łyżeczka oleju to optymalna ilość! A czym zmyć włosy, aby pozbyć się lepkiej warstwy? Zasadniczo zaleca się dwukrotne umycie włosów z użyciem łagodnych szamponów bez silnie działających detergentów (SLS/SLES) i bez silikonów, które mogą niweczyć osiągnięty efekt. 

Jak dobrać olejek do rodzaju włosów? 

Nie zdecydowałaś jeszcze, czy chcesz podjąć się tego wyzwania? Zamiast wydawać niepotrzebnie pieniądze, na początek spróbuj wykorzystać oleje, które posiadasz w kuchni. Na pierwszy ogień niech pójdzie oliwa z oliwek, olej z pestek winogron czy olej kokosowy. Nic nie tracisz, a możesz zrobić małe rozpoznanie. A jeśli złapałaś bakcyla i chcesz spróbować na poważnie – znawcy, a właściwie znawczynie, tematu polecają dobierać oleje w zależności od stopnia porowatości włosa, czyli stopnia odchylenia łuski włosa w stosunku do jego rdzenia. Jak się to ma w praktyce? Oferta olejków do włosów jest ogromna, a wśród nich pełen przekrój właściwości, trudno się na coś zdecydować, wtedy dobranie olejku do porowatości włosów znacznie zawęża krąg. Z drugiej jednak strony Twoje włosy mogą mieć swoje zdanie i żaden z potencjalnych kandydatów nie spełnia swojej funkcji! Pamiętaj, że każde włosy są inne i mają inne potrzeby. W poszukiwaniu swojego ideału posiłkuj się opiniami innych, mnóstwo dokładnych informacji, liczne recenzje produktów oraz opinie użytkowniczek znajdziesz na stronie www.olejeknawlosy.pl 

Ulubieńcy mas 

Gdyby powstał ranking na najpopularniejszy olejek do włosów, z całą pewnością, i to w przedbiegach, wygrałby go olej kokosowy. Jak się okazuje, króluje on nie tylko w kuchni! Nierafinowany olej kokosowy to esencja dogłębnego nawilżenia, odżywienia i obłędnego zapachu! Drugi hit to olejek arganowy nazywany „Złotem Maroka” genialnie wygładza i odżywia. Wiele zwolenniczek ma również olej z awokado, olej ze słodkich migdałów, olej z czarnuszki, olej lniany, a także specjalne mieszanki np. olej Khadi lub Orientana Ajurweryjski olejek do włosów Amla i Bhringaj. 

Początek Twojej przygody z olejami może być trudny, metodą prób i błędów musisz odnaleźć produkty, które najbardziej odpowiadają Twoim włosom, a także znaleźć złoty środek w kwestii częstości olejowania oraz czasu pozostawiania oleju na włosach. A jeśli do tej pory do pielęgnacji włosów podchodziłaś po macoszemu, z pewnością będziesz musiała nauczyć się systematyczności. Na koniec, jeszcze jedna rada, nie zniechęcaj się! Efekty nie pojawią się od razu, dopiero po 2-3 miesiącach stopniowo zaczniesz odczuwać zmianę, zmianę, która Cię zachwyci!

Autor: Ewa Krulicka

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2017
pixel