Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Altacet - lek ciągle w użyciu, w czym pomaga?

20.05.2020
Porady farmaceuty
Altacet - lek ciągle w użyciu, w czym pomaga?Gdybyś wiedział, że upadniesz, to byś sobie usiadł... a jak już upadniesz, to co wtedy? Stłuczenie potrafi dać dać się we znaki bardziej niż skaleczenie! W miejscu urazu pojawia się obrzęk i wylew podskórny (krwiak), a na dodatek stłuczone miejsce jest bardzo tkliwe i każde muśnięcie wywołuje ostry ból. W apteczce domowej nie może zabraknąć produktów pierwszej pomocy na stłuczenia, a wśród nich koniecznie powinien znaleźć się Altacet żel.

Jak rozpoznać stłuczenie?

Stłuczeniem nazywamy uraz powstały przy upadku lub wskutek uderzenia tępym przedmiotem. Wypadki takie prowadzą do uszkodzenia tkanki podskórnej bez przerwania ciągłości skóry i choć stłuczenia należą do jednych z najczęstszych obrażeń, jakie mogą się nam przytrafić w rożnych sytuacjach, to i tak bywają niejednokrotnie bardziej dokuczliwe niż inne – często poważniejsze urazy. Ból podczas ruchu i nadwrażliwość na dotyk, zniekształcenie stawu, widoczny obrzęki i zasinienie skóry – te objawy to znak rozpoznawczy stłuczenie, ale nie tylko! Podobne symptomy mogą towarzyszyć np. zwichnięciu, dlatego tak ważne jest prawidłowe rozpoznanie urazu, a w razie jakichkolwiek wątpliwości lub braku ustąpienia dokuczliwych objawów w ciągu kilku dni niezwłoczna konsultacja z lekarzem.

Stłuczenie, obrzęk – pierwsza pomoc Altacet żel!

Nawet najbardziej przezorni z nas, nie są w stanie wyposażyć domowej apteczki na każdą okoliczność. Gdyby tak było, mielibyśmy w domu magazyn na miarę zapasów dobrze prosperującej apteki! Tabletki przeciwbólowe, opatrunki, plastry, środki do dezynfekcji – to absolutne minimum, lecz warto – naprawdę warto, dodać do tej listy leki zawierające octowinian glinu. Preparaty zawierające glin, przyniosą nieocenioną pomoc i ulgę przy stłuczeniach, obrzękach stawowych i pourazowych oraz w obrzękach spowodowanych oparzeniami pierwszego stopnia. W lekkich stłuczeniach ogromną ulgę przyniosą zimne okłady oraz dostępne na rynku preparaty chłodzące w sprayu np. Altacet Ice spray chłodzący na urazy.

Jeśli stłuczona została kończyna, wówczas należy unieruchomić ją na kilka dni, co przyspieszy gojenie się stłuczenia oraz zmniejszy obrzęk. Leki w postaci żeli, maści, kremów doskonale łagodzą dolegliwości pourazowe – działają przeciwbólowo, przeciwobrzękowo oraz przeciwzapalnie. Altacet żel zawiera w składzie glin (octanowinian glinu) i taktowany jest jako lek o działaniu ściągającym, przeciwobrzękowym, miejscowo łagodzącym ból. Altacet żel aplikowany w miejscu urazu, przyczynia się do zmniejszenia wysięku i stanu zapalnego, ponadto zawiera w składzie mentol, który działa przyjemnie chłodząco na obolałe miejsce. Lek ten, podobnie jak jego odpowiednik Altaziaja firmy farmaceutycznej Ziaja – nie jest preparatem trudno dostępnym, możemy go nabyć bez recepty w każdej aptece stacjonarnej lub internetowej.

Godne uwagi są także tabletki Altacet – do stosowania zewnętrznego! Tabletki te, należy rozpuścić w wodzie, a otrzymany roztwór (kwaśna woda) stosuje się do okładów – zawsze według zaleceń podanych w ulotce leku. Czy Altacet żel lub Altacet tabletki zostały zapomniane i powinny być zastąpione innymi, być może lepszymi preparatami? Absolutnie nie! Czasami „proste”, tanie i sprawdzone od lat rozwiązania to najlepsze rozwiązania!

Autor: tech.farm. Anna Bawer,

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2020
Rekomendowane produkty
ALTACET x 6 tabletek

ALTACET x 6 tabletek

14,51 zł
ALTACET żel 75g

ALTACET żel 75g

21,41 zł
ALTACET ICE aerozol 130ml

ALTACET ICE aerozol 130ml

20,38 zł
Altaziaja 10 mg/g żel 75g

Altaziaja 10 mg/g żel 75g

8,59 zł
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel