Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Dieta redukcyjna - czy jedzenie z pudełek będzie najlepszym wyborem

29.03.2022
Dieta redukcyjna - czy jedzenie z pudełek będzie najlepszym wyborem

Czym jest dieta redukcyjna?

Dieta redukcyjna to sposób odżywiania, którego celem jest osiągnięcie ujemnego bilansu kalorycznego. Organizm powinien więc więcej kalorii spalać, niż przyjmować? W jaki sposób osiągnąć taki efekt? Najpierw warto wykorzystać kalkulator kalorii, aby określić własne zapotrzebowanie. Na podstawie Twojego wzrostu, wieku, płci, wagi i aktywności fizycznej zostanie obliczony popyt kaloryczny. Dieta redukcyjna będzie miała miejsce wtedy, gdy zjesz mniej, niż w rzeczywistości potrzebujesz. Możesz również wdrożyć ćwiczenia, na przykład kilka razy w tygodniu, aby szybciej spalać tkankę tłuszczową. W takim razie ile kalorii w ciągu dnia spożywać? Bardzo często stosuje się zasadę od 300 do 500 kcal względem dobowego zapotrzebowania. Wówczas występuje dieta redukcyjna, a tkanka tłuszczowa ulega systematycznemu spalaniu – w efekcie chudniesz. Warto jednak zadbać o to, aby spożywane posiłki były pełnowartościowe, smaczne i sycące. Ujemny bilans kaloryczny nie zawsze musi wiązać się z ciągłym uczuciem głodu. Odpowiednio zaplanowana dieta redukcyjna może być naprawdę przyjemna!

Dieta pudełkowa a redukcja

Czy dieta pudełkowa może pomóc w redukcji? Oczywiście, że tak! To w wielu przypadkach nawet lepsze rozwiązanie, ze względu na wygodę. Wybierając konkretne menu, zdecyduj się na wariant o odpowiedniej wartości kalorycznej. Pamiętaj, że redukcja następuje wtedy, gdy spożywasz mniej, niż potrzebujesz w rzeczywistości według kalkulatora kalorii. Jednocześnie należy wybrać taką dietę, aby nie czuć nadmiernego głodu, który mógłby doprowadzić do podjadania. Jeżeli nie wiesz, jaką opcję w cateringu wybrać, skontaktuj się z dietetykiem. Po konsultacji będziesz w stanie określić, ile kalorii chcesz spożywać, aby chudnąć bez ciągłego głodu. Diety pudełkowe występują w różnych wariantach, zwykle od około 1000 kcal do nawet 3000 kcal. Jedząc posiłki przygotowane przez catering, będziesz mieć pewność, że w Twoim organizmie następuje redukcja. W trosce o zdrowie warto przygotować także plan treningowy. Pamiętaj, że lekka aktywność fizyczna jest lepsza, niż żadna!

Jaką dietę pudełkową wybrać podczas odchudzania?

Najważniejszą kwestią podczas redukcji jest utrzymywanie ujemnego bilansu kalorycznego. Warto więc wybrać dietę pudełkową, która ułatwi ten proces. Dobrze sprawdzi się menu, które dostarcza określoną pulę kalorii, ale jednocześnie posiłki są odpowiednio sycące. Jednocześnie dania muszą obfitować w składniki odżywcze, mikro- i makroelementy, a także witaminy oraz minerały. Zależnie od Twoich preferencji dieta pudełkowa może zawierać produkty mięsne lub mieć charakter vege. Dostępne są także warianty ketogeniczne oraz dla osób z hashimoto. Bez względu na Twoje nawyki żywieniowe oraz indywidualne upodobania z pewnością znajdziesz dietę pudełkową na miarę własnych potrzeb.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2022
pixel