Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

E-recepta bez wychodzenia z domu

23.05.2023

Zabrakło Ci leków, a nie masz czasu umawiać się na wizytę u specjalisty! Skorzystaj z platformy telemedycznej, która oferuje takie usługi jak m.in. konsultacja lekarska z e receptą lub e-zwolnieniem. Jest to prosty i wygodny sposób na uzupełnienie zapasu leków stosowanych na stałe, w tym antykoncepcji. Jak można zamówić konsultację z e receptą? 

Czym jest platforma telemedyczna? 

Pandemia koronawirusa niejako „wynalazła” teleporady medyczne. Pacjenci nie z własnej woli musieli godzić się na taką formę wizyt lekarskich. Obecnie, gdy życie wróciło do normy, okazało się, że konsultacje medyczne przez telefon lub przez internet nie są takie złe, a w niektórych przypadkach bywają bardzo pomocne. W ten sposób, czyli szybko i bez wychodzenia z domu, można zamówić konsultację z e-receptą. Otrzymana e recepta przez internet ma taką samą ważność jak wypisywana przez lekarza w gabinecie. 

Platforma telemedyczna Medicept to miejsce, gdzie można skorzystać z profesjonalnej porady lekarza i otrzymać receptę na potrzebne leki. Korzystając z oferty serwisu, e recepta znajdzie się na mailu już w ciągu 15 minut (maksymalnie do 60 minut), a nawet szybciej (około 5 minut), jeśli zgłoszenie wyśle się za pomocą aplikacji mobilnej (jest ona dostępna na Google Play lub App Store). Czy są jakiekolwiek ograniczenia? Czy każda recepta przez internet może być wystawiona? Nie, nie każdy lek można wypisać bez uprzedniej osobistej wizyty u lekarza. 

Standardowa opcja zgłoszenia, czyli przez formularz internetowy dotyczy konsultacji z e-receptą. Ta usługa polecana jest w sytuacji, gdy potrzebna jest m.in.: e recepta na antykoncepcję oraz „tabletkę po”, e recepta online na różne leki przyjmowane na stałe, e recepta na leki przeciwbólowe, e recepta na leki stosowane doraźnie, np. w leczeniu infekcji intymnych. 

W przypadku, gdy potrzebna jest e recepta online na antybiotyk, wówczas niezbędna jest teleporada! Po takiej telefonicznej konsultacji z lekarzem dostępna jest również e recepta na inne leki niewystawiane przez aplikację lub formularz internetowy, e-skierowanie na badania oraz e-zwolnienie. Nie ma natomiast w ogóle możliwości otrzymania recepty na leki psychotropowe i odurzające. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że po konsultacji lekarz może odmówić wystawienia recepty, jeśli pojawią się ku temu przeciwwskazania. Gdy e recepta online przez internet nie zostanie wystawiona, nie przysługuje zwrot kosztów. 

Ile kosztuje konsultacja z e-receptą? 

Jest to usługa płatna. Ma to związek z tym, że Medicept to jest prywatny podmiot wykonujący działalność leczniczą bez umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia. Z tego też względu recepta online jest pełnopłatna. Ile to wszystko kosztuje? Cena konsultacji przez aplikację mobilną wynosi 49,99zł, konsultacji przez stronę internetową – 59,99zł, a konsultacji telefonicznej – 79,99zł. 

Jak zamówić konsultację z e-receptą przez internet? 

e recepta przez internet w ciągu kilkunastu minut? To bardzo proste. Proces przebiega w paru krokach. Po pierwsze należy wypełnić dostępny na portalu krótki formularz, gdzie wpisuje się nazwy, dawkę i liczbę opakowań potrzebnych lekarstw. Jednorazowo lekarz może wypisać receptę na 3 leki. Dodatkowo trzeba odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących zamawianego leku oraz pytań związanych ze schorzeniem, które leczone jest za pomocą danych preparatów. Należy również uzupełnić podstawowe informacje, jak dane osobowe oraz adres mailowy (jest niezbędny, gdyż w ten sposób lekarz przesyła kod do e-recepty). Po drugie należy dokonać wpłaty. Gdy usługa zostanie opłacona, lekarz skontaktuje się z Tobą w celu weryfikacji zgłoszenia. Jeśli nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, e recepta w ciągu kilku minut pojawi się na mailu. 

W celu umówienia telekonsultacji należy zgłosić się za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej. Teleporada jest konieczna do otrzymania np. e-recepty na antybiotyk. W zgłoszeniu należy podać swoje dane, uzupełnić informacje o stanie zdrowia, wybrać dogodny termin, w którym ma odbyć się konsultacja z lekarzem, a także uiścić opłatę. Po dopełnieniu wszystkich kroków lekarz zadzwoni w wyznaczonym terminie. Należy pamiętać, że w trakcie konsultacji lekarz ma prawo do wglądu do Twojej dokumentacji medycznej. 

Jak zrealizować e-receptę w aptece? 

To nic trudnego, poradzi sobie z tym każdy! Wystarczy podać farmaceucie czterocyfrowy kod PIN. Znaleźć go można w wiadomości mailowej wysłanej przez lekarza. Po podaniu kodu należy też podać swój numer PESEL. I to wszystko! e recepta zostanie zrealizowana w każdej aptece. Warto pamiętać, że recepta online jest ważna przez 30 dni od daty jej wystawienia. Jeśli e recepta została wystawiona na antybiotyk, wówczas ważna jest zaledwie przez 7 dni! 

Jakie są zalety konsultacji medycznej z e-receptą? 

Największą zaletą konsultacji z e-receptą przez internet jest wygoda – nie trzeba nigdzie jechać, a także czas – e recepta online wystawiana jest w kilkanaście minut, lekarz się z Tobą skontaktuje w ciągu około 15 minut po opłaceniu zgłoszenia. Tak, jest to płatna usługa, jednakże weryfikacja zgłoszenia i telekonsultacje prowadzone są wyłącznie przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy! Teleporady udzielane przez specjalistę to doskonałe rozwiązanie dla osób, które mają problemy z poruszaniem się lub osób starszych, a także dla osób pracujących i mieszkających w mniejszych miejscowościach. Nie trzeba iść do przychodni, nie trzeba czekać w długiej kolejce, platforma jest czynna 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu! 

Najważniejsze jest to, że jest to całkowicie legalny sposób wystawiania e-recept. Platforma e-zdrowia Medicept wpisana jest do Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (nr 000000228538). Duży nacisk kładziony jest tu na bezpieczeństwo. Serwis zapewnia ochronę danych osobowych na najwyższym poziomie. Jeśli chodzi zaś o metody płatności, to za usługę można zapłacić za pomocą bezpiecznych płatności PayU. 

Platforma e-zdrowia Medicept daje możliwość bezproblemowego i szybkiego uzyskania potrzebnej recepty. Po zgłoszeniu i weryfikacji przez lekarza e recepta online dostępna jest na mailu. Cały proces trwa zwykle kilkanaście minut, a w przypadku korzystania z aplikacji mobilnej jest jeszcze krótszy! Wszystko przebiega bezpiecznie, a do dyspozycji pacjentów są wyłącznie wykwalifikowani lekarze.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel