Ekologiczne podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne

08.11.2020
Pielęgnacja
Ekologiczne podpaski, tampony i kubeczki menstruacyjne

Okres, miesiączka, menstruacja – nieważne jak nazwiesz, zawsze będą to dni wycięte z życiorysu. Każda kobieta od okresu dojrzewania po menopauzę dobrze wie, jak radzić sobie w tych „trudnych” dniach, a Ty jaką ochronę wybierasz, by czuć się naprawdę komfortowo? Kubeczek menstruacyjny, ekologiczne podpaski, organiczne tampony, a może drogeryjne, reklamowane artykuły higieniczne?

Artykuły higieniczne dla kobiet – niezbędnik

Niezbędnik miesiączkującej kobiety to głównie podpaski i tampony. Ich rodzaj oraz rozmiar dobiera się według indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są podpaski na dzień i na noc, z siateczką bez siateczki, ze skrzydełkami i bez skrzydełek, a także przyjazne dla ciała organiczne podpaski w różnych kształtach i rozmiarach oraz kontrowersyjne podpaski wielorazowego użytku, które także mają swoje wielbicielki. Decydując się na używanie tamponów mamy do wyboru m.in.: tampony z aplikatorem i bez aplikatora, wykonane z organicznej bawełny lub ze specjalną powłoczką, jednorazowe i wielorazowe wykonane z gąbki. Kolejną ważną sprawą, która decyduje o wyborze odpowiedniego zabezpieczenia jest intensywność krwawienia: od słabej w początkowych i końcowych dniach menstruacji, poprzez krwawienie normalne/umiarkowane, aż po intensywne, gwałtowne krwawienie, które wymaga naprawdę solidnego zabezpieczenia. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć produkty dostosowane do własnych potrzeb i na każdym etapie miesiączki czuć się komfortowo i bezpiecznie.

Ekologiczne podpaski lepsze od tradycyjnych?

Wiemy nie od dziś, że moda na eko zagościła w wielu branżach – w tym także w branży artykułów higienicznych. Co wyróżnia organiczne podpaski i organiczne tampony oprócz wyższej ceny? Okazuje się, że całkiem sporo! Nie wywołują podrażnień i alergii, są nieperfumowane i przyjazne dla środowiska. Ekologiczne podpaski produkowane są z użyciem certyfikowanej, organicznej bawełny, która nie jest poddawana „obróbce”chemicznej. Ten argument przeważa, jeśli chodzi o kobiece zdrowie, a dając wiarę zapewnieniom producentów np. marce Masmi, ich produkty nie zawierają chloru, dioksyn, pestycydów, składników GMO, alergizujących komponentów zapachowych i sztucznych barwników. Warto podkreślić, że czołowi producenci, tacy jak Masmi, na potwierdzenie jakości swoich wyrobów posiadają liczne certyfikaty, które liczą się w kręgach pro eko i potwierdzają najwyższą jakość oferowanych produktów. Artykuły tego typu charakteryzują się dobrą chłonnością i wysokim bezpieczeństwem stosowania – także w czasie połogu!

Ekologiczne podpaski lub tampony, a może kubeczek menstruacyjny?

Hitem ostatnich kilku lat jest pojawienie się na rynku kubeczków menstruacyjnych. Dla jednych hit dla drugich kit, a jak jest naprawdę? Kubeczek menstruacyjny wyprodukowany jest z miękkiego silikonu medycznego i wyglądem przypomina niewielki kielich, do którego w czasie okresu zbiera się krew menstruacyjna. Brzmi okropnie, ale dla wielu kobiet kubeczek menstruacyjny to odkrycie stulecia – wygodne, ekonomiczne i ekologiczne! Kubeczek menstruacyjny jest produktem wielorazowego użycia, po zastosowaniu wystarczy go wypłukać i umyć wodą z mydłem. Dodatkowo podobnie jak w przypadku podpasek i tamponów, tak i w przypadku kubeczków menstruacyjnych, mamy możliwość wyboru rozmiaru kubeczka oraz jego koloru – w zależności od marki wybór potrafi być naprawdę imponujący! Ten rodzaj zabezpieczenie menstruacyjnego to nie tylko kobiecy, modny gadżet, ale także skuteczne i bardzo ekologiczne rozwiązanie. Choć używanie kubeczka menstruacyjnego może wydawać się nieco skomplikowane, w gruncie rzeczy wcale takie nie jest!

Autor: tech.farm. Anna Bawer

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2020
pixel