Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Endermologia - modelowanie ciała bez bólu i rekonwalescencji

14.06.2022
Endermologia - modelowanie ciała bez bólu i rekonwalescencji

Endermologia to nieinwazyjny i relaksujący zabieg oferowany w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych i klinikach medycyny estetycznej. Wyjaśniamy, na czym polega masaż endermologiczny i jakich efektów można się po nim spodziewać. 

Co to jest endermologia?

Endermologia to zabieg opierający się na masażu mechanicznym, opracowany w 1985 roku przez Francuza Louisa-Paula Guitay'a. W katowickiej Klinice Miracki skorzystasz z endermologii, wykonywanej najnowocześniejszym urządzeniem – Endermologie LPG Alliance. Technika polega na masowaniu i ugniataniu ciała przy pomocy głowicy wyposażonej w rolki i zmotoryzowaną klapkę. W urządzeniu zastosowano również próżnię, która pozwala na zwiększenie ukrwienia tkanek.

Bezinwazyjne modelowanie ciała

Endermologia wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa. Przed zabiegiem pacjent musi włożyć specjalny, jednorazowy kostium, który ułatwia pracę głowicą, chroni przed podrażnieniami oraz umożliwia efektywne modelowanie ciała. Sesja trwa około 30 minut. Kosmetolog przesuwa głowicę masującą, która pod wpływem podciśnienia, powoduje powstanie fałdu skórnego. Ciało przybiera kształt fali, co umożliwia jego dokładne rolowanie, na zewnątrz i od wewnątrz, za pomocą elektronicznie sterowanych rolek. Co istotne, żeby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi, ale także względem siebie, zgodnie ze stanem tkanki oraz intensywnością wybranego zabiegu. Fałdowanie i rolowanie tkanki w wielu kierunkach pobudza mikrokrążenie w skórze, co wpływa na znaczną poprawę jej kondycji.

Specjaliści zalecają wykonanie co najmniej 10 zabiegów endermologii w kilkudniowych odstępach. Rekomendują również łączenie jej z innymi, nieinwazyjnymi procedurami medycyny estetycznej, takimi jak zabieg mikrofalami Coolwaves™ (urządzeniem Onda) czy zabieg Schwarzy (wykorzystujący stymulację elektromagnetyczną). Po każdej sesji endermologii można wrócić do swoich codziennych czynności, a więc nie jest potrzebna rekonwalescencja.

Zalety endermologii

Regularne sesje endermologii stymulują układ limfatyczny w celu usprawnienia drenażu i usuwania toksyn z organizmu. Krew staje się bogatsza w tlen i składniki odżywcze, dzięki czemu procesy regeneracyjne skóry przebiegają sprawniej. W związku z tym zabieg ten niesie ze sobą liczne korzyści:

  • Redukuje cellulit – to jedno z głównych zastosowań tego zabiegu. Głęboki masaż uelastycznia tkankę łączną i rozbija podskórne złogi tłuszczu, odpowiedzialne za tworzenie się tzw. pomarańczowej skórki. Powierzchnia skóry staje się wyraźnie gładsza już po kilku zabiegach.
  • Ujędrnia skórę – zabieg endermologii stymuluje fibroblasty, które produkują substancje odpowiedzialne za teksturę i zdrowy koloryt skóry: elastynę, kwas hialuronowy i kolagen. Elastyna sprawia, że ​​skóra staje się bardziej promienna i elastyczna. Kwas hialuronowy zapewnia lepsze nawilżenie i jędrność. Kolagen spłyca zmarszczki i ujędrnia skórę.
  • Usprawnia metabolizm tkanki tłuszczowej – intensywny masaż pobudza lipolizę – proces odpowiedzialny za usuwanie tłuszczu z organizmu. Oznacza to, że regularne sesje endermologii mogą pomóc w likwidacji tzw. miejscowej otyłości.
  • Poprawia funkcjonowanie układu limfatycznego, który jest odpowiedzialny za usuwanie toksyn z organizmu. W efekcie zmniejsza się retencja płynów w organizmie, a obrzęki zostają zredukowane. Niedrożne węzły limfatyczne powodują uczucie osłabienia i zmęczenia – masaż endermologiczny pobudza i dodaje energii.
  • Wpływa korzystnie na samopoczucia – endermologia to również głęboki masaż mięśni. W dodatku zabieg ten powoduje uwalnianie endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dlatego doskonale sprawdza się u osób, które narażone są na ciągły stres i napięcia. 

Jeśli chcesz poznać więcej zabiegów modelowania ciała, zachęcamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2022
pixel