Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza w domu?

10.05.2022
Gdzie ustawić oczyszczacz powietrza w domu?

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym niczym bumerang powraca temat jakości powietrza, jakim oddychamy. Niestety żyjemy w czasach, w których pomimo ogromnego rozwoju technologicznego zanieczyszczenia powietrza to poważny problem niezależnie od pory roku. Również wiosną i latem musimy spodziewać się jego niekorzystnego działania. Jakość powietrza ma wpływ na każdego z nas, nasze samopoczucie, a także zdrowie, a obecne w nim zanieczyszczenia mogą stać się przyczyną poważnych schorzeń. Istotnym problemem okazuje się nie tylko powietrze na zewnątrz, ale i to, którym oddychamy w swoim domowym zaciszu. Skutecznym rozwiązaniem, które pomoże nam w pozbyciu się zanieczyszczeń, jest oczyszczacz powietrza. Gdzie najlepiej umiejscowić go w swoim domu, aby przynosił nam jak najwięcej korzyści? 

Jak pozbyć się zanieczyszczeń powietrza? 

Niektóre osoby są przekonane, że tylko powietrze na zewnątrz jest dla nas szkodliwe. Niestety to, którym oddychamy w naszych domach i mieszkaniach, również okazuje się bardzo zanieczyszczone. Smog, pyły, pleśnie czy grzyby, a także pyłki roślin będące bardzo silnymi alergenami z łatwością przedostają się do naszych domów i mieszkań przede wszystkim podczas ich wietrzenia, a ponadto przez nieszczelne drzwi i okna. Częste palenie w kominku, a nawet smażenie potraw również przyczynia się do tego, że powietrze w naszych wnętrzach nie jest tak czyste, jak mogłoby nam się wydawać. 

Powszechność chronicznego bólu gardła, kaszlu, bólu głowy czy nasilających się alergii jest w stanie sprawić, że zaczynamy szukać skutecznych rozwiązań na to, jak zadbać o jakość powietrza w domu. Jednym z najlepszych jest wybór produktu, jakim jest oczyszczacz powietrza. 

Oczyszczacz powietrzaniezbędnik w Twoim domu 

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które jeszcze nie tak dawno nie należało do popularnych rozwiązań. Tymczasem wzrost zanieczyszczeń środowiska w naszym najbliższym otoczeniu, coraz większa liczba osób zmagających się z alergiami, a także coraz lepsza jakość i skuteczność tych urządzeń sprawiły, że oczyszczacze powietrza na dobre zagościły w naszych wnętrzach. Dlaczego warto je posiadać? Przede wszystkim to sprzęt, który gwarantuje nam zawsze czyste i świeże powietrze, niezależnie od warunków, jakie panują na zewnątrz. Zadba o nasze zdrowie, szczególnie jeśli jesteśmy narażeni na działanie zanieczyszczeń niebezpiecznych dla naszego zdrowia (pyły, dym papierosowy, kurz i roztocza, alergeny) czy nieprzyjemnych zapachów. 

Przy wyborze oczyszczacza powietrza warto zwrócić uwagę na:  

  • zastosowany system filtracji; 
  • poziom emitowanego hałasu; 
  • rekomendowaną powierzchnię oczyszczania. 

Oczyszczacz powietrzagdzie go ustawić? 

Niestety sam zakup sprzętu i umieszczenie go w jednym z pomieszczeń nie będzie wystarczające. Nawet najlepszy oczyszczacz powietrza nie będzie prawidłowo spełniał swojej funkcji, jeśli nie będzie dostosowany do powierzchni oczyszczanego pomieszczenia. Każdy oczyszczacz powietrza posiada konkretną moc, która umożliwia mu przefiltrowanie określonej ilości powietrza. Stąd wybór urządzenia o małej mocy i umiejscowienie go na przykład w przestronnym salonie sprawi, że powietrze nie zostanie w pełni oczyszczone. Każdy oczyszczacz powietrza posiada ustaloną wydajność i jest przeznaczony do powierzchni o konkretnym metrażu. Jest to pierwszy element, na który powinniśmy zwracać uwagę przy jego zakupie. 

Na to, gdzie postawić oczyszczacz powietrza, wpływ może mieć także poziom emitowanego hałasu. Nowoczesne oczyszczacze powietrza z reguły nie są głośnymi urządzeniami, jednak głośność ma dość istotne znaczenie, jeśli oczyszczacz planujemy umieścić na noc w sypialni lub w pokoju naszego dziecka. W takie sytuacji najlepiej sięgnąć po urządzenia, które zostały wyposażone w tryb nocny i dzięki temu gwarantują cichą pracę. Przykładem może być oczyszczacz powietrza WELL A7 od Electrolux. 

Kiedy wiesz już, w którym pomieszczeniu umieścić oczyszczacz powietrza, pamiętaj o właściwym ustawieniu mebli. Te nie powinny blokować jego pracy i jednocześnie utrudniać poboru powietrza z pomieszczenia. Warto pamiętać także o miejscach, w których ze względów bezpieczeństwa nie należy umieszczać oczyszczacza powietrza. Są to przede wszystkim źródła ciepła, jak grzejniki czy kominki. Pomieszczenia, w których panuje bardzo wysoka wilgotność (np. łazienka), również nie będą najlepszym rozwiązaniem i mogą doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. 

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać? 

Oczyszczaczem powietrza, który łączy w sobie wydajność, funkcjonalność i cichą pracę, jest WELL A7 od Electrolux. Posiada 5-stopniowy system oczyszczania powietrza. To gwarantuje, że bez przeszkód usunie cząsteczki, których rozmiar nie przekracza 0,3 mikrometra. Co więcej, to mobilne i bardzo praktyczne urządzenie. Dzięki swoim rozmiarom i minimalistycznemu designowi możesz umieścić je dokładnie tam, gdzie tego w danej chwili potrzebujesz, nawet na ścianie w sypialni. WELL A7 będzie bardzo dobrym wyborem w przypadku pokoju Twojego dziecka lub Twojej sypialni. Łagodny szum, jaki generuje, nie zaburzy snu. Aplikacja Electrolux Wellbeing, w którą został wyposażony, umożliwia sterowanie jego ustawieniami przy użyciu swojego smartfona. 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Maj 2022

Polecane produkty

pixel