Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jak pomóc osobie z problemem alkoholowym?

06.09.2020
Jak pomóc osobie z problemem alkoholowym?Alkoholizm to przewlekła choroba, która nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci. Często nie jesteśmy w stanie pomóc osobie z nałogiem i to na nas odbijają się skutki uzależnienia. Warto wziąć pod uwagę opcję detoksu w Centrum Medycznym, aby nie pozostać z zawiązanymi rękoma i móc pomóc osobie w sposób, w jaki tego potrzebuje. Wszystko o detoksie alkoholowym poniżej.

1. Kto powinien skorzystać z detoksu?
2. Jak wygląda odtrucie alkoholowe?
3. Gdzie szukać pomocy?

Kto powinien skorzystać z detoksu?

Detoks przeznaczony jest dla osób, które są w ciągłym ciągu alkoholowym i nie potrafią go przerwać. Osoba, która straciła kontrolę nad swoim życiem lub ma objawy zespołu abstynencyjnego potrzebuje profesjonalnego wsparcia. Przydaje się także w przypadku osób, które intensywnie imprezują w weekendy.

Jak wygląda odtrucie alkoholowe?

Odtrucie alkoholowe dostarcza organizmowi płyny, elektrolity, witaminy i mikroelementy, które zostały wypłukane przez alkohol. Aby zapobiec niebezpiecznym objawom zespołu odstawienia, stosuje się odpowiednie metody detoksykacyjne. Istotna jest obserwacja objawów oraz opieka psychiatry i psychologa. Podaje się także środki farmakologiczne, które mają przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Przez kroplówkę dostarcza się niezbędne witaminy i mikroelementy. Badanie psychiatryczne i somatyczne oraz obserwacja objawów jest konieczna przy leczeniu alkoholizmu. Uzależnienie od alkoholu jest niebezpiecznie nie tylko fizycznie, ale także psychicznie. Oprócz chorób wątroby i układu nerwowego mogą pojawić się problemy z poruszaniem, mową czy zaniki pamięci. Istotnym krokiem jest także terapia, która pomaga w znalezieniu przyczyny uzależnienia oraz pozbyciu się chęci sięgania po leki.

Gdzie szukać pomocy?

Ośrodkiem godnym polecenia jest Centrum Medyczne MedJol w okolicach Warszawy. Oferują oni profesjonalne wsparcie psychologiczne, używając terapię nawrotów. Okolica ośrodka jest przyjazna i pełna zieleni. Każda osoba może podjąć leczenie w ośrodku, niezależnie gdzie mieszka, w Polsce lub za granicą. Detoks musi odbyć się w formie stacjonarnej, ponieważ wiąże się z wieloma nieprzyjemnymi dolegliwościami. Pacjenci znajdują się pod stałą i całodobową opieką lekarzy oraz psychologów. Czas trwania detoksu poalkoholowego stanowi kwestię indywidualną pacjentów przyjmowanych na oddział i zależy od tego jak długo trwały ciągi alkoholowe oraz w jak dużych ilościach. Detoks może trwać od trzech, do nawet 10 dni. Więcej na temat ośrodka można znaleźć tutaj: http://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2020
pixel