Jak prawidłowo nakładać krem?

12.11.2014
Pielęgnacja

Nakładanie kremu wydaje się być pozornie prostą czynnością. Czy jest tak na pewno? Pamiętajmy, że poprawne nałożenie kremu na twarz czy szyję sprawia, że substancje czynne w nim zawarte mają szansę zadziałać. Jak więc należy nakładać krem, aby w pełni wykorzystać moc jego działania?

KROK 1. Przygotuj skórę do nałożenia kremu

Przed przystąpieniem do nakładania kremu (np. od kosmetyki SylvecoIwostin czy Dermedic) należy odpowiednio przygotować skórę. Twarz, szyję, powieki należy oczyścić z makijażu przy użyciu płynu micelarnego. Dobry efekt osiąga się również stosując tzw. parówki. Dzięki ciepłej parze oraz ciepłej wodzie naczynia krwionośne rozszerzają się, co sprawia, że nakładany krem szybciej się wchłonie.

W przypadku aplikacji kremu na twarz lub szyję warto wykonać peeling konkretnej partii ciała, aby oczyścić skórę. Peeling zapewnia nam nie tylko oczyszczenie skóry od zanieczyszczeń ale pozwala również na usunięcie martwego naskórka. Dzięki temu zwiększy się powierzchnia wchłaniania kremu oraz szybkość i efektywność jego penetracji.

KROK 2. Prawidłowa technika nakładania kremu

Właściwa aplikacja kremu składa się z kilku etapów:

  1. krem nabieramy na opuszki palców (świetnie sprawdzi się np. Dermedic Hydrain 2 o silnym działaniu nawilżającym).
  2. krem nakładamy punktowo najpierw na czoło, skronie a dopiero potem na policzki, brodę, dekolt, szyję.
  3. kolejnie rozprowadzamy krem delikatnymi, okrężnymi ruchami, lekko wklepując krem w skórę. Najważniejsze jest zachowanie odpowiedniego kierunku wklepywania kremu. Zawsze zaczynamy od partii twarzy położonych najniżej, czyli od brody w kierunku czoła, z części zewnętrznych twarzy do wewnątrz. Nie zapominajmy oczywiście o wmasowaniu kremu w dekolt i szyję ruchami podłużnymi w kierunku brody.
  4. krem pod oczy wklepujemy zaczynając od zewnętrznych kącików po wewnętrzne, a potem rozprowadzamy krem delikatnie na górnej powiece. Nakładając krem wokół oczu nie wolno naciągać skóry! Pamiętajmy, aby używać pod oczy specjalnie skomponowanych kremów, które odznaczają się większą łagodnością, lekką konsystencją i skoncentrowanym składem.

W trakcie aplikacji kremu należy pamiętać o równoczesnym masowaniu skóry. Pozwala to na pobudzenie metabolizmu komórek, poprzez co zwiększa się przepływ krwi krwi i limfy. Masowanie zwiększa absorbcję składników czynnych w kremie, co poprawia jego skuteczność. Pamiętajmy więc, aby masować skórę ruchami okrężnymi w kierunku od brody do czoła i od skroni do nosa.

Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala

Apteka internetowa i-Apteka.pl
Autor wpisu:i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2014
pixel