Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Jak znaleźć w internecie sprawdzoną klinikę?

23.06.2021
Jak znaleźć w internecie sprawdzoną klinikę?

Wybór odpowiedniej placówki medycznej, w której można nie tylko skonsultować się ze specjalistą, ale też przejść cały proces diagnostyczny, to nie lada wyzwanie. Polscy pacjenci mają w zwyczaju kierowanie się nazwiskiem danego lekarza, a nie renomą całej kliniki. Poniżej wyjaśniamy, dlaczego znacznie lepiej przyglądać się całym ośrodkom.

Znany lekarz to nie wszystko

Internet jest naszym głównym źródłem informacji, gdy przychodzi do zakupu sprzętu elektronicznego, rezerwacji pobytu w hotelu czy znalezieniu dobrej restauracji. Nic dziwnego, że lekarzy i placówek medycznych także szukamy online – internet jest pełen opinii, które nierzadko potrafią zaważyć na podjęciu ostatecznej decyzji. Polscy pacjenci zazwyczaj kierują się komentarzami dotyczącymi nie całych klinik, a jedynie przyjmujących w nich specjalistów. Dlaczego warto zmienić to podejście? Marcin Fiedziukiewicz, CEO serwisu Kliniki.pl, wyjaśnia: – Dobry lekarz to skarb, jednak jeśli nie będzie miał zapewnionych odpowiednich warunków do pracy, nie będzie mógł w pełni wykorzystać swojej wiedzy i doświadczenia. Właśnie dlatego, szukając placówki medycznej, trzeba zwrócić uwagę także na aspekty takie jak nowoczesny sprzęt oraz zaplecze diagnostyczne.

Liczy się komfort

W krajach zachodnich czy skandynawskich proces wyboru kliniki wygląda inaczej. Pacjenci nie chodzą tam na konsultacje czy zabiegi do konkretnych lekarzy, lecz do placówek i to właśnie ich renoma jest dla nich kluczowa. Kompleksowa opieka najlepszych specjalistów z wielu dziedzin, czystość i przyjazna atmosfera to czynniki decydujące, jednak coraz więcej osób zwraca także uwagę na dodatkowe udogodnienia – dobrą lokalizację, możliwość płatności kartą, liczbę miejsc parkingowych czy komfortowe poczekalnie. – Przychodząc do kliniki, mamy styczność nie tylko z lekarzem. W pierwszej kolejności kontaktujemy się z rejestracją, która jest odpowiedzialna za pierwsze wrażenie związane z całym pobytem w placówce. Czasem wystarczy jeden zgrzyt – niewyjaśnione duże opóźnienie czy brak serdecznego podejścia, aby pacjent zniechęcił się do kliniki, mimo iż przyjmuje w niej dobry lekarz – podkreśla Fiedziukiewicz.

Gdzie znaleźć dobrą klinikę?

Przemiany dotyczące sposobów wybierania lekarzy i placówek zachodzą w Polsce bardzo powoli, jednak już istnieją kliniki, do których pacjenci przychodzą, bo wiedzą, że każdy specjalista, który się tam nimi zajmie, będzie dobry. A zatem jak znaleźć w internecie właściwą placówkę? Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że nie wszystkie opinie znalezione w sieci są weryfikowane. Te rzetelne, napisane przez osoby, które faktycznie odwiedziły dany ośrodek, można znaleźć m.in. na portalu kliniki.pl. Serwis zbiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące klinik w jednym miejscu (m.in. cennik, informacje dotyczące kadry medycznej oraz wyposażenia), dzięki czemu nie trzeba przekopywać całego internetu w poszukiwaniu interesujących danych. Co więcej, od dwóch lat właściciele serwisu przygotowują Kliniki.pl Rating Index – najbardziej obiektywny w Polsce ranking placówek medycznych, oparty na ocenach i opiniach, jakie pacjenci pozostawiają w internecie.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2021

Polecane produkty

pixel