Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Kawa niskodrażniąca - łagodna dla żołądka

17.02.2021
Porady farmaceuty

Uwielbiasz kawę, ale problemy zdrowotne nie pozwalają Ci cieszyć się smakiem i aromatem małej czarnej? Kawa ma wiele właściwości prozdrowotnych, a kofeina w niej zawarta to naturalny i nieoceniony dopalacz. Jeśli na drodze do delektowania się filiżanką kawy są problemy żołądkowe to żaden problem! Wystarczy, że zaprzyjaźnisz się z Bristot Gentile kawą pyszną i łagodną dla żołądka.

Kawa a żołądek

Kawa, choć pyszna i naturalnie pobudzająca może drażnić i powodować nadmierne wydzielanie soku żołądkowego i tym samym przyczyniać się do rozwoju choroby refluksowej. Wielu osobom po spożyciu kawy dokucza zgaga, wzdęcia, niestrawność, ból żołądka, pieczenie. Jest to powodowane zawartością substancji drażniących (kofeina, woski), spożywaniem dużej ilości kawy w ciągu dnia oraz grzech podstawowy – picie kawy na czczo. Kofeina zawarta w ziarnach kawy jest czynnikiem drażniącym i w połączeniu z kwaśnym pH żołądka, może mieć negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka i jelit. Jednak to nie jedyna przeszkoda, ponieważ częściej niż kofeina do złego samopoczucia po spożycia kawy przyczyniają się woski kawowe – czyli grupa związków tłuszczowych, które są trudne do strawienia w przewodzie pokarmowym.

Czym zastąpić kawę?

Kawa, a właściwie zawarta w niej kofeina pobudza, podnosi koncentracje, podbija ciśnienie krwi, stymuluje procesy metaboliczne. Jednak kawa to nie jedyny surowiec zawierający kofeinę, a jej naturalnym źródłem są także: owoce guarany, zielona herbata, yerba mate, kakao, orzeszki cola. Kofeinę zawierają także niektóre leki przeciwbólowe oraz tabletki na odchudzanie. Należy pamiętać, że kofeina to substancja działająca na ośrodkowy układ nerwowy, a jej przedawkowanie może przynieść o wiele więcej problemów zdrowotnych, niż tylko dolegliwości żołądkowe.

Kawa łagodna dla żołądka – z kofeiną, ale bez wosków!

Wiemy już, że za dyskomfort w obrębie jamy brzusznej – bardziej niż kofeina, odpowiadają ciężkie do strawienia przez układ pokarmowy woski kawowe. Czy możliwe jest spożywanie dobrej jakościowo, kofeinowej, smacznej mieszanki kawy pozbawionej wosków? Tak! Z kawowym problemem żołądkowców rozprawiła się kawa Bristot Gentile. Ziarna kawy (mieszanka robusta i arabika) zostały specjalnie przygotowane i wyczyszczone z wosków, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości i smaku kawy. Zabieg ten czyni kawę Bristot Gentile kawą przyjazną dla żołądka, a napój ten rodem z włoskiego podwórka pokochali nie tylko wrażliwcy! Kawa Bristot łagodna dla żołądka zagościła w naszej aptece dobrych kilka lat temu i szturmem zdobyła grono fanów, którzy regularnie zaopatrywali się w swoją ulubioną mieszankę. Po czym jak szybko się pojawiła, tak szybko zniknęła z polskiego rynku, stając się jednym z bardziej poszukiwanych produktów naszej apteki. Od teraz znów dostępna i mamy nadzieję, że zagości u nas na długo – lecz nie wiemy tego na pewno...

Autor: tech.farm. Anna Bawer, i-Apteka.pl

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Luty 2021
pixel