Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Lampa Sollux - czyli lecznicze światło

23.02.2016
Porady farmaceuty

Naświetlanie promieniowaniem podczerwonym - brzmi groźnie i specjalistycznie? Nic bardziej mylnego, gdy pod uwagę bierzemy źródło promieniowania dostępne w powszechnej sprzedaży do użytku domowego. Mam na myśli lampy Sollux, które od wielu lat są dostępne na rynku dla każdego. Lampy Sollux to idealna alternatywna w przypadku, gdy mamy dość łykania tabletek, smarowania nieskutecznymi maściami i biegania do gabinetu fizjoterapeutycznego.


Jak działa lampa Sollux?

Lampy Sollux to źródło promieniowania podczerwonego, które poprzez oddziaływanie na krew pobudzają układ krwionośny. Promieniowanie to dostaje się głęboko przez skórę, rozszerza naczynia krwionośne dzięki czemu miejsce, które jest naświetlane szybciej wydala szkodliwe produkty przemiany materii i otrzymuje więcej substancji odżywczych. 

Komu pomoże lampa Sollux?

Lampy Sollux są przeznaczone dla osób borykających się z :

  • reumatyzmem, bólami mięśniowymi, zapaleniem korzonków
  • ranami, odmrożeniami, siniakami, stłuczeniami, trądzikiem
  • zatokami, katarem, grypą, przeziębieniem
  • chorobami uszu i gardła
  • pourazowymi kontuzjami
  • zapaleniami nerwów, przykurczami
  • półpaścem
  • łysieniem


Można więc podsumować ich działanie jako: łagodzące ból, łagodzące stany zapalne, gojące. To bardzo dobry produkt medyczny, który pozwala na wielokierunkowe zastosowanie.

Jak stosować lampy Sollux?

W przypadku, gdy chcemy osiągnąć efekt miejscowy powinniśmy przysunąć lampę najbliżej miejsca objętego chorobą. W zależności od wrażliwości skóry odległość powinna być regulowana indywidualnie. Gdy chcemy zadziałać lampą na większy obszar ciała powinno się ją odsunąć na większą odległość.

Długość trwania naświetlania zależy od natężenia bólu, rodzaju schorzenia, mocy żarówki. Zazwyczaj oscyluje on w okolicy 20 minut.

Gdzie można kupić lampę Sollux?

W naszej aptece można dokonać zakupu zarówno całych lamp jak i samych odpromienników. Lampy Sollux Beurer różnią się od siebie mocą działania. W ofercie znajdują się lampy  IL11 100, IL21 150 , IL30 150 i IL50 300 watowe. Natomiast odpromienniki oferujemy z mocą 100 i 150 wat. Jak więc widać moc żarówek umieszczonych w lampach Sollux jest różna więc każdy może dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb.

Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala


Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Luty 2016
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel