Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Laserowa korekcja wzroku a sport: co warto wiedzieć?

13.06.2023

Laserowa korekcja wzroku w Optegrze to nowoczesna metoda usuwania wad wzroku za pomocą lasera. Choroby oczu niekiedy uniemożliwiają wykonywanie codziennych obowiązków lub co gorsza - wymarzonych zawodów.

Najnowsze metody korygowania pozwalają na całkowite usunięcie zaburzenia widzenia. Dzięki temu podstawowe czynności stają się o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze do zrealizowania. Laserowa korekcja wzroku należy do bezpiecznych i co ważne - skutecznych form leczenia upośledzenia wzroku.

Pacjenci bardzo często pytają, czy po zabiegu będą musieli zrezygnować z uprawiania sportu. Dla niektórych jest to niezwykle istotne, dlatego chcielibyśmy wyjaśnić, jak powinniśmy dbać o oczy tuż po zabiegu.

Zabieg polecany jest wszystkim pacjentom, nie tylko tym, którzy uprawiają aktywność fizyczną na co dzień, ale również tym, którzy chcieliby zacząć przygodę z określoną dyscypliną sportową. Muszą jednak liczyć się z tym, że laserowa korekcja wzroku wymaga okresu rekonwalescencji i szczególnej higieny dotyczącej oczu.

Czym jest laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku w Optegrze pozwala na usunięcie wady wzroku - krótkowzroczności, dalekowzroczności, starczowzroczności, a także astygmatyzmu.

Zabieg można wykonywać u osób pełnoletnich, od 18. roku życia. Ważne, aby pacjent miał ustabilizowaną wadę wzroku, którą może potwierdzić za pomocą np. rocznej recepty od okulisty.

Laserowa korekcja wzroku pozwala na pożegnanie się z okularami korygującymi lub soczewkami. Dzięki temu zabieg z roku na rok zyskuje na popularności. Pacjenci cierpiący na wady wzroku marzą o tym, aby poprawić jakość i komfort widzenia, a laserowa korekcja wzroku pozwala na spełnienie owych pragnień.

Laserowa korekcja wzroku w Optegrze - kiedy można uprawiać sport?

Już po tygodniu można powrócić do mało intensywnych sportów, tj. rekreacyjna jazda na rowerze, ćwiczenia na siłowni, czy spokojne bieganie. Jednak i w tym przypadku należy przestrzegać kilku zaleceń. Trzeba uważać, aby nadmiar potu lub inne zanieczyszczenia nie dostały się do oczu. Dlatego zaleca się, aby zakładać okulary ochraniające przed pyłem, wiatrem, czy ciałem obcym. Aktywność nie powinna być również zbyt intensywna. Oczywiście ćwiczenia można pogłębiać z tygodnia na tydzień, jednak warto robić to stopniowo. Dlatego powrót do bardziej intensywnego wysiłku fizycznego zaleca się dopiero po ok. 3 tygodniach, licząc od dnia zabiegu.

Należy pamiętać, aby najdłuższą przerwę zastosować przy takich sportach, jak: pływanie, nurkowanie i sporty zespołowe. Tutaj zaleca się aż miesięczny okres rekonwalescencji. Oczywiście z uwagi na oczy i możliwość dostania się do nich zanieczyszczeń, które mogłyby doprowadzić do infekcji.

Laserowa korekcja wzroku - o czym należy pamiętać tuż po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent może odczuwać dyskomfort objawiający się pieczeniem, łzawieniem i uczuciem ciała obcego w oku. Oczy często są obrzęknięte, zaczerwienione, a widzenie niewyraźne i rozmazane. Wszystkie wymienione zaburzenia samoistnie znikają po kilku godzinach od momentu wykonania laserowej korekcji wzroku.

Pacjenci powinni pamiętać o przestrzeganiu zaleceń pozabiegowych wydanych przez specjalistę. Informacje na temat zaleceń znajdują się także w dokumentach przygotowanych dla Pacjenta. Jest to niezwykle ważne na etapie rekonwalescencji.

W pierwszym tygodniu po laserowej korekcji wzroku należy szczególnie dbać o higienę oczu i pilnować, aby nie doszło do niechcianej infekcji, a co gorsza - uszkodzenia rogówki.

Podczas kąpieli należy unikać kontaktu oczu z wodą i produktami kosmetycznymi. Można przemyć je delikatnie przegotowaną wodą, a czynność powinna odbywać się przy zamkniętych powiekach. Tuż przed snem należy stosować osłonki na oczy, które Pacjent otrzyma w dniu zabiegu. Trzeba również ograniczyć korzystanie z urządzeń typu smartfon, tablet, czy komputer do 4 godzin dziennie. Przez pierwszy tydzień po zabiegu nie należy nakładać makijażu i unikać zakurzonych, klimatyzowanych pomieszczeń.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2023

Polecane produkty

pixel