Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Lek zabezpieczający przed HIV już dostępny

25.09.2015
Aktualności

W Ameryce od kilku lat dostępny jest lek o nazwie Truvada. Stosowany był i jest nadal w terapiach ludzi zarażonych wirusem HIV lub chorych na AIDS. Ostatnio jednak w Huffington Post napisano, że ten właśnie lek w 100% przypadków sprawdził się jako lek chroniący przed wirusem HIV.

Badania w tym kierunku rozpoczęto już 2012 roku po 8 latach funkcjonowania Truvady w lecznictwie. I właśnie w roku 2012 Agencja Zywności i Leków zatwierdziła nowe zastosowanie Truvady. Nic dziwnego bo według producentów stosowanie leku zabezpiecza przed zakażeniem wirusem HIV nawet podczas stosunku bez zabezpieczenia z nosicielem. Pewność producentów oparta została na badaniach organizacji medycznej non-profit Kaiser Permanente. Badaniom przewodniczył  doktor Jonathan Volk, a wykonano je w San Francisco.

W eksperymencie wzięło udział, aż 657 osób, które już od 2,5 roku zażywało Truvadę. Ich życie podczas eksperymentu nie zmieniło się wcale, zdarzało im się również uprawiać seks z nieznajomymi partnerami seksualnymi bez zabezpieczenia. U nikogo nie doszło do zakażenia wirusem HIV mimo obecnych zakażeń innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Producenci oraz lekarze coraz więcej mówią o Truvadzie, gdyż jest to lek o udokumentowanym działaniu, a liczba nieświadomych istnieniu tego leku zakażonych HIV ciągle rośnie. Kolejnym argumentem za Truvadą jest ogromna nieświadomość osób zakażonych wirusem HIV. Niektórzy po prostu nie wiedzą a inni nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą zarażać.   


Autor: mgr farm. Agnieszka Wojtala

 

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2015
Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixel