Najdłużej działająca Apteka internetowa w Polsce - pewność i zaufanie - 100% polski kapitał

Materace rehabilitacyjne - wsparcie dla osób z problemami z kręgosłupem

24.03.2020
Materace rehabilitacyjne - wsparcie dla osób z problemami z kręgosłupem

Niestety, w dobie coraz częściej propagowanej pracy przy komputerze oraz siedzącym trybie życia, coraz więcej osób ma problemy i narzeka na bóle w kręgosłupie. Oczywiście nie sposób znaleźć dla wszystkich idealnego rozwiązania, dla pożegnania się z tymi niedogodnościami, ale dla wielu pacjentów, zgłaszających się do rehabilitantów, pomocne okazują się:

  • większa aktywność,
  • zmiana materaca.

O ile na tę pierwszą niestety nie zawsze mamy czas i możliwości, a przynajmniej tak, brak ruchu tłumaczą pacjenci. To na wymianę starego materaca wcale nie potrzeba ani dodatkowego nakładu czasu, ani wielkiego budżetu. Zresztą warto zdać sobie sprawę z faktu, że raz zainwestowane pieniądze w dobry materac to inwestycja na lata. 

Dobry materac rehabilitacyjny - czyli jaki?

Aby faktycznie pozbyć się bólu oraz móc z satysfakcją kłaść się każdego wieczoru do łóżka, warto świadomie podejmować decyzje zakupowe. Dobry materac rehabilitacyjny będzie wykonany z wysokiej jakości materiałów, ale również w oparciu o najnowsze technologie. Do takich materacy należą produkty marki Hilding, a w tym przypadku np. Hilding Fandango, który jest materacem sprężynowym kieszeniowym.

Produkt tej klasy łączy w sobie nie tylko elastyczność, ale również podwyższoną twardość, która zapewnia idealny wręcz komfort użytkowania.

System kieszeniowy to nowa technologia, która polega na umieszczeniu każdej ze sprężyn w osobnej kieszeni. Dzięki temu, nie ma mowy o tym, że każdy element pracuje niezależnie.

To tzw. elastyczność punktowa, co oznacza, że materac ugina się wyłącznie w jednym miejscu i tylko, pod wpływem nacisku. To duża zaleta w materacach, które są kierowane dla par. Nie czujesz, gdy osoba, śpiąca na materacu obok wierci się lub zmienia pozycję. Prawda, że brzmi dobrze?

Ale materac Hilding to także aż 7 zróżnicowanych stref twardości. To sprawia, że podłoże jest idealnie dopasowane do Twojego ciała. Same sprężyny podczas układania się kręgosłupa, amortyzuje warstwa filcu, a zastosowana mata kokosowa zapewnia idealnie higieniczne warunki dla alergików. Na taki materac po prostu warto postawić!

Mamy nadzieję, że dostarczyliśmy Ci sporo informacji o materacach rehabilitacyjnych.

Ten artykuł powstał przy współpracy ze specjalistami i prezentuje matrace rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl

Zajrzyj do nich na stronę, by sięgnąć jeszcze więcej informacji. Mamy nadzieję, że wspólnie uda nam się wspomóc działania dla poprawy jakości naszego snu, ale również zminimalizowania bólu w kręgosłupie. Pamiętaj, zdrowy sen to dobry sen i jedyny, najlepszy sposób na prawidłowe funkcjonowania w ciągu dnia.

Polecane wpisy

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2020

Polecane produkty

pixel